Najnowsze

Sukcesy portalu Kulturalne Rozmowy, czyli podsumowuję rok 2019

Witajcie,

Czas podsumowań właśnie niedawno się rozpoczął. Zanim jednak podzielę się z Wami moimi sukcesami z 2019 roku, chciałabym Wam wszystkim – Moim Czytelnikom, Obserwatorom, czyli całej Społeczności Kulturalnych Rozmów – podziękować za obecność, wszelką aktywność oraz pilne śledzenie portalu. Dziękuję, że czytacie to, czym się z Wami dzielę. To dla mnie – ale myślę też,  że dla każdego, kto prowadzi własną stronę internetową – najważniejsze. Bez Was nie byłoby tego portalu, czyli w sumie też i mnie.


Rok  2019 właśnie dobiegł końca, a wraz z nim wszystkie troski, zmartwienia i niedokończone sprawy chcę pozostawić za sobą, aby rok 2020 zacząć z czystą kartą pełną pomysłów i planów. To był dla mnie niezwykle trudny okres nie tylko zawodowo, ale też prywatnie. Problemy zdrowotne zmusiły mnie do kilku tygodni przerwy i jeszcze dłuższą rekonwalescencję, co niestety musiało mieć swoje konsekwencje zawodowe i spowolniło również moją działalność na portalu. Jednak, mimo tych zawirowań, udało się nawiązać kilka ciekawych współprac oraz przeprowadzić wiele wspaniałych rozmów. Chcę więc Wam teraz przedstawić te najważniejsze fakty oraz wywiady. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomnę. Zatem zaczynam. 

1. Pierwsza i najważniejsza kwestia – nareszcie działam na nowej domenie (sierpień). Dotychczasową używam jedynie do obsługi poczty elektronicznej. Niebawem również wszystkie moje wiadomości oraz książkę adresową przeniosę na nowy adres e-mail (jeszcze nie przyzwyczaiłam się do jego używania). 

2. Portal Kulturalne rozmowy wzbogacił się również o nowy logotyp (sierpień). Od początku istnienia serwisu zmieniałam logotypy aż 4 razy. Obecny logotyp stworzony we współpracy z Grzegorzem Woźniakiem wydaje mi się na chwilę obecną najodpowiedniejszy (choć nie ukrywam zmian szczególnie w kolorystyce).


3. Odważyłam się również na rozpoczęcie współpracy z telewizją przy promocji seriali (od początku 2019 roku). Dla wielu nie jest to pewnie nic nowego, ale ja cieszę się ogromnie, ponieważ to, że współpraca nadal trwa oznacza, że portal Kulturalne Rozmowy zyskuje na popularności i wiarygodności.
    
   

4. W styczniu miała miejsce publikacja wywiadu z Agnieszką Lingas-Łoniewską w insercie do marcowego wydania miesięcznika „Claudia” – współpraca z Wydawnictwem Burda Książki. Ten wywiad możecie również przeczytać u mnie na portalu (zdjęcie kieruje do wywiadu).


5. Kolejne miesiące przyniosły mi 2 publikacje wywiadów z chórem LeonVoci oraz z Tomaszek Organkiem w miesięczniku „Bielski Rynek”, które potem zostały opublikowane na portalu Kulturalne Rozmowy (zdjęcia kierują do wywiadów).

http://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/02/leonvoci-sztuka-operowa-bedzie-wieczna.html 

6. Udzieliłam wywiadu gościnnego dla Polskiej Akademii Negocjacji i Komunikacji Biznesowej – dziękuję Kamili Jakubowskiej za zaproszenie.
https://panikb.eu/
7. Opublikowałam 30 wywiadów (wiem, wiem – mało, ale niestety nie wszystkie do mnie dotarły, a poza tym – jak wspomniałam – przechodziłam rekonwalescencję, więc portal nie działał na pełnych obrotach). Dla mnie to stosunkowo niewielka liczba, tym bardziej, że w 2018 roku opublikowałam ponad 100 rozmów, więc sami rozumiecie… ale jednak w obliczu nieoczekiwanych zdarzeń nie mogłam się spodziewać lepszego wyniki niż ten. Ważne, że portal działa nadal i nie odniósł trwałych niekorzystnych zmian. Uruchomiłam również kolejny cykl pt. „10 korzyści wynikających z prowadzenia własnego bloga/strony www”, w ramach którego zaproszeni goście opowiadają o swoich blogach czy stronach www.

  
8. Portal Kulturalne Rozmowy objął patronatem 11 tytułów (muszę wreszcie zaktualizować listę książek). Do mojej listy patronatów mogę z dumą dopisać kolejne ciekawe tytuły oraz kontynuacje współprac z wydawnictwami rozpoczętych ponad 2 lata temu i to jest dla mnie najważniejsze. Bowiem nie ilość, ale jakość powinna mieć znaczenie. 

9. 18 książek przeczytałam (i tu znów muszę powiedzieć, że się nie popisałam, ale trudno… w 2020 obiecuję poprawę). Jest wśród nich kilka ważnych tytułów (niekoniecznie tych patronackich), bez przeczytania których rok 2019 byłby nieudany. Planowałam napisać recenzję, ale brak czasu nie pozwolił mi się wywiązać z obranego celu. Trudno… pewnie niebawem do tego wrócę. 

10. Jednak coś o książkach napisałam – 9 recenzji (przeczytałam dużo więcej książek, ale nie udało mi się wszystkich zrecenzować, więc niebawem to nadrobię). Z góry więc przepraszam wszystkich autorów, ale mój czas nie jest z gumy, a zdrowie nie pozwoliło mi do wytężonej pracy przez kilkanaście godzin dziennie, jak to miało miejsce jeszcze niedawno. 

11. 10 najważniejszych dla mnie wywiadów z 2019 roku (decydowała kolejność publikacji):

https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/01/olga-buawa-droga-po-jakikolwiek-sukces.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/01/dagmara-bak-czyli-helena-z-korony.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/02/co-ty-wiesz-o-lekarzach-rozmowa-z.html
http://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/03/tomasz-organek-popularnosc-jest-troche.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/03/byc-aktorem-mozna-dopiero-po-wielu.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/07/rafa-zawierucha-zagra-u-quentina.html
https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/09/monika-miller-muzyka-jest-dla-mnie.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/10/maria-kowalska-aktorstwo-uczy-mnie.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/12/sandra-kubicka-polska-modelka-w-stanach.html
(zdjęcia kierują do wywiadów)

12. A oto lista najchętniej czytanych wywiadów w 2019 roku:

https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/12/sandra-kubicka-polska-modelka-w-stanach.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2018/10/edyta-werynska-szwecja-tu-jest-moja.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/02/anna-koronowska-w-hiszpanii-naprawde.html
https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/01/dagmara-bak-czyli-helena-z-korony.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2018/12/wiktoria-zajkowska-we-francji-nie-mowi.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/04/kasia-wolnik-vera-hiszpanskie-zycie.html
https://www.kulturalnerozmowy.pl/2018/01/karolina-szostak-bycie-fit-weszo-mi-juz.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/03/byc-aktorem-mozna-dopiero-po-wielu.html https://www.kulturalnerozmowy.pl/2019/09/bernadetta-krol-polka-mieszkajaca-w.html
(zdjęcia kierują do wywiadów)

13. Fanpage Kulturalne Rozmowy przekroczył wreszcie magiczne 7 tyś. Dziękuję wszystkim tym, którzy dołączyli do mojej społeczności. Zapraszam do śledzenia, ponieważ już niedługo mam nadzieję, pojawią się nowości.


14. Profil Kulturalnych Rozmów na Instagramie również ma się lepiej – pozyskał ponad 1000 followersów i 15.3K lajków, z czego jestem bardzo dumna, a wszystkim obserwatorom – miłośnikom dobrej książki i ciekawych rozmów – serdecznie dziękuję za dołączenie do mojej społeczności oraz wszelką w niej aktywność.  

15. Nareszcie przekonałam się do promocji portalu za pośrednictwem Instagrama (w całym roku 2019 miałam 2,339‬ wejść z tej społecznościówki). Osiągnęłam zadowalające wyniki dzięki temu medium, jak również dzięki moim wspaniałym Gościom, którzy dołożyli do wsparcia promocji swoją cegiełkę. Nauczyłam się (choć mam jeszcze sporo do nadrobienia) robić relacje i współpracować z instagramerami. Stworzyłam nową identyfikację wizualną, która jest bardziej spójna z marką Kulturalne Rozmowy. Mam nadzieję na więcej zmian w 2020 roku, ponieważ szykuję kilka niespodzianek dla moich i nie tylko moich czytelników.    

16. Łącznie na potrzeby social mediów zrobiłam 162 zdjęcia książek - wszystkie znajdziecie oczywiście na Instagramie. Wiem, jak moi obserwatorzy na Instagramie lubią moje zdjęcia, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich dużo więcej.


17. Zaczęłam promocję portalu na Pintereście i w ostatnim miesiącu 2019 roku odwiedziło mnie 1,9 tyś. osób. Mam nadzieję, że w 2020 roku rozwinę bardziej promocję również w tym medium.


18. Poprawiłam i ulepszyłam swój profil na LinkedIn, aby móc działać więcej zawodowo również w tym obszarze biznesu. Widzę w tym działaniu ogromny postęp z mojej strony, a to oznacza jeszcze więcej wytężonej, systematycznej i konsekwentnej pracy nad sobą. Mam nadzieję, że znajdę na to czas.


19. Pod koniec roku powołałam do życia projekt Wirtualna Menadżerka, który będę się starała rozwijać jak najlepiej potrafię. To dopiero początek pracy nad nim i mam jeszcze sporo do zrobienia, ale myślę, że warto. Niebawem zapełnię ten fanpage i profil na Instagramie treściami, które mam nadzieję, Wam się przydadzą.

20. Wzięłam udział w bardzo inspirującym szkoleniu online przeprowadzonym przez Kamilę Jakubowską z Polskiej Akademii Negocjacji i Komunikacji Biznesowej dotyczącego negocjacji. W ciągu tych kilku godzin dowiedziałam się wielu rzeczy o sobie oraz o swoim biznesie, na które wcześniej nie zwracałam uwagi. Kamili bardzo dziękuję za poświęcony mi czas. Mam nadzieję na wdrożenie pozyskanych od Ciebie informacji w życie, aby działać lepiej i skutecznej. 

Moje plany na 2020 rok są bardzo ambitne, ale czy uda się wszystkie zrealizować? Okaże się pewnie pod koniec roku. Tymczasem życzę wszystkim wielu pięknych chwil i inspiracji oraz realizacji wszystkich Waszych planów. 

Brak komentarzy