Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] CHAOS to my, to Ty i wszystko, co Cię otacza


CHAOS – zespół z Bytomia grający rock opowiada o swojej pasji, planach oraz marzeniach. Zapraszam do czytania. Jak sami o sobie piszą, to grupa zakręconych na punkcie ostrej muzyki dojrzałych facetów. CHAOS to agresywne dźwięki, poruszający serca rytm i teksty dotykające najbardziej mrocznych zakamarków ludzkiej duszy. Muzyka CHAOS-u wciąga, pulsuje i niesie ze sobą potężny ładunek energii. A o tym wszystkim opowiedzą członkowie zespołu na portalu Kulturalne Rozmowy.  

W jakich okolicznościach powstał zespół?

Jimi: Zespół powstał chaotycznie. Pierwszy skład, jaki stworzył się w Chaosie to była 3 ludzi... Jimi – voc, Cichy – git. i Mody – gary..., a potem poszło jak lawina. Dołączył Daro na bas i Kirk na druga gitarę. Pierwsze koncerty, pierwszy singiel.

Skład zespołu od początku się zmieniał. Przedstawcie obecnych członków kapeli.

CHAOS wywiad

Jimi: To fakt, przez zespół przewinęła się masa ludzi, ale obecny skład to: JIMI – vokal, EDI – gitara, FRUGO – bas, Kuń – Bębny no i ŚWIETLIK – gitara solowa.

Jaką muzykę tworzy zespół?

Kuń: Głównie rock, ale nie boimy się i próbujemy również zasięgać inspiracji z innych rodzajów muzyki.

Jimi: Gramy to, na co w danej chwili mamy ochotę i to, co czujemy gdzieś w głębi nas samych.

Dla kogo przeznaczona jest Wasza muzyka?

Frugo: Do tych wszystkich, którzy chcą nas słuchać.

Jimi: Chyba mamy jakichś fanów… (śmiech)

Kuń: Muzyka trafia do ludzi, którym się podoba i którzy chcą jej słuchać. Nie mamy określonego typu odbiorcy.

Czy muzyka to jedyne zajęcie członków zespołu?

Jimi: Nie, no co ty. Każdy z nas ma jakąś swoją pracę, rodzinę… Prawda jest taka, że gramy niszowy gatunek muzyki i w tym kraju raczej na zarabianie kasy z grania nie liczymy.

Frugo: Tym bardziej że robimy to dla własnej przyjemności i radości z tworzenia.

Macie za sobą nagrania dwóch singli, a kiedy możemy się spodziewać płyty?

Kuń: Tak, mamy 2 single i cały czas myślimy o płycie jak każdy undergroundowy zespół. Plany, jakie mamy, skupiają się na jesieni bądź zimie, ale co z tego wyjdzie – zobaczymy. Jesteśmy dobrej myśli.

CHAOS wywiad

Co Was inspiruje?

Jimi: Wszystko wkoło. Po prostu życie.

Kuń: Co nas inspiruje? Hmmm… jest wiele rzeczy. Każdy z nas ma swoje własne inspiracje, ale nie są one chyba tak odlegle i różne od siebie, jeśli udaje nam się stworzyć coś wspólnie.

Jakbyście mieli wybrać sobie zespół, z którym chcielibyście dzielić scenę, to kto by to był?

Kuń: Odpowiedz na to pytanie nie jest zbyt prosta, dlatego że mimo iż razem tworzymy taką muzykę, każdy z nas ma swoje ulubione zespoły i tu mógłby być mały zgrzyt (śmiech).

Jimi: Konchita Wurst (śmiech).

Frugo: W sumie nie robi nam to różnicy. Staramy się z każdym zespołem dogadywać. Zdarza się, że gramy koncerty z kapelami bluesowymi, a czasem z fest ostrym metalem, takim jak np. GRIM ORANGE DICE.

O czym marzycie?

Frugo: Marzenia. Oj... to już jest nasza tajemnica, bo jak powiemy, to się nie spełnią, ale na pewno chcielibyśmy nagrać dobrą płytę.

Gdzie będzie można posłuchać zespołu?

Kuń: Można nas posłuchać na pewno na koncertach, o których informujemy z wyprzedzeniem na naszym fan page’u. Może dojdzie też do tego, że będziemy w radiu, ale jeszcze trochę pracy przed nami i oczywiście zapraszamy na naszego fan page’a – do śledzenie naszych dokonań. Zapraszamy też na koncerty.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

 1. Sama poznałam ekipę są ostro zakręceni, co do ich muzy jest głośna i chrypka Jimiego wpada w ucho a dźwięki same wypływają ze środka.Więc zapraszam na każdy ich koncert bo każda ich intensywna praca jest pokazana oraz pomysły są zakręcone.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz