Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

  • 1
    DLA WYDAWCÓW
    Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
    SPRAWDŹ TUTAJ
  • 2
    DLA AUTORÓW
    Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
    SPRAWDŹ TUTAJ
  • 3
    ART. SPONSOROWANY
    Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
    SPRAWDŹ TUTAJ
  • 4
    MARKA OSOBISTA
    Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
    SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o biznesie] Perfection is mine – pierwsza w Polsce szkoła wdzięku autorstwa Anny Filipiak


Czy wiesz, jak zachować się przy stole? Znasz podstawy savoir-vivre? Co byś zrobiła, gdybyś spotkała prezydenta, królową angielską lub poszła do eleganckiej restauracji na biznesowy obiad? Jeśli nie, to tego z pewnością uczy pierwsza w naszym kraju szkoła wdzięku Perfection is mine. Z Anną Filipiak – jej założycielką rozmawiam o tym, dlaczego powstała i kto powinien przejść szkolenie w tego typu placówce. Zapraszam serdecznie.    
 
Anna Filipiak wywiad

Jesteście prawdopodobnie pierwszą w Polsce szkołą wdzięku, nie sposób więc nie zapytać, czym właściwie jest wdzięk? Jak powinnyśmy – my kobiety – go definiować?

Anna Filipiak: Wdzięk to bardzo trudne słowo, a definicja wcale nie jest jednoznaczna. Dla mnie jest to zbiór małych czynników, które razem tworzą całokształt i składają się na to, iż możemy stwierdzić, czy kobieta ten wdzięk posiadam czy też nie. Makijaż, włosy, styl ubioru, to jak się porusza, co i jak mówi – myślę, że to takie małe rzeczy, które w naszych oczach tworzą wdzięczny obrazek.

Czyli liczą się szczegóły. Czego uczy szkoła Perfection is mine? Jakiego rodzaju kursy oferuje i czy są to zajęcia grupowe, czy jednak stawiacie na indywidualne potrzeby kobiet?

Żeby przedstawić całą gamę naszych kursów, musiałabym bardzo długo pisać, zatem pozwolę sobie odesłać czytelniczki na naszą stronę internetową www.perfectionismine.pl, na której można poczytać o tym, czym się zajmujemy oraz w czyje ręce możecie się oddać – czyli o naszym zespole.

Stawiamy głównie na zajęcia indywidualne – nauka wtedy jest dostosowana do indywidualnego tempa klientki. Dodatkowym atutem jest fakt, że więcej można się nauczyć, w krótszym czasie, gdyż cała uwaga naszych ekspertek jest skoncentrowana tylko na jednej osobie. Nie wykluczamy tym samym pracy w grupie – dla firm, na eventach, dla grup znajomych – oczywiście! Nie ma najmniejszego problemu.

 Jednym z kursów jest nauka dobrych manier. Co to właściwie znaczy mieć dobre maniery?

To umiejętność odpowiedniego zachowania się w każdych warunkach. Czy wiecie, jak zachować się, gdybyśmy nagle zostali przedstawieniu prezydentowi? Albo w eleganckiej restauracji czy poznając rodziców przyszłego męża? Wszystko to są sytuacje wyjątkowe, ale zdarzają się też zwykłe, codzienne sytuacje życiowe – w sklepie, w pracy (etykieta w biznesie to szalenie ważny aspekt!), w których po prostu musimy potrafić się zachować, jeśli chcemy być postrzegane, jako kobiety z klasą, z tymi właśnie… dobrymi manierami.

Dla kogo jest ta szkoła? W jaki target celujecie?

Szkoła wdzięku jest dla każdej dziewczyny i kobiety, która chce poświęcić sobie chwilę, popracować nad sobą, aby być bardziej pewną siebie, naturalną oraz gotową na każdą sytuację życiową.

Jak można trafić do szkoły? Jak się zapisać?

Zapraszamy na stronę www.perfectionismine.pl – teraz jest w nowym, lepszym wydaniu – znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje o tym, jak do nas trafić. Najprościej wykonać telefon lub napisać maila. Wtedy odpowiemy na wszystkie pytania i umówimy na odpowiedni kurs.

Anna Filipiak wywiad

Czy podczas pracy z kobietami napotkała Pani na tzw. trudną kursantkę? Jak sobie w szkole radzicie z osobami „odpornymi” na wasze rady?

Jeszcze nie spotkałyśmy na swojej drodze ani jeden osoby, której nie byłyśmy w stanie pomóc… Szczerze mówiąc, to nie wierzę w istnienie kogoś takiego. Jeśli tylko jest chęć i otwartość na to, co proponujemy oraz zaufanie do naszych ekspertek – myślę, że to nie może się nie udać.

Co Pani sadzi o programie Projekt Lady? Czego on może nauczyć polskie kobiety? Według mnie jest bardzo przerysowany i zupełnie nie przystaje do rzeczywistości. Niewiele kobiet przecież ma szansę bywać na bankiecie czy pracować w dyplomacji. Jeśli moja opinia jest błędna, proszę mnie poprawić.

Myślę, że dobrze, że w telewizji powstał program, który zwraca uwagę na ten sam problem, co my, jednak pamiętajmy, proszę, że w dalszym ciągu telewizja to nie jest świat realny, zatem rządzi się nieco innymi prawami. To, co sądzę, to moja prywatna już opinia i nie wydaje mi się, aby było tu na nią miejsce.

Jakie najczęściej błędy popełniają kobiety w ubiorze, makijażu?

Nie ma czegoś takiego jak najczęściej popełniany błąd – bo nie ma też tutaj sztywnych zasad, ani ram. Chodzi o to, aby we wszystkim znaleźć ten punkt, który będzie balansował między tym, co jest naturalne, połączone z naszym charakterem i z klasą. Zatem chyba błędem będzie próba zrobienia z siebie kogoś, kim się nie jest…

Spytam tak na zakończenie, w swojej ofercie macie też kurs dla panów przygotowujących się do ślubu. Czy planujecie rozszerzyć działalność dedykowaną mężczyznom?

Na razie skupiamy swoją uwagę na kobietach. Dla mężczyzn jest, o dziwo, więcej blogów i stron, które podpowiadają im, jak być dżentelmenem i mężczyzną z klasą. Jednak zapytania ze strony mężczyzn o nasze kursy nie są nam obce! Zatem, jeśli jakikolwiek mężczyzna zechce poznać tajniki makijażu lub chodzenia na obcasach… Droga wolna!

Brzmi zachęcająco. Dziękuję za rozmowę i życzę wielu udanych kursów.

Rozmawiała



Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

  1. Zakochałam się w definicji Ani o wdzięku! Jak i Twoich pytaniach...

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że powstają miejsca. Oby ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  3. ciekawa inicjatywa. oby się powodziło jak najlepiej!

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawy pomysł - choć osobiście pewnie bym z niego nie skorzystała, ponieważ wolę sama wyznaczać swoje wlasne kanony piękna i stylu ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Oh tak! Im więcej takich tematów tym lepiej. Klasa i wdzięk stoją na uboczu dziś.

    OdpowiedzUsuń
  6. Myślę, że na swojej drodze często spotykamy osoby, którym takie kursy bardzo by się przydały! ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Wow. A to ciekawe :) Aż z ciekawości zerknęłam na tą szkołę:)

    OdpowiedzUsuń
  8. Dużej liczbie osób te kursy by się przydały, ale szczerze mówiąc pójdą na nie osoby, które najmniej tego potrzebują :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo interesująca inicjatywa. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach, gdy często zapominamy o dobrych manierach.

    OdpowiedzUsuń
  10. Jestem w szoku ;) Oczywiście pozytywnym

    OdpowiedzUsuń
  11. Rewelacyjny pomysł. Pomysłodawczyniom życzę powodzenia ☺

    OdpowiedzUsuń
  12. Jak dla mnie takie rzeczy powinnismy wynosić z domu i ogolnego obycia, ale w dobie kryzysu rodziny dobrze ze sa takie placowki :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo ciekawa idea. Pomocna dla wielu kobiet

    OdpowiedzUsuń
  14. ja to bym chciała tylko zapytać, czemu tego w szkole nie uczą???

    OdpowiedzUsuń
  15. Świetnie, że coś takiego powstało! Od pewnego czasu odkrywam w sobie kobiecość - zaczynam od stroju, częściej noszę sukienki, które wprost pokochałam :) I zdecydowanie zgadzam się, że wdzięk to całokształt i nie ma jednoznacznej definicji tego słowa.

    Pozdrawiam,
    Pani Od Bani (www.paniodbani.pl)

    OdpowiedzUsuń
  16. W sumie temat zachowania się odpowiedniego to doskonaly temat do pracy nad nim. Czasami odnoszę wrażenie że jest bardzo malo osób, które wiedzą co robić. Sama czasamibsie łapię na tym, ze nie jestem pewna czy coś wypada.

    OdpowiedzUsuń
  17. Świetnie, że takie miejsca pojawiają się w naszym kraju. Dobre maniery to podstawa. Chociaż z dzisiejszych czasach trudno się do nich stosować.

    OdpowiedzUsuń
  18. Świetny wywiad, ładnie opracowany. Cos w tym jest, że blogosfera i portale więcej uwagi poświęceją mężczyznom - kobieta znajdzie bez problemu porady dot. makijażu czy mody, ale sfera "dobrego wychowania" prędzej zwraca się do mężczyzn niż do nich. A jak widać paniom tez to czasem potrzebne :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Świetny pomysł. Brakowało czegoś takiego :) sama chętnie bym poszła do takiej szkoły

    OdpowiedzUsuń
  20. Nie spodziewałbym się, że ktoś otworzy taką szkołę... Ale to świetny pomysł, przydałoby się części młodzieży ;-)

    OdpowiedzUsuń
  21. Ale fajna propozycja żeby trochę zainwestować w siebie. Dałoby mi to więcej pewności :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Jako źródło inspiracji jak najbardziej sprawdza się taka szkoła. :)
    Bookendorfina

    OdpowiedzUsuń
  23. Cieszy mnie, że powstało takie miejsce. Mam wrażenie, że w obecnych czasach coraz więcej osób lekceważy savoir-vivre i myśli o nim jak o relikcie dawnych czasów.

    OdpowiedzUsuń
  24. Myślę, że program szkoły Ani, powinien być obowiązkowy w szkołach podstawowych. Przerażają mnie młodzi ludzie, którzy nie mają pojęcia o właściwym zachowaniu w prostych życiowych sytuacjach. Do dziś pamiętam jak mój kolega nawet nie wstał by przywitać się z moją mamą, która właśnie weszła do domu.. Dużo się potem na jego temat nasłuchałam :) Na wstępie w oczach mamy był spalony :)

    OdpowiedzUsuń
  25. Świetny pomysł! Na pewno przydałoby się więcej takich szkół w Polsce, ale i tak to jest dobry początek :)

    OdpowiedzUsuń
  26. Nazwa szkoły jak dla mnie średnio trafiona, ale sama idea nauki tego, jak się kulturalnie zachować, to akurat świetny pomysł. Każdy powinien znać przynajmniej pewne podstawy, nawet jeśli nie planuję spotykać się z królową angielską ;)

    OdpowiedzUsuń
  27. Ciekawa inicjatywa, piękna definicja wdzięku ;)

    OdpowiedzUsuń
  28. Nazwa szkoły trochę mnie odstrasza. Wywiad rewelacyjny, po nim wiem zdecydowanie więcej!

    OdpowiedzUsuń
  29. Brzmi fajnie, być może się skuszę :D

    OdpowiedzUsuń
  30. Szczęśliwie u mnie w domu mocno zwracano uwagę na savoir-vivre. Zdarzyło mi się usłyszeć, że zachowuję się jakbym się z Wersalu urwała, ale wolę to niż zachować się niestosownie w jakimś kiepskim momencie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja tez :) Ale bycie z Wersalu to dla mnie komplement :) Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń
  31. To bardzo ciekawa inicjatywa, powodzenia! ☺

    OdpowiedzUsuń
  32. Jestem zachwycona inicjatywą, takie szkoły naprawdę są bardzo potrzebne. Może wtedy nie zatracimy pewnych manier.

    OdpowiedzUsuń
  33. Perfection is mine również miała warsztaty dla dzieci. O nich pisałam u siebie. Ania zna się na rzeczy!

    OdpowiedzUsuń
  34. Ciekawy pomysł, myślę że powinno więcej takich inicjatyw powstawać, bo jak patrzę na niektóre kobiety... projekt lady się chowa

    OdpowiedzUsuń
  35. Kiedyś nauka dobrych manier była normą. Myślę, że warto kontynuować ten temat, bo obserwując dzisiejsze pokolenie, mam wrażenie, że to powinien być przedmiot w szkole. ;)

    OdpowiedzUsuń
  36. Myślę, że taka szkoła to rewelacyjny pomysł, ponieważ w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problem z właściwym zachowaniem, dobrymi manierami i kulturą. Warto pielęgnować zasady dobrego zachowania i uważam, że już w szkole podstawowej powinny być zajęcia dla maluchów, aby dzieci od najmłodszych lat chłonęły wiedzę w tym zakresie :)

    OdpowiedzUsuń
  37. Ja bym z chęcią potrenowała "small talk", bo mi to nie idzie kompletnie.

    OdpowiedzUsuń
  38. Świetnie i z pasja Pani opowiada o swojej pracy, a to pokazuje, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu 😉

    OdpowiedzUsuń
  39. Świetna sprawa. Nie chodzi o to by udawać kogoś innego, wywyższać się; ale poziom naszego zachowania, obecności w pewnych sytuacjach i miejscach :-)

    OdpowiedzUsuń
  40. Zapewne pomoże to osobom, które znalazły się w nowej sytuacji i nie potrafią się w niej odnaleźć.

    OdpowiedzUsuń
  41. Fajna inicjatywa i pomysł na biznes ;)

    OdpowiedzUsuń
  42. Fajnie, że zwraca się znów uwagę na maniery. Szczerze mówiąc, nigdy nie myślałam co będzie, jak zostanę przedstawiona prezydentowi :D

    OdpowiedzUsuń
  43. Interesujące przedsięwzięcie :) Trzymam kciuki za powodzenie! :)

    OdpowiedzUsuń
  44. Świetny projekt. Fajnie, że nadal zwraca się uwagę na maniery i kulturę, nawet w TV.

    OdpowiedzUsuń
  45. Świetnie, że powstało takie miejsce. Dawniej takich rzeczy uczono w domu, ale obecnie chyba o tym zapomniano...

    OdpowiedzUsuń
  46. Muszę przyznać, że to bardzo ciekawy i jednocześnie intrygujący pomysł ☺

    OdpowiedzUsuń
  47. Świetna inicjatywa i świetny wywiad. Dobrze, że powstają takie miejsca.

    OdpowiedzUsuń
  48. Normalnie Projekt Lady :) Bardzo ciekawy pomysł na biznes, ciekawa tylko jestem czy w naszym kraju się przyjmie. Oczywiście trzymam kciuki za właścicielkę.

    OdpowiedzUsuń
  49. Może warto się zainteresować.

    OdpowiedzUsuń
  50. Bardzo się cieszę, że powstała taka szkoła. Oby było ich więcej!

    OdpowiedzUsuń
  51. Bardzo ciekawy wywiad i bardzo zaciekawiła mnie ta szkoła. W dzisiejszych czasach są takie potrzebne!

    OdpowiedzUsuń
  52. Świetny pomysł! Zdecydowanie warto inwestować w siebie. Jest to ważna wiedza, a tak naprawdę to nie wiem, gdzie indziej można ją zdobyć :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz