Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] Jerzy Czarniecki: Tworzymy nowy styl - rock eklektycznyIch muzyka to mieszanka wybuchowa, czyli połączenie wszelkiej maści stylów muzycznych a wszystko zakorzenione w rockowym zgiełku. Z jednej strony, ostre brzmienie gitar, tętniący niczym bicie serca puls basu, potężne uderzenia bębnów, z drugiej cała gama klawiszowych brzmień, od klasycznego fortepianu do syntezatorowo-psychodelicznych odjazdów. Do tego wszystkiego odrobina smakowitych partii saksofonu. Całości dopełnia ciepły, a zarazem mocny głos wokalistki. Te wszystkie elementy składają się na niezwykłą muzykę, którą razem tworzą. Nieskrępowani modą i powszechnymi trendami w labiryncie dźwięków odnaleźli własną, eklektyczną ścieżkę, o której postanowili opowiedzieć na portalu Kulturalne Rozmowy.  

Jerzy Czarniecki wywiad

Eklektik – skąd taka nazwa?

Jerzy Czarniecki: Zawsze miałem problem z określeniem rodzaju muzyki, jaką wykonujemy. Trudno nas jednoznacznie przypisać do jednego gatunku, stylu muzycznego. Taka mikstura finezyjnie sporządzona z elementów rocka, progressu, punka, jazzu, a nawet klasyki. Ta różnorodność klimatyczna tworzy jednak spójną całość, eklektyczną muzyczną formę. Pamiętam, iż w trakcie jednego z wywiadów, redaktor radia Wa-wa spytał mnie: "Słuchałem was na próbie i przyznaję, że mam problem z przypisaniem do określonego gatunku. Was nie można zaszufladkować". "I właśnie o to chodzi" – odpowiedziałem. Tworzymy nowy styl: rock eklektyczny.

Kto wchodzi w skład zespołu?

Oj. Działo się sporo z tym eklektycznym składem. Zmieniała się zarówno sekcja, gitara i wokal. Jedynym niewzruszenie stałym elementem układanki jestem ja. Dinozaur polskiego rocka, ojciec założyciel kapeli.

Obecnie – mam nadzieję, że tak już pozostanie – Eklektik tworzą: Klaudia Derda – wokalistka, Krzysztof Janowski – gitara, Jerzy Czarniecki – klawisze, Waldemar Zaborowski – saksofon, Piotr Warszewski – gitara basowa, Maciej Felka – perkusja.

Jak powstają utwory? Kto jest autorem tekstów, muzyki?

Jerzy Czarniecki wywiad

Teksty utworów są w większości mojego autorstwa. Może dlatego, że ich tworzenie przychodzi na szczęście z łatwością. Już będąc młodym zbuntowanym nastolatkiem, przelewałem moje radości, smutki, spostrzeżenia na papier. I tak zostało. Pomysły, linie melodyczne utworów też rodzą się w mojej głowie. Gram nowy temat zespołowi na próbie i wspólnie tworzymy go, rozwijamy, aranżujemy. Jak zawsze eklektycznie, gdyż każdy z nas jest, jak to mówią, z trochę innej bajki.

Planujecie wydać debiutancki krążek?

Zgadza się. Obecnie w studio dopieszczamy pierwszych pięć numerów na naszą EP-kę. Docelowo będzie 13 utworów na płycie. Mam nadzieję, że nie będzie to pechowa 13.

Jerzy Czarniecki wywiad

Macie na koncie jakieś sukcesy, nagrody, wyróżnienia? Które z nich są najważniejsze?

II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Rockowym "Rockowania" w Mławie. Utwór pt. "Królowa" na I miejscu listy przebojów Jarocińskiego Radio Bunt. Utwór "Deszcz" na I miejscu notowań w konkursie Skoda Auto Muzyka.

Jakie są najbliższe artystyczne plany?

Po skończeniu pracy w studio pakujemy naszą EP-kę i ruszamy na koncerty. Może radio tu i tam. Szczegółów nie zdradzę, żeby nie zapeszyć.

Bardzo dziękuję i życzę powodzenia w realizacji planów.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

Prześlij komentarz