Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jest to portal dziennikarski działający na własnych zasadach, na którym znajdziesz wiele ciekawych wywiadów z gwiazdami, inspirujące historie ludzi sukcesu oraz recenzje dobrych książek i filmów. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ
 • 1
  WYWIADY
  Zapraszam Cię do poznania fascynujących historii ludzi sukcesu przepełnionych pasją nie tylko ze świata show biznesu.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  RECENZJE
  Poznaj dobre książki oraz ich Autorów. Wejdź ze mną do świata literatury, z którego nie będziesz chciał odejść.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ARTYKUŁY
  Lubię coś czasem napisać, podzielić się opinią, spostrzeżeniami lub wiedzą na dany temat.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  INSTA KURS
  Chciałabyś zacząć zarabiać na Instagramie? Poznaj najlepsze metody kreowania wizerunku, które opisałam w kursie.
  SPRAWDŹ TUTAJ

Witaj na portalu Kulturalne Rozmowy :)

Nie wyobrażam sobie życia bez rozmów w ludźmi, poszukiwania ciekawych osobowości czy przeczytania dobrej książki, więc stworzyłam miejsce, gdzie pragnę podzielić się z Tobą – Mój Drogi Czytelniku – rezultatami moich wirtualnych spotkać organizowanymi z pasją oraz ogromnym zaangażowaniem. Uwielbiam rozmawiać z drugim człowiekiem, poznawać jego ciekawe historie oraz wyjątkowe pasje, w związku z tym na mojej stronie poznasz wybitne jednostki, które tak jak ja, realizują marzenia i żyją na własnych zasadach. Lubię też mieć wpływ na kreację marki osobistej.

Oferowane w tym miejscu treści będą dla Ciebie nie tylko ogromną inspiracją do działania, ale też sprawdzonym źródłem wiedzy o biznesie i kulturze, która pomoże Ci tak jak mnie niegdyś znaleźć motywację do kreowania własnego wizerunku. Mam nadzieję, że uda mi się Ciebie zachęcić do pozostania ze mną na dłużej. Zapraszam Cię więc do mojego świata i do stworzenia wraz ze mną wyjątkowej przestrzeni budowanej na zaufaniu. Kto wie, może również Twoja historia znajdzie się na mojej stronie a osiągnięty sukces zainspiruje innych. Dołącz do grona moich wspaniałych rozmówców oraz organizacji (szczegóły poznasz w zakładce Osiągnięcia) i razem stwórzmy miejsce przyjazne ludziom sukcesu i Twój spójny wizerunek. Dotychczas miałam przyjemność współpracować m.in. z: Edipresse Książki, z magazynem "Bielski Rynek" oraz wieloma innymi portalami lifestylowymi oraz wydawcami. W trakcie mojej działalności objęłam też patronatem mnóstwo ciekawych tytułów. Pełną ich listę możesz poznać, zaglądając do zakładki Patronaty. W ramach wielu współprac miałam też okazję wypowiedzieć się na kilka ciekawych tematów i podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu marketingu w wpisach gościnnych, o których dowiesz się z zakładki Ja w mediach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do zakładki Kontakt i napisz do mnie już teraz. Tymczasem zachęcam Cię do poznania mojej historii nieco bliżej.  

Moja historia 

Mam na imię Sylwia. Z wykształcenia jestem filologiem, lecz od kilku lat interesuję się też marką osobistą, mediami społecznościowymi oraz tym, co aktualnie dzieje się w świecie mediów i rozrywki. Dlatego od lipca 2015 roku jestem dumną właścicielką portalu Kulturalne Rozmowy, który jest dla mnie miejscem absolutnie wyjątkowym nieustannie wymagającym pokonywania nowych wyzwań oraz pomagającym mi w dążeniu do perfekcji. 

Z racji ukończonych studiów pisanie oraz czytanie to moje dwie pasje, którą nieustannie rozwijam, więc postanowiłam połączyć w jednym miejscu. Dlatego też stworzyłam portal Kulturalne Rozmowy. Chciałam robić coś poza pracą, czyli rozwijać wymarzone miejsce, które pomaga mi w samorealizacji i jednocześnie daje upust skrywanej od dawna pasji – dziennikarstwu. Postanowiłam zaryzykować i spróbować zrobić coś nowego, co pozwoliłoby mi na rozwój umiejętności, których zazdrościłam innym wybitnym dziennikarzom. Nauczyłam się skutecznej i efektywnej organizacji czasu pracy. Musiałam też – pomimo wielu trudności – odkryć w sobie motywację do działania oraz pokonanie obawy przed ewentualną porażką i krytyką. 

Wszystko to robiłam i nadal robię w tzw. między czasie, ponieważ wciąż pracowałam i pracuję na etacie, piszę teksty oraz oferuję swoje usługi lokalnej gazecie. Mimo tego, rozwijaniu serwisu podporządkowałam większość mojego wolnego czasu. Dlatego postawiłam sobie jeden cel – rozwój przestrzeni, w której sukces to słowo-klucz i postanowiłam, że konsekwentnie będę dążyć do jego realizacji. 

Nie od razu udało mi się jednak dojść do tego etapu, w którym jest teraz portal Kulturalne Rozmowy. Najpierw blogowa przestrzeń miała mi zastąpić tradycyjne CV wraz ze wszystkimi jego elementami. Szybko przekonałam się, że ta forma nie jest zbyt atrakcyjna i powoli do tej mojej wirtualnej rzeczywistości wprowadzałam kolejne elementy. Początkowo chciałam, aby to miejsce (jeszcze bez nazwy, nad którą myślałam ok. 1,5 roku) było dedykowane pasjonatom muzyki, ale monotematyczność portalu stała się dla mnie zbyt uboga, więc kolejno wprowadziłam następujące kategorie: muzyka, film, taniec, sztuka, moda, praca, lifestyle, sport a ostatnio do tego zestawienia dołączyły: książki oraz kulinaria i tak na razie mam aż 10 zakresów tematycznych. Wszystko po to, aby podążać za Twoimi Czytelniku zmieniającymi się potrzebami. Nie wykluczam również wprowadzeniem następnych branż. Zostań więc ze mną na dłużej, a z pewnością nie pożałujesz!
   

Gdzie można mnie znaleźć?

Oprócz Instagrama oraz oczywiście Fanpage'u jestem obecna również w innych "socialach", do których odwiedzenia serdecznie zapraszam: 

Grupa Kulturalne Rozmowy zrzeszająca osoby, dla których kultura jest ważnym elementem w życiu.

Grupa Lubimy czytać ciekawe książki, gdzie każdy może się wypowiedzieć na temat ulubionych tytułów, podzielić recenzją czy nowością wydawniczą. Razem tworzymy społeczność pasjonatów czytelnictwa.   

Jestem także na Pinterest, natomiast od bardziej zawodowej strony poznasz mnie na LinkedIn

Jeśli chcesz o coś zapytać, współpracować lub zwyczajnie wymienić się poglądami napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt.

Pozdrawiam :)