Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] Wielogatunkowość to ich domena – wywiad z zespołem Sekcja
Splatają różne gatunki muzyczne pod szyldem rap, nie będąc przy tym zawodowymi muzykami. Zespół Sekcja – bo o nim mowa – opowiada na portalu Kulturalne Rozmowy o ich pasji, inspiracjach i muzyce.

Zespół Sekcja – kim jesteście?

Sekcja: Jesteśmy muzykami-amatorami (gdyż żaden z nas nie ma ukończonego stopnia muzycznego, nie wspominając już nawet o szkole muzycznej), którzy postanowili urozmaicić rap, dodając do niego żywe instrumenty.

Co było przyczyną powstania grupy?

Sekcja wywiad

Jako że każdy z nas jest wychowankiem śp. Antoniego Sokoła (dyrygenta Przemkowskiej Orkiestry Dętej), spędzaliśmy dużo czasu na wspólnym muzykowaniu. To w późniejszym czasie przerodziło się w tworzenie własnych kompozycji. Nasze miasteczko jest mocno zakorzenione w hip-hopie, stąd pomysł na sformowanie składu idącego w tym właśnie kierunku.

Pierwszy występ miał miejsce w 2004 roku, ale decyzja o nagraniu płyty nastąpiła dopiero po 10 latach. Dlaczego?

Występ to może za dużo powiedziane. Było to zwykłe spotkanie, które przerodziło się w jam session. Nikt z nas nie myślał wtedy o nagrywaniu płyty. To była raczej czysta zabawa muzyką i słowem.

Jaką muzykę lubicie grać?

Sekcja wywiad

Nikt z nas nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. Czasami gramy nasze stare utwory. Czasami te, które mogą znaleźć się na kolejnym krążku. Czasami... nie gramy. A jeśli już musimy sprecyzować, to lubimy to, co gramy, choć ciężko będzie zaszufladkować nas do jednego nurtu muzycznego, oczywiście pomijając wokal z rapem.

O czym są teksty wykonywane przez Sekcję?

Za teksty odpowiada AnD. MC z LCK z bardzo bogatym dorobkiem rapowych nielegalni. Teksty są o tematyce przeróżnej. Związane są zazwyczaj z przeżyciami, przygodami czy wyobraźnią wokalisty. Jak sam nawija zresztą "samo się składa".

Co lub kto Was inspiruje?

Inspirację czerpiemy ze wszystkiego, co nas otacza. Bywa, że jest to rodzina, znajomi, a nawet warunki atmosferyczne czy pory roku.

Sekcja wywiad

Nagrywacie mało, ale pewnie dużo koncertujecie. Czy macie jakieś ciekawe wspomnienie z trasy, do którego chętnie wracacie?

Nie gramy aż tak wielu koncertów. Moglibyśmy grać ich dużo więcej. Występ, który utkwił nam w pamięci, to ten w Nowym Dworze Mazowieckim. Nie spodziewaliśmy się, że – grając przed całkowicie obcą nam publicznością – zostaniemy tak mile przez nią przyjęci, nie wspominając już o organizatorach oraz o tym, że był to nasz najdalszy wyjazd.

Jak już jesteśmy przy pytaniach o koncerty, powiedzcie, kiedy Wasi fani będą mogli Was usłyszeć w najbliższym czasie?

Na razie, życie prywatne oraz prace nad nową płytą nie pozwalają nam grać koncertów. Ale postaramy się zmienić tę sytuację od nowego roku. Jakiś czas temu mieliśmy okazje uczestniczyć w bardzo ciekawym projekcie audiowizualnym, którego efekty będzie można sprawdzić prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Także, choć nie gramy koncertów, to z pewnością nie próżnujemy.

Sekcja wywiad

Podobno macie też plany na nową płytę. Czy już wiecie, co na niej zagracie?

Prace nad nową płytą już ruszyły. Możemy powiedzieć, że znajdziecie na niej brzmienia i kompozycje inne niż na pierwszym CD. Kilka kawałków już zostało nagranych i zapewne właśnie teraz się miksują. Nad resztą nadal pracujemy, gdyż nie przepadamy za ubogimi aranżacjami.

Wasze największe marzenia muzyczne to?

Jeżeli mówimy o największych marzeniach muzycznych, to oczywiście, że zagrać na najbardziej prestiżowych festiwalach świata i zgarnąć za to tyle hajsu, aby żaden z nas nie musiał pracować do końca życia.

Tego Wam życzę. Dziękuję za rozmowę.

RozmawiałaChcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

 1. Uwielbiam, kiedy ludzie tak bez reszty potrafią oddać się muzyce, w zasadzie jakichkolwiek pasjom. :) Zwrócę na ten zespół uwagę, chętnie ich posłucham. :) Ciekawy wywiad. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny luz ,wiem że
  Wystąpią na festiwalu Uwolnić Muzykę w Środzie Śląskiej pozdrawiam zespół

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz