Najnowsze

Paulina Magdalena Mazur: Artysta ma skłaniać do refleksji, do spojrzenia na świat w sposób nieoczywisty


HURROCKAINE to powiew energetycznego, melodyjnego alt-rocka, ze sporą dawką brudu. Znajdziecie w ich muzie hard rock, post grunge, nowoczesną lirykę, zadziorne gitary i zaczepne wokale, czyli kawał porządnej rockerki i zupełnie odjechane kompozycje. Czwórka chłopaków i niewiasta na froncie tworzą świeży, niebanalny twór muzyczny, a ich sceniczna charyzma dosłownie zwala z nóg.  Co u nich słychać początkiem roku 2017? Zapraszam na portal Kulturalne Rozmowy na wywiad z Pauliną Magdaleną Mazur – wokalistką szalonej ekipy HURROCKAINE.

Ostatnia nasza rozmowa odbyła się bardzo dawno temu. Co nowego słychać w zespole?


Paulina Magdalena Mazur: Cześć! Oj, rzeczywiście trochę czasu minęło – a dzieje się naprawdę sporo. Przede wszystkim, zarejestrowaliśmy ostatnio małą EP z żywej sesji w Rapid Fire Studio. Znajdują się na niej 3 numery, z których jesteśmy bardzo dumni. Można je znaleźć na naszym kanale youtube wraz z klipami do nich. Poza tym, przygotowujemy się do wejścia do studia. Będziemy rejestrować całkiem nowy materiał, który nieco odbiega od tego, co tworzyliśmy do tej pory... I jest to zabieg celowy (śmiech).


Znacznie zmodyfikowaliście skład grupy. Czym jest spowodowana ta zmiana i co ona wnosi do zespołu?

Czasem tak się zdarza, że ludziom zaczyna być ze sobą nie po drodze. To raczej powszechna sprawa, która – choć wprowadziła sporo zamętu w naszych szeregach i była powodem 'zastoju' koncertowego – wyszła nam zdecydowanie na dobre. Musieliśmy znaleźć ludzi, którzy czują muzykę w taki sam sposób jak my i, jednocześnie, będą chcieli zaangażować się we wspólne granie całym sercem. Udało się (śmiech). Znaleźliśmy dwóch wspaniałych gitarzystów i bębniarza, z którymi od pierwszej chwili mieliśmy poczucie, że znamy się od lat. Piękna sprawa, powiem Ci, w takich warunkach czujesz, że możesz przenosić góry.

Bardzo miło mi to słyszeć, przedstaw zatem nowych członków grupy.


Zacznijmy od tego, że już nie tak całkiem nowych (śmiech). W lutym minie rok, odkąd dołączyli do nas gitarzyści – Marcin Skipiała i Paweł Baldy. Chwilę później za bębnami zasiadł Kuba Galwas. Potrzebowaliśmy trochę czasu na „dotarcie się” i stworzenie całkiem nowego materiału, a pomysłów było w trzy i trochę (śmiech). Marcin i Paweł są dwójką przyjaciół z Olkusza. Znali się już wcześniej i dołączyli do nas niejako „w pakiecie”, co było super sprawą, bo już wiedzieli, jak ze sobą grać, żeby  wzajemnie sobie nie przeszkadzać i dobrze się uzupełniać. Marcin związany jest również z olkuską grupą Party Hard. To bardzo doświadczony muzyk i fantastyczny gitarzysta z „otwartą głową” – podobnie jest w przypadku Pawła... Dzięki temu możemy wreszcie realizować nawet najbardziej popieprzone pomysły muzyczne, i nikt nie mówi, że czegoś się „nie da” albo że „bez sensu” (śmiech). Kuba też bębni jak złoto i – mimo swojego młodego wieku, - ma naprawdę dojrzałe podejście do muzyki. Świetnie nam się z nimi z Christianem pracuje. To najlepsze decyzje, jakie kiedykolwiek podjęliśmy w HURROCKAINE.

Braliście udział w WOŚP. Czym jest dla Was udział w takim koncercie?

Co roku bierzemy udział w WOŚP – to piękna inicjatywa jednocząca ludzi z empatią w sercach. Jeśli możemy coś dać od siebie i jeżeli nasz koncert ma przyciągnąć więcej ludzi, którzy dołożą swoją cegiełkę na nieodmiennie szczytne cele – zrobimy to z przyjemnością. I to się tyczy wszelkich grań charytatywnych. Bierzemy w nich udział, kiedy tylko możemy. Granie to najprzyjemniejszy sposób na pomaganie innym, jaki mogę sobie wyobrazić (śmiech).

To bardzo chwalebny cel. Rola artysty dzisiaj...

Myślę, że niezmienna od lat – artysta ma skłaniać do refleksji, do spojrzenia na świat w sposób nieoczywisty... Budzić w swoich odbiorcach nieznane emocje i trochę „zaprosić ich” do swojej głowy, żeby sobie poszerzyli (albo i zawęzili, tak też bywa), poziom percepcji pewnych zjawisk. Artysta – niewątpliwie – powinien ludzi poruszać – niezależnie od tego, czy to komik czy dramaturg. Dla mnie najważniejszy jest tutaj autentyzm, ale to już zależy od tego, co kto postrzega jako sztukę... Temat rzeka generalnie (śmiech).

Rok 2016 już za nami. Co się udało, a co chcecie jako zespół zrealizować w 2017? Jakie są najbliższe plany Hurrockaine?

Tak jak mówiłam, rok 2016 był dla nas rokiem dobrych decyzji i świetnej zabawy przy tworzeniu nowego materiału. Osiągnęliśmy swoje założenia. Podczas Rockowiska w Olkuszu wygraliśmy wyjazd do Niemiec, gdzie ostro daliśmy czadu z koncertami (śmiech). Końcem roku nagraliśmy demo live, które właśnie trafiło do sieci. Teraz – prawdopodobnie już w marcu – znów wchodzimy do studia w celu zarejestrowania nowego materiału.


Jak wcześniej wspomniałaś, będzie to zupełnie inny materiał od tego, do czego przywykli Wasi fani. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Z całą pewnością będzie to materiał, któremu bliżej do rocka niż ciężkiego metalu. Nie zabraknie pazura i przysłowiowego pie***cia (śmiech). Będzie, natomiast, dużo więcej zróżnicowania, nietuzinkowych zabiegów muzycznych, trochę więcej liryki, bo częściej śpiewam jak dziewczyna (śmiech). Dodatkowo, zarówno Christian jak i Marcin w tej chwili wspierają mnie wokalnie, co również otwiera nowe możliwości brzmieniowe. Przedsmak tego, co znajdzie się na płycie można znaleźć na naszym kanale YouTube. My się jaramy!

A gdzie Was usłyszą fani w najbliższym czasie?

Nasz kalendarz koncertowy jest w trakcie planowania, także zapraszamy do śledzenia fanpage'a. Tam informujemy o wszystkim na bieżąco. Najbliższy koncert natomiast gramy już w tę niedzielę (22.01) w warszawskim klubie Proxima.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia przy nagrywaniu nowego albumu. 

RozmawiałaSkład zespołu:
Paulina 'Pauletta' Magdalena Mazur - vocals, flute
Christian 'Krychu' Książek - vocals, bass guitar
Marcin 'Skip' Skipiała – guitar
Paweł Baldy – guitar
Kuba 'Galwi' Galwas - drums

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnym fanpage'u Hurrockaine:

Zapraszam również na ich kanał Youtube:

Linki do nagrania wideo z sesji rejestrowanej "na żywca":

Dicegame: https://www.youtube.com/watch?v=ckJdrI3D7ZI
Your Shyness: https://www.youtube.com/watch?v=fT0HmSTLmJk
Peter Pan: https://www.youtube.com/watch?v=NdoWx0SH4O8&t=72s

Tu, przede wszystkim, najnowsze utwory w wersjach live w dobrej jakości:
,,Dicegame" https://soundcloud.com/hurrockaine/hurrockaine-dicegame-live
,,Your Shyness" https://soundcloud.com/hurrockaine/hurrockaine-your-shyness-live
,,Peter Pan" https://soundcloud.com/hurrockaine/hurrockaine-peter-pan-live

1 komentarz:

  1. Każdy artysta twórczością przedstawia nam swoją refleksję na temat tego, co obserwuje każdego dnia. ;)

    OdpowiedzUsuń