Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] Black Bee: Robimy swoje i staramy się to robić najlepiej jak tylko potrafimy


Black Bee – zespół grający muzykę lat 60. i 70. Już za chwilę wydają swoją debiutancką płytę. Portalowi Kulturalne Rozmowy opowiadają o fanach, muzyce oraz inspiracjach muzycznych.

Jakie były początki zespołu Black Bee?

Black Bee wywiad

Marcin Czerwiński: Bolesne, bo Kuba musiał ograniczyć despotyzm.

Kuba Winiarski: Pozbierałem muzyków, którzy rozumieją idee czystego nieskrępowanego rock’n’rolla i grania go na żywo! Głos Rafała dopełnił dzieła ostatecznie.

Skąd się wzięła nazwa zespołu?

M.Cz., K.W.: Jak większość genialnych nazw zespołów – z przypadku. Myśleliśmy, myśleliśmy i myśleliśmy. Potem odrzuciliśmy wszystko, co się komuś nie podobało i zostało BLACK BEE. Led Zeppelin było zajęte.

Kiedy możemy spodziewać się płyty?

Rafał Matuszewski: Już niebawem. Jeszcze tylko kosmetyka, okładka i płyta gotowa. Po cichu szukamy wydawcy. Jesteśmy na dobrej drodze… 

Jaka stylistyka będzie utrzymana na Waszej debiutanckim albumie?

M.Cz.: Lata 60. i 70. Oczywiście, z lekką nutką współczesności, bo jednak prawie 4 dekady po latach 70. nie było bez znaczenia.

Dla kogo śpiewacie?

Black Bee wywiad

R.M.: Dla tego, który słucha. Z reguły nie da się nikogo zmusić do słuchania takiego, czy innego zespołu. Robimy swoje i staramy się to robić najlepiej, jak tylko potrafimy. Dobrze się bawimy przy tworzeniu nowych kawałków, ale jednocześnie na poważnie pilnujemy, żeby trzymać pewien poziom i styl. I tyle. Wydaje mi się, że o to chodzi w tworzeniu muzyki.

Skąd u Was inspiracja do muzyki lat 60. i 70.?

M.Cz., K.W., R.M, Dominik Cendrzak: The Beatles, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, The Rolling Stones, Cream, The Who, The Doors, Janis Joplin, Deep Purple i wiele innych. To chyba wystarczająca odpowiedź...

W jakim miejscu chcielibyście zagrać?

M.Cz., R.M.: W jakimkolwiek klubie/pubie w Chicago, kameralnie, kontakt z publicznością i na pewno szybko byśmy się dowiedzieli, czy dajemy radę, czy nie. Przystanek Woodstock, Dolina Charlotty, Opener...

Jesteście zespołem, którego nie zobaczymy w telewizji. Nie jesteście gwiazdami z pierwszych stron gazet. Nie czujecie do tego pociągu?

M.Cz., K.W.: Telewizja, gazety to środek do osiągnięcia celu… Zaprezentowania się przed jak największą ilością ludzi nie jest to cel sam w sobie.

Przed kim marzy Wam się support?

Black Bee: Jack White, Tom Petty, Oasis, Gov’t Mule, Taddy Porter, Kings of Leon…

Black Bee wywiad

Lubicie grać na żywo. Czy w dotychczasowym koncertowaniu wydarzyło się coś, co Was kompletnie zaskoczyło?

M.Cz.: Tak, nie jestem za każdym razem kierowcą.

K.W.: Zaskoczeni są ludzie zawsze na plus.

Gdzie zagracie w najbliższym czasie?

D.C.: Na festiwalu w Czechach. W Żywcu w klubie Szuflada, w Bielsku w klubie Grawitacja (PPM)… Powoli zaczynają się imprezy plenerowe.

Bardzo dziękujemy za rozmowę. Życzymy udanego debiutu płytowego.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.