Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o wydareniu] Eleven Bike Festival – wywiad z pomysłodawcą festiwalu


Już za chwilę rusza druga edycja festiwalu dla motocyklistów oraz fanów rocka Eleven Bike Fest. Pomysłodawca przedsięwzięcia opowiada na portalu Kulturalne Rozmowy o wydarzeniu i jego organizacji.

Eleven Bike Festival wywiad

Skąd wziął się pomysł na organizację festiwalu?

Maciek: Pomysł rodził się w naszych głowach już od kilku lat. Zależało nam na tym, aby zrobić i żeby było nas  widać – nie zasypujemy gruszek w popiele i druga edycja nabrała jeszcze większego rozmachu. Powiem więcej, planujemy ten trend utrzymać.
 
Polsce coś na miarę zlotów motocyklowo-muzycznych, które odbywają się w Europie Zachodniej czy USA. Jednakże, ze względu na różne uwarunkowania, wystartowaliśmy z realizacją Eleven Bike Fest w 2014 roku.

Jak wspominasz poprzednią edycję?

Bardzo mokro, ale i niesamowicie ciepło. Mokro – gdyż od godziny 12.00 w piątek, gdy zaczęliśmy wpuszczać gości na teren imprezy, "pięknie" i nieustająco padało… i ten stan rzeczy utrzymywał się aż do niedzielnych godzin popołudniowych. Ciepło – gdyż – mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – dawało odczuć się mnóstwo radości, kumpelstwa i niezłej zabawy. W pewnym momencie deszcz po prostu stał się "niezauważalny".

Kto był największą gwiazdą w ubiegłym roku?

W zeszłym roku skupiliśmy się na polskich zespołach. W piątek zagrali: Antyradio Cover Band, SS Top, Freebirds, Jem Dżem, 4 Szmery, a jako gwiazda wieczoru niesamowicie hipnotyzująco zagrały Wilki.

Sobotę muzycznie wypełnili: The Last Ride, Manson Band, Kobranocka i Big CyC (który rozpalił publikę do czerwoności, grając ponad dwuipółgodzinny koncert). Niestety, Budka Suflera nie zdecydowała się wystąpić ze względu na padający deszcz… Całości dopełnili znani polscy DJ-e: Mafia Mike (Wet Fingers) oraz DJ Adamus

Do kogo jest adresowany festiwal?

Eleven Bike Fest skierowany jest do wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę i konkretną muzykę. Jako klub motocyklowy oczywiście mocno skupiamy się na motocyklistach, wśród których zdecydowana większość kocha zarówno muzę, jak i dobrą zabawę.

Jaki cel przyświeca wydarzeniu?

Jak już wspominałem, zależy nam na dorównaniu poziomem imprezy do najlepszych tego typu wydarzeń na świecie. Przy okazji chcemy również promować i wspierać Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Fundacja ta koncentruje się na bezpośredniej pomocy dzieciom, walczącym z nowotworami. Finansuje koszty terapii, kupuje nierefundowane przez NFZ lekarstwa i płaci za wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Do zadań Fundacji należy również finansowanie badań naukowych, które podnoszą jakość leczenia, zaopatrywanie kliniki w niezbędny sprzęt medyczny i refundowanie kosztów szkoleń personelu medycznego. Ponadto jest pomysłodawcą oraz społecznym koordynatorem projektu pod nazwą Przylądek Nadziei. W jego ramach powstaje nowoczesna klinika onkologiczna, która otoczy opieką około 2000 dzieci rocznie. Jak moglibyśmy wobec tego przejść obojętnie obok takiej inicjatywy??? Większość z nas ma dzieci – na szczęście zdrowe…, ale potrafimy zrozumieć problemy, z jakimi ze względu na słabość polskiego systemu socjalnego muszą borykać się inni, którzy tego szczęścia mieli mniej. Stąd wybór był naprawdę prosty. Zachęcamy serdecznie do wspomagania tego typu inicjatyw. Naprawdę nie kosztuje to wiele ani czasu, ani pieniędzy, a efekt może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

Jakich artystów zaprosiłeś do udziału w tym roku?

W tym roku udało nam się zaprosić następujące kapele:
Piątek: Karens Diet, Ace Cover Band, Sebastian Riedel & Cree, Andrzej Nowak (TSA) & Złe Psy, Proletaryat i BiG CyC.
Sobota to: Strain, J.D Overdrive, 4Szmery, Black Label Society oraz Saxon.
Mam nadzieję, że taki skład zadowoli najbardziej wybrednych fanów brzmień rockowych.

Czego możemy się spodziewać podczas tegorocznego festiwalu?

Oczywiście, niezapomnianych koncertów, mnóstwa konkursów z cennymi nagrodami (siłowe przeprowadzone będą przez czołowych polskich strongmanów), pokazów pirotechnicznych oraz laserowych. Można będzie również wygrać voucher na całodniową sesję w uznanym studiu tatuażu Parlour Tattoo, weekend z motocyklem legendarnej marki Indian… A także można będzie wrócić do domu nowym Harleyem! Los umożliwiający wygranie Harleya to jedyne 20 zł. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży losów zostanie przekazany fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Oprócz tego, wszystkiego mamy również całą masę niespodzianek, ale… to trzeba będzie już zobaczyć samemu.

Dodam również, że każdy zespół gra pełnowymiarowy koncert – a nie tylko kilka utworów. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że scena to „jedyne” 24×20 metrów plus dodatki a samo oświetlenie waży ponad 5 ton. Dobrą widoczność dla tych, którzy nie dostaną się pod scenę, zapewnią trzy ogromne telebimy. Sami więc widzicie, że do tematu staraliśmy się przygotować jak najlepiej.

Zdradzę także, że zarówno Saxon, jak i Black Label Society przygotowują własną, specjalną scenografię na nasz festiwal, więc zarówno część muzyczna, jak i wizualna będzie "wyrywać z butów".

Zapraszamy na naszą stronę www.11bikefest.pl lub na profilu na FB (Eleven Bike Fest), gdzie można znaleźć dokładne wskazówki, jak zakupić bilety, a także na bieżąco śledzić wszystkie informacje o imprezie. Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia – Maciej – Secretary H-DC Eleven.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.