Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] Zespół Dzioło – polsko-białoruska inicjatywa muzyczna – wywiad z Grzegorzem Koziołem


Zespół DZIOŁO powstał z inicjatywy Michała Klakusa w 2000 roku w Kobiórze na Śląsku. W 2002 roku otrzymał nagrodę publiczności na Pszczyńskim Przeglądzie Zespołów Rockowych U'rock. Dzioło wystąpiło również na festiwalu Przystanek Woodstock 2001 i 2002 w Żarach.  Grzegorz Kozioł – wokalista i manager zespołu opowiada na portalu Kulturalne Rozmowy o planach zespołu, muzyce oraz inspiracjach.

Dzioło wywiad

Kiedy powstał zespól?

Grzegorz Kozioł: Zespół Dzioło powstał wiosną 2000 roku w Kobiórze na Śląsku.

Kim są członkowie grupy?

Michał – założyciel zespołu jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku Etnologia. Na co dzień jest chiropraktykiem, szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci.

Krzysiu gra na bębnach od 14 lat. Początkowo jako samouk. Potem zaczął brać lekcje od zawodowych muzyków. Bierze udział w licznych warsztatach m.in. z Bennym Grebem, Frankiem Parkerem, Robertem Lutym. Udziela się jeszcze w kilku innych projektach. Gra muzykę jazzową, blues, soul, R’n’B, hip-hop. Jak mówi – w zespole Dzioło uwalnia pokłady energii, jakie nim drzemią, świetnie się przy tym bawiąc.

Sebastian jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku Edukacja Artystyczna. Udziela bądź udzielał się w kilku projektach m.in. De Press, The Pryzmats, Patryk Kumór, Dawid Kwiatkowski. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych. Gra na gitarze w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach.

Ja jestem absolwentem Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Specjalizacja – animacja społeczno-kulturalna. Z muzyką związany jestem od najmłodszych lat. Organizuję koncerty, festiwale i imprezy kulturalne. Współpracuję bądź współpracowałem z kilkoma różnorodnymi projektami w roli wokalisty/muzyka i managera. Doświadczenie i kontakty zbierałem również w trakcie wielu wolontariatów. W najbliższym czasie planuję współpracę z dwoma kolejnymi projektami, o czym będziecie mogli dowiedzieć się już niedługo.

Jaką muzykę tworzycie?

Muzyka zespołu Dzioło oscyluje głównie wokół klimatów reggae, ska i punka, ale oczywiście jesteśmy otwarci na nowe nurty.

Opowiedz o Waszym dorobku artystycznym.

Każdy z nas ma swoje osiągnięcia związane z branżą muzyczną. Jeśli chodzi natomiast o zespół Dzioło, to na pewno jest to oficjalna płyta "(Nie)Porozumienie", nieoficjalny hymn Przystanku Woodstock – "Zamyślone głowy" oraz sam występ zespołu na Woodstocku w 2001 i 2002 roku. W sumie zespół Dzioło ma w swoim dorobku ponad 350 koncertów.

Do ważniejszych koncertów zagranych w tym roku należą na pewno występ na pożegnalnej trasie formacji "Kazik na żywo" w łódzkim klubie Wytwórnia, wspólne granie z "Maleo Reggae Rockers" w krakowskim Żaczku oraz występ z "KSU" w Cisnej. Oczywiście, muszę zaznaczyć, że do każdego koncertu podchodzimy z profesjonalizmem i staramy się grać go na 120% możliwości.

Dzioło wywiad

Twoje marzenie artystyczne.

Moje osobiste? Granie, śpiewanie, popularność, pieniądze i piękne kobiety! A tak poważnie – jeśli ktoś stawia wszystko na muzykę, to dąży do tego, żeby godnie z tego żyć. Ja w pewnym momencie, już w trakcie studiów wiedziałem, na co się porywam – propozycja z Dzioła była tylko dopełnieniem. Wcześniej również grałem i śpiewałem w kilku obiecujących zespołach i nadal w kilku się udzielam. Jako muzyk i manager. Trzeba robić swoje i dążyć do celu, nie zrażać się gorszym dniem – to podstawa. Myśl i działaj pozytywnie – wtedy zajdziesz tam,  gdzie chcesz. A wracając do marzeń – trzeba w nie wierzyć i spełniać je po kolei, wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Czy muzycy współpracują tylko w ramach tylko tego zespołu, czy też mają inne projekty planach?

Każdy z nas – oprócz Michała – działa w kilku różnorodnych projektach, ale oczywiście staramy się wszystko pogodzić.

Jakie są najbliższe plany płytowe?

Na razie, głównie skupiamy się na graniu koncertów, a jest ich nie mało. W lecie chcielibyśmy zarejestrować kolejne dwa numery, a płyta…? Zobaczymy. Na razie nie chcemy podawać konkretnej daty.

Gdzie obecnie możemy posłuchać zespołu?

Koncertujemy w zasadzie w całej Polsce. W 2015 roku zagraliśmy już prawie 40 koncertów. W tym roku nie odwiedziliśmy może 4-5 województw, ale postaramy się to nadrobić plenerami oraz w czasie jesiennozimowej trasy, w trakcie której planujemy zagrać około trzydziestu koncertów klubowych.

W najbliższym czasie zagramy na kilku festiwalach większych i mniejszych, imprezach organizowanych przez samorządy. Na pewno szczególny będzie dla nas występ na tegorocznym Przystanku Woodstock, ale oczywiście każdy z koncertów gramy na 120% możliwości i sprawia nam to niesamowitą frajdę.

Czego życzyć zespołowi?

Nie będę oryginalny: zdrowia, szczęścia, pomyślności w działaniu.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję i pozdrawiam!

Rozmawiała

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.