Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o modzie] Magdalena Starościak – kobieta o wielu twarzach


Magdalena Starościak – fizjoterapeuta z wykształcenia, a z zamiłowania i pasji – modelka. Współpracuje z m.in. z "Modnym Śląskiem". Bierze udział w pokazach mody, kampaniach reklamowych, ale także współprowadzi aukcje charytatywne. Organizuje pokazy mody. Ten ostatni odbył się w Katowicach w Hotelu Qubus, a gwiazdą wieczoru była Teresa Rosati. Jeździ na nartach i szkoli na windsurfingu. Propaguje zdrowy i sportowy tryb życia. Organizuje obozy sportowe dla dzieci i młodzieży oraz uczestniczy w projektach Erasmus Plus. O wszystkim tym rozmawiam z moją bohaterką. Zapraszam na niezwykle interesujące spotkanie z kobietą sukcesu już na portalu Kulturalne Rozmowy. 

Magdalena Starościak wywiad

Jesteś z wykształcenia fizjoterapeutką, ale zajmujesz się modelingiem. Skąd tak odległa pasja się wzięła?

Magdalena Starościak: Z przypadku. Rehabilitantem chciałam być od zawsze, a modelką?... – nigdy o tym nie myślałam.  Dawno temu, kiedy nie było jeszcze Internetu, w zasadzie nic nie było. Moi rodzice zgodzili się wysłać moje zdjęcia do jednej z najlepszych agencji. To był konkurs. Byłam niepełnoletnia, więc wymagany był podpis rodzica. I właściwie tak to się zaczęło. Ale był warunek od rodziców – praca tylko w wolne dni. Chodziłam wtedy do liceum i najważniejsza była szkoła. A modeling miał być na chwilę.

Z kim współpracujesz lub współpracowałaś?

Do chwili obecnej jestem związana z "Modnym Śląskiem" i z panią Iloną Kanclerz – projektantką mody oraz redaktor naczelną luksusowego magazynu o modzie "Modny Śląsk". Od tego się wszystko zaczęło, W międzyczasie pracowałam dla Esotiq by Eva Minge, Kai Środki, Anety Larysa Knap, Pawła Kuzika i wielu innych. Ale teraz już na wybiegu pojawiam się rzadko.

Jestem od tej drugiej strony, w której bardzo dobrze się odnajduję, znając tą pierwszą. Przygotowuje pokazy mody. Na ostatnim gościem była Pani Teresa Rosati, a przedstawiona kolekcja pochodziła z paryskiego tygodnia mody.

Wszystko zależy od ciebie. Sukces czy porażka każdego przedsięwzięcia. Ale także pomagam młodym osobom stawiającym pierwsze kroki w modzie. Pokazuję albo raczej staram się pokazywać wszystko najlepiej, jak potrafię.

Magdalena Starościak wywiad

Jakie wydarzenia masz za sobą?

Oprócz pokazów mody, które przygotowuję – począwszy od castingu dla modelek, wybór muzyki i choreografii, oczywiście, nie sama. Pracuje z profesjonalistami. To również kampanie reklamowe dla kilku firm m.in. Miu Piu, Afroditte Collection, Avanti, Folk Design.

A co przed Tobą? Jakie masz cele?

Moje cele... To zawsze trudne pytanie, bo w życiu trzeba te cele mieć. Myślę, że tak, jak dotychczas – spełnienie w pracy.

Dostajesz również za swoją pracę nagrody…

Tak. To bardzo miłe. Oczywiście, cieszę się z tych nagród, bo wiem, że  po pierwsze komuś pomogłam, a po drugie twoja praca zostaje doceniana, czyli wiesz, że robisz to dobrze. Ostatnia, jaką otrzymałam, była od Forum Młodych przy współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą.

Jesteś też osobą aktywną sportowo. Które z dyscyplin najbardziej lubisz?

Narty i windsurfing oraz bieganie. Ale bieganie dopiero od 3 miesięcy.

Magdalena Starościak wywiad

Prowadzisz zajęcia w Programie Erasmus Plus. Opowiedz o tym projekcie.

Erasmus Plus to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Ostatnio prowadziłam zajęcia dla osób niewidomych i słabowidzących z grupami z Łotwy i z Macedonii. Zajmowałam się sportem: na sali gimnastycznej i basenie prowadziłam ćwiczenia, różnego rodzaju gry zespołowe, zajęcia  ruchowe, taniec, zumba, ale także aqua aerobik.

Czym dla Ciebie jest pasja?

Powinna być sensem życia. Żeby móc dobrze wykonywać swoją pracę, trzeba mieć pasje w życiu. Inaczej nie będziemy spełnieni. Dla mnie jest sensem. Nie potrafiłabym zrobić czegoś bez pasji, bo wiem, że nie byłoby dobrze wykonane.

Sukces – co on dla Ciebie oznacza?

To zależy, w jakich kategoriach mówimy. Dla jednych sukces to kolejny zrealizowany nieważne jak plan, dla drugich sukces to wejście po schodach... Sukces to my, wszystko to, co robimy, to odzwierciedlenie naszej pracy, nie krzywdząc przy tym nikogo, oczywiście.

Magdalena Starościak wywiad

Rok 2016 dobiega końca. Jakbyś go podsumowała?

Wiesz..., zawsze staram się widzieć te dobre, jak to się mówi, jaśniejsze strony mojej pracy. Rok ten zaliczam do udanych. Czasem jest łatwiej, czasem gorzej. Czasem też ponosimy porażki. Ale to dobrze, bo to część sukcesów. Zrealizowałam swoje plany, spełniłam nowe... Mam z czego być zadowolona.

Co planujesz w roku 2017?

Zawsze chciałabym móc jeszcze więcej i jeszcze lepiej zrobić. Rok rozpoczynam od chwili wolnego – od ferii z moją córką, potem pacjenci, praca... Powoli też zaczęłam przygotowania do sezonu letniego w szkole windsurfingu, ale – znając moje szczęście – będzie jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia w międzyczasie.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizowaniu dalszych celów.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

 1. nowa lala Ziemby rzeczywiście 100 twarzy Greja wymięka przy niej :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz