Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] Rastafajrant – JAHnusze polskiego reggaeRastafajrant – grupa składa się z członków nieistniejącego już zespołu Dzioło, który zakończył swoją działalność kilka miesięcy temu. Ich pasją jest śpiew a ulubionym gatunkiem reggae. Grzegorz Kozioł na portalu Kulturalne Rozmowy opowiada o planach muzycznych zespołu. 

Rastafajrant – kim jesteście?

Grzegorz Kozioł: Jesteśmy grupą kumpli – to po pierwsze, ludźmi, którzy kochają muzykę – to po drugie, bandą zakręconych pozytywnie chłopaków żądnych przygód – to po trzecie.

Skąd pomysł na nazwę?

Nazwę po pewnej próbie, przy abstynenckim jak zwykle spotkaniu zarzucił Sebastian. Mieliśmy już dość rozmyślania nad tym, jak się nazwać, więc wydała nam się w porządku i tak już zostało.

Rastafajrant wywiad

Kim są członkowie zespołu?

Krzysiu gra na bębnach od 14 lat. Początkowo jako samouk. Potem zaczął brać lekcje od zawodowych muzyków. Bierze udział w licznych warsztatach m.in. z Bennym Grebem, Frankiem Parkerem, Robertem Lutym. Udziela się jeszcze w kilku innych projektach. Gra muzykę jazzową, blues, soul, R’n’B, hip hop. Jak mówi – w zespole Rastafajrant – uwalnia pokłady energii jakie nim drzemią, świetnie się przy tym bawiąc.

Sebastian jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie na kierunku Edukacja Artystyczna. Udziela bądź udzielał się w kilku projektach m.in. De Press, The Pryzmats, Patryk Kumór, Dawid Kwiatkowski. Uczestnik wielu warsztatów gitarowych. Gra na gitarze w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach.

Kuba jest studentem uniwersytetu ekonomicznego w Krakowie. Mimo inżynierskiego zacięcia wciąż pozostaje wierny muzyce, która jest jego pasją. Gra na gitarze basowej. Początkowo był członkiem zespołu TGIF. Uczestniczył również w projektach rockowych, takich jak Spacer. Obecnie jest członkiem i współzałożycielem zespołu Usta Ćmy, tworzącego muzykę określaną jako dream pop.

Ja jestem absolwentem Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Specjalizacja – animacja społeczno-kulturalna. Z muzyką związany jestem od najmłodszych lat. Organizuję koncerty, festiwale i imprezy kulturalne. Współpracuję bądź współpracowałem z kilkoma różnorodnymi projektami w roli wokalisty/muzyka i managera. Doświadczenie i kontakty zbierałem również w trakcie wielu wolontariatów.

Rastafajrant wywiad

Wcześniej zespół Dzioło (o tym projekcie rozmawialiśmy jakiś czas temu, a efekty tego spotkania są tutaj), a teraz Rastafajrant – dlaczego?

Coś się kończy – coś się zaczyna. Do zespołu Dzioło zostaliśmy zaproszeni przez ówczesnych członków zespołu. Wpierw ja, potem Sebastian i Krzysiu. Po pewnym czasie doszliśmy wspólnie do wniosku, że chcemy stworzyć swój autorski projekt. Tak od A do Z. Z Dziołem wiążemy wiele wspomnieć, ale tak naprawdę w pełni możemy realizować się w Rastafajrant.

Jaką muzykę chcecie tworzyć?

Reggae i wszelkie jego pochodne. Oczywiście z nutką humoru i świeżego powiewu w postaci brzmień elektronicznych, ale wszystko z umiarem.

Dlaczego określacie się mianem "JAHnusze polskiego reggae"? Czy to coś znaczy?

Są "Janusze stadionowi", dlaczego nie może być "Januszy polskiego reggae". Oczywiście, pisane w formie "JAHnusze". Typowi Janusze, to nieurodziwi mężczyźni o krasnych (czerwonych) licach okazjonalnie orientujący się w tym, co robią. Myślę, że to określenie mówi więcej niż tysiąc słów, a interpretację zostawiamy odbiorcom.

Rastafajrant wywiad

Jesteście nowym zespołem i pewnie dopiero pracujecie nad płytą. Czego będzie można posłuchać, idąc na koncert?

Nowych kompozycji w klimatach energicznego reggae i ska z domieszką rocka oraz kilku starszych kompozycji utrzymanych również w tym kimacie.

Gdzie zagracie w najbliższym czasie?

Końcem listopada rozpoczynamy pierwszą część naszej premierowej trasy promującej debiutancką EP-kę "Dżob Marley". Będzie można usłyszeć nas do końca roku w kilkunastu polskich miastach. Mamy kilka koncertów na Śląsku (Bytom, Czechowice-Dziedzice, Tychy) na Opolszczyźnie (Opole, Nysa), w Wielkopolsce (Poznań), na Pomorzu (Czaplinek, Kartuzy, Pszczółki, Chojnice), więc zapraszamy gorąco.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

Prześlij komentarz