Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o modzie] Ania Piszczałka: Czasem trzeba pójść na 100 castingów, aby wygrać ten 101


Ania Piszczałka – uczestniczka programu "Top Model. Zostań modelką". Uczestniczyła w Fashion Week w Mediolanie. Chodzi po wybiegach, prezentując ubrania najsłynniejszych polskich projektantów. Ze mną rozmawia o kulisach tej niezwykle wymagającej profesji. Opowiada o swoich początkach oraz o tym, czego nauczyła się, będąc modelką oraz o najtrudniejszych zdjęciach w swoim życiu. Zapraszam na niezwykle interesującą pogawędkę o modzie, zawodzie modelki oraz kobiecości. To wszystko już na portalu Kulturalne Rozmowy

Ania Piszczałka wywiad

Aniu, popularność zyskałaś dzięki udziałowi w polskiej edycji "Top Model. Zostań modelką". Co dał ci ten program? Jak cię zmienił? Czego się nauczyłaś o zawodzie modelki a czego o sobie samej?

Ania Piszczałka: Minęło już 7 lat od finału programu i cały czas pracuję jako modelka. Wiadomo, że program "Top Model. Zostań modelką" bardzo dużo mi pomógł. Zawsze jest to o kilka schodków wyżej. Udział w nim był dla mnie taką szkołą przetrwania. Bardzo dużo nauczyłam się o sobie samej, o moim charakterze, ale także o tym, jak działają media i świat modelingu.

Czyli udział w telewizyjnych programach jednak pomaga w rozpoczęciu kariery. Co było dla Ciebie najtrudniejsze podczas programu i dlaczego?

Sesja z pająkami była dla mnie zdecydowanie najcięższa i najtrudniejsza. Musiałam przełamać własne lęki, strach, swoje słabości. Udowodniłam jednak sobie, że dam radę. Ten program mnie zahartował. Myślę, że teraz jestem silniejsza, pewniejsza siebie. Ciągle badam granice własnych możliwości.

Modeling wiąże się tego z pokonywaniem własnych słabości – o czym przed chwilą wspomniałaś i przełamywaniem barier. Jaki jest Twój prób wytrzymałości? Kiedy mówisz: "STOP! Nie zrobię tego!"?

Lubię adrenalinę i lubię próbować nowych rzeczy. Jestem odważną osobą, ale mówię "NIE" w sytuacjach, kiedy coś może zagrażać mojemu życiu. Oczywiście, nie zawsze możemy to ocenić, ale staram się być rozważna w swoim często szalonym życiu.

Mimo że nie wygrałaś, ostatecznie pracujesz w modelingu. Jak sądzisz, dlaczego np. Ty, a nie jakaś inna dziewczyna osiąga sukces w branży? Co cię wyróżnia spośród innych kandydatek? Masz przecież sporą konkurencję? 

W modelingu, oprócz predyspozycji fizycznych, ważny jest charakter, odporność na stres. Myślę, że również ważna jest ciężka praca. Nie wolno spoczywać na laurach. Trzeba cały czas pracować, chodzić na castingi, być sobą i dążyć do spełnienia swoich marzeń.

Ania Piszczałka wywiad

Jakie jeszcze predyspozycje powinna mieć Twoim zdaniem modelka? Co gwarantuje jej powodzenie?

Dziewczyna powinna mieć cierpliwość, pokorę i też trochę szczęścia, żeby znaleźć się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie.

To faktycznie cenne cechy charakteru. Gdybyś miała stworzyć taki miniporadnik na potrzeby tego wywiadu, co być powiedziała dziewczynom, które marzą o karierze modelki? 

Na pewno, aby nigdy się nie poddawały i dążyły do celu. Czasem trzeba pójść na 100 castingów, aby wygrać ten 101. I, bez względu na to, jakie sukcesy się odnosi, trzeba pozostać sobą.

To wymaga sporo cierpliwości i determinacji. Jak powinny wyglądać pierwsze kroki w modelingu? Pierwszy casting w agencji modelek, co należy lub nie należy robić? 

Agencje modelek w dziewczynach cenią naturalność. Najlepiej przyjść na casting bez makijażu w ubraniu pokazującym figurę. Należy zabrać ze sobą strój kąpielowy i szpilki.

Jakie najdziwniejsze a może najtrudniejsze pytanie usłyszałaś podczas castingu? Jak z niego wybrnęłaś? 

Nie przypominam sobie jakiegoś trudnego pytania… Castingi zazwyczaj trwają krótko, pokazujemy swoje portfolio albo musimy się przejść w szpilkach. Najczęstsze pytania, jakie się pojawiają to: ile mamy lat, wzrostu, jakie mamy doświadczenie w modelingu. Musimy zaprezentować się jak najlepiej w ciągu kilku minut czasami wśród setek dziewczyn. Nie jest to łatwe zadanie.

Co powinna wiedzieć o karierze modelki kandydatka?

Ważne jest to, żeby mieć swoje zdanie, ufać sobie i nie zwracać uwagi na opinie innych. Modeling daje bardzo dużo możliwości. Możemy podróżować po całym świecie, uczyć się języków obcych, poznawać inne kultury oraz poszerzać własne horyzonty. 

Brzmi bardzo zachęcająco. Gdzie zatem dziewczyny powinny się zgłosić, aby przeżyć właśnie taką przygodę swojego życia? Jaką agencję wybrać i – co najważniejsze – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Co zabrać ze sobą na wizytę do agencji?

Cały czas powstają nowe agencje, a te, które już istnieją, często się zmieniają. Myślę, że warto pójść do kilku i wybrać tę, w której się najbardziej spodobaliśmy. Warto też sprawdzić, jak pracują dziewczyny, które są w danej agencji i jakie sukcesy odnoszą. Na casting zabieramy, oprócz wspomnianego przeze mnie, stroju kąpielowego i szpilek, również zdjęcia, jeśli mamy już za sobą sesje zdjęciowe.

Jeśli już agencja została wybrana i wstępnie podjęto decyzję o współpracy, czas podpisać umowę. Na co początkująca modelka powinna zwrócić uwagę, aby potem nie żałować? 

Umowy są bardzo różne. Najlepiej, żeby taką umowę, którą mamy podpisać zobaczył prawnik. Warto pamiętać, że każdą umowę z agencją możemy negocjować.

Ania Piszczałka wywiad

Na czym w ogóle polega kontrakt między agencją a modelką?

Agencja bierze pod swoje skrzydła dziewczynę i ją reprezentuję. Polega to na tym, że agencja wysyła dziewczynę na castingi, sesje zdjęciowe, proponuje klientom oraz uczy chodzić na szpilkach, pozować do zdjęć.

A co z nieletnimi modelkami? Od kiedy mogą zacząć? Czy zawsze potrzebny jest im opiekun? 

To kwestia indywidualna. Dziewczyny zaczynają w różnym wieku. To zależy od wielu czynników.

Teraz mam wrażenie, że łatwiej jest zaistnieć teraz, niż było jeszcze w 2010 roku. W sieci można znaleźć mnóstwo miejsc z bankami twarzy. Korzystać z nich? Co o nich sądzisz?

Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie, teraz jest ogromna konkurencja. Na ulicach  Warszawy „co druga” dziewczyna jest modelką. W 2010 r. była mniejsza konkurencja, wyższe wynagrodzenia. Wydaje mi się, że teraz trzeba włożyć  dużo więcej pracy w to, żeby zaistnieć i mieć dobry pomysł na siebie, żeby się utrzymać w branży.

 Zawód modelki wiąże się z ciągłymi podróżami, z życiem na walizkach. Jak sobie z tym radzisz?

Lubię takie życie. Nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu. Chociaż czasami, przyznaję, marzę o tym, żeby pójść spać w swoim łóżku i mieć cały dzień tylko dla siebie.

Wróćmy jeszcze na chwilę do Twoich początków. Kiedy podpisałaś swój pierwszy poważny kontrakt? Co to było? Pamiętasz emocje towarzyszące tej chwili?

Oczywiście, że pamiętam! To było dwa lata przed programem „Top Model. Zostań modelką”. Podpisałam umowę z jedną z największych polskich agencji i zaraz potem wyjechałam na pierwszy kontrakt do Mediolanu.

Przełomowy moment w życiu, w karierze zawodowej. Kiedy poczułaś, że to, co robisz, jest słuszne?

Były dwa takie momenty w moim życiu. Pierwszy, kiedy dostałam się do programu, a drugi – kiedy wyszłam w pokazie na Fashion Weeku w Mediolanie. To dodało mi skrzydeł i uwierzyłam, że mogę wszystko. Bardzo się cieszę, że mogę robić to, co lubię i sprawia mi to ogromną radość.

W życiu i w pracy cenię sobie najbardziej…

Pokorę oraz szacunek do innych ludzi.

Wszędzie kreuje się kult ideały i piękną. Czy, według Ciebie, istnieje kobieta idealna?

Chyba nikt nie jest idealny (śmiech), ale tak na poważnie… myślę, że kobieta jest idealna, wtedy, kiedy ma piękne i dobre serce, kiedy bije od niej pozytywna energia.

Pracowałaś też za granicą, o czym już kilkakrotnie wspomniałaś. Jak wygląda praca np. Mediolanie? Czy widzisz jakieś różnice w postrzeganiu tego zawodu w Polsce i poza naszym krajem? Co wyniosłaś z tej kooperacji?

Wydaję mi się, że za granicą wszystko dzieje się dużo szybciej i dużo więcej, a na pewno jest dużo więcej pracy. Natomiast, muszę przyznać, że nasze polskie pokazy mody są na równie wysokim poziomie, co te za granicą.

Ania Piszczałka wywiad

Pracujesz dla najlepszych polskich projektantów, m.in. Zienia (z którym miałam okazję rozmawiać jakiś czas temu, a efekty tej rozmowy możecie przeczytać tutaj) czy Baczyńskiej. Którego z nich cenisz sobie najbardziej i za co?

Ciężko jest wybrać tylko jednego projektanta. Każdy w swoich kolekcjach ma perełki i tworzy wspaniałe rzeczy. Uwielbiam też współpracować z młodymi projektantami i często ich wspieram. Ja na co dzień lubię bawić się kolorami, fasonami. Często wybieram raczej elegancki, kobiecy look i w tej estetyce uwielbiam projekty marki Barbary Piekut MO.YA Fashion.

Ubrania, które nosisz na co dzień pewnie znacząco różnią się od tych wybiegowych. Co najchętniej zakładasz na siebie? Czego nigdy byś nie założyła?

Zazwyczaj zakładam eleganckie koszule. Lubię sukienki i tuniki, ale, oczywiście, czasami ubieram się też na sportowo. Nawet poza pracą lubię się bawić modą. Jedyne, czego bym nie założyła to czegoś bardzo wyzywającego na ulice miasta.

À propos wyzywającego stylu, często powtarzasz, że nagość jest dla Ciebie naturalna. Czym właściwie ona jest?

Nagość w pracy jest dla mnie naturalna, ponieważ to element naszej pracy. Już nawet nie chodzi o sesje zdjęciowe, ale chociażby w momencie, kiedy się przebieramy podczas pokazów, mamy na to kilka sekund. Wszyscy przebieramy się w jednym miejscu wśród osób, które nam pomagają i to jest normalne. 

Jakie stylizacje lubisz prezentować na wybiegu: wieczorowe czy te codzienne?

Najbardziej lubię prezentować długie, zwiewne suknie, co prawda trzeba uważać, żeby nie nadepnąć na sukienkę, ale za to efekt jest świetny.
Ania Piszczałka wywiad
Ubranie to dla mnie… 

Część mojego charakteru. Często ubranie odzwierciedla mój nastrój.

W czasie naszej rozmowy zdradziłaś mi, że w najbliższym czasie będziesz prowadzić warsztaty chodzenia na szpilkach. Dlaczego jest to takie ważne, że aż trzeba prowadzić kursy?

Uważam, że każda kobieta, zakładając obcasy, od razu czuje się elegancko, seksownie i pewna swojej wartości. Szpilki wysmuklają sylwetkę, sprawiają, że nogi wydają się dłuższe, zgrabniejsze. Są symbolem kobiecości, więc warto umieć się w nich poruszać.

Tak na zakończenie, powiedz, jak oceniasz styl Polek?

Polki zaczynają coraz bardziej być świadome swojego ciała, stylu. Uważam, że ubierają się bardzo dobrze, a – co najważniejsze – wiele kobiet nie boi się eksperymentować.

Bardzo dziękuję za poświęcony czas i za przybliżenie moim czytelnikom kulis pracy modelki.

RozmawiałaChcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

 1. Oj, ale żeś przemaglowała swoją rozmówczynię :) teraz o pracy modelki wiem już prawie wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magiel to moje drugie imię 😉😂. Przynajmniej było warto 😊 Wszystkich chyba ciekawią kulisy pracy modelki

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Fajne, ale też pełne wyzwań i trudnych sytuacji. Ja bym się bała fotografować z pająkiem :D

   Usuń
 3. Modeling to ciężka praca i nie dla pustych panienek, to mądre i obrotne dziewczyny, no i wytrzymałe psychicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się z Tobą zgadzam, ale niestety, są tacy, co myślą, że modelka to pusta dziewczyna, która, oprócz urody, nie ma nic więcej do pokazania :(

   Usuń
 4. Grunt to wiara w siebie. Nie można się poddawać, wytrwałość popłaca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy wywiad. Modeling wbrew powszechnej opinii nie należy do najłatwiejszych zawodów.

  OdpowiedzUsuń
 6. modelling ciekawi mnie bardzo od strony fotografii. jak wiele w całej tej profesji zależy od charakteru modelki, a jak wiele od wizji fotografa? gdzie przebiega granica i jak się przenikają?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa byłam co u niej, czasem widuję ją w czasopismach. Nadal jej kibicuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz już wiesz, co u modelki słychać :) Cieszę się, że interesujesz się jej osobą

   Usuń
 8. Dziewczyna się nie poddaje, ale powszechnie wiadomo, że praca modelki to nie jest łatwy chleb. Może to tylko tak wyglądać...

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wywiad, piękne zdjęcia! <3 Czytając można wiele dowiedzieć się o pracy modelki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda praca ma swoje plusy i minusy, jednak jeśli jesteśmy przekonani, że właśnie ona staje się sposobem na nasze życie, to warto wiele dla niej poświęcić, aby później móc cieszyć się sukcesem. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawie przeprowadzony wywiad!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawy wywiad, pytania które zadajesz zawsze pozwalają na wylot poznać osobę z którą rozmawiasz.

  Modeling to bardzo trudna praca, to wszystko nie jest takie piękne jak niektórym się wydaje. I to prawda, że teraz co druga dziewczyna chce być modelką :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny wywiad. Dużo można się dowiedzieć. Nawet jeśli jest się zupełnie poza branżą!

  OdpowiedzUsuń
 14. Swiat modelingu jest okrutny i przebic sie przez niego ciezko nigdy nie rozumiem koviet chcac zrobić taka karierę no ale coz kazdy podaza za tym czego pragnie . jest ona piękna kobieta ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Fajnie że jej się udało. Jest jedna z nielicznych osób z tego programu która wykorzystała swoją szansę. Reszta tylko bawi się w celebrytów albo została już zapomniana.

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię czytać takie wywiady - są olbrzymią motywacją, by zacząć działać :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Życie pełne wyzwań! Sama myśl o pająkach mnie przeraża :-D Bardzo fajny wywiad :-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny wywiad. Warto być upartym i twardo dążyć do celu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajny wywiad :) motywujący pomimo tego, zee modeling to nie moja działka :) #dominik

  OdpowiedzUsuń
 20. pamiętam, że bardzo jej kibicowałam. świetna, pracowita dziewczyna. cieszę się, że zawód modelki nie jest już postrzegany jako świetna zabawa, a jak normaklna ciężka praca wymagająca pewnych predyspozycji.

  OdpowiedzUsuń
 21. Pamiętam tę dziewczynę, chyba nie wygrała Top Model, ale dała sobie radę

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo inspirujący wywiad. Przyznam szczerze, że nie oglądałam żadnej edycji programu jednak widzę teraz, że brały w nim udział naprawdę cudowne kobiety.

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo fajny, ciekawy wywiad. Przede wszystkim profesjonalne pytania. Miło się czytało, choć przyznam, że nieszczególnie kibicowałam Ani.

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo wyczerpujący wywiad i bardzo skonkretyzowane pytania. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 25. Zdarza mi się, że obejrzę ten program, choć tej uczestniczki nie kojarzę - widziałam tylko późniejsze edycje. Niemniej wywiad bardzo przyjemnie się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ciekawy wywiad. :)
  Czasem zazdrości się modelkom, wydaje nam się, że to takie lekkie życie ale jednak chyba tak nie jest. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedys myslalan zw to latwa sprawa po obejrzeniu top model zmienilam zdanie xd

   Usuń
 27. Kibicowałam Ani w programie.:D fajny wywiad

  OdpowiedzUsuń
 28. Sesja z pająkami? ja bym chyba nie dała rady. Wbrew pozorom to bardzo ciężki zawód.

  OdpowiedzUsuń
 29. Dobrze, że tak podkreśla pracę i pokorę. Pewnie nie brakuje jeszcze osób, które myślą, że modeling to zabawa, wystarczy przejść zakręcić tyłkiem i ma się miliony na koncie...
  Moda w ogóle mnie nie kręci, ale lubię oglądać fotografie, na których ta sama dziewczyna za każdym razem wygląda inaczej ;) Ania też wychodzi na zdjęciach bardzo intrygująco ;)
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  OdpowiedzUsuń
 30. Wytrwalosc i konsekwencja w dzialaniu poplaca! Pozdrawiam slonecznie, Daria x

  OdpowiedzUsuń
 31. Praca modelki to z pewnością - wbrew pozorom - ciężki kawałek chleba. Tym bardziej gratuluję wytrwałości i życzę dalszych sukcesów i uporu w spełnianiu marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 32. Trzeba być konsekwentnym i można wiele osiągnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Szczerze to jakoś w programie jej nie polubiłam, ale tutaj w wywiadzie odnioslam pozytywne wrazenie. Gratulacje Aniu :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Swietny wywiad a Ania to bardzo mądra i piekna kobieta.

  OdpowiedzUsuń
 35. Mega ciekawy wywiad, miło się czyta :) bardzo motywuje

  OdpowiedzUsuń
 36. Fajny wywiad, wiele ciekawych informacji. Ja jestem całkowicie z innego świata, więc dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Jeny to już tyle lat... widać, że jej się dobrze życie ułożyło... miło czyta się wywiad...

  OdpowiedzUsuń
 38. Wywiad rzeka😊 ciekawe pytania,jak zawsze bardzo profesjonalnie przeprowadzony wywiad

  OdpowiedzUsuń
 39. Świetny wywiad, taki mały przewodnik o pracy modelki. :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Bardzo dobry wywiad. Przyznam że oglądałam tylko tą serię top model w której brała udział Ania i bardzo jej kibicowałam. W pewnym momencie była na nią nagonka..... dała sobie świetnie radę. A teraz robi karierę :) życzę jej dalszych sukcesów i spełnienia marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Matko, gratuluje samozaparcia - ja przy 20 dałabym sobie spokój :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Fajnie, że dziewczyna się nie poddaje! Widać, że na prawdę chce pracować w modelingu i wierzę że z takim nastawieniem da radę! Dobrze się czytało! :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Pasjonujący wywiad :D Daje wiele siły!

  OdpowiedzUsuń
 44. Nie znam pani, ale zycze sukcesow!

  OdpowiedzUsuń
 45. Anie Piszczałkę kojarzę właśnie z Top Model :) Oglądałam :) Super, że Pani Ania podkreśla, żeby zawsze być sobą i żeby mieć w sobie trochę pokory. Bo teraz dziewczyna zrobi się na bóstwo i krzyczy, jaka to nie jest z niej super modelka. A tutaj trzeba mieć jeszcze klasę :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Kolejny raz zapoznaję się z wywiadem, bardzo ciekawy. :)

  OdpowiedzUsuń
 47. To już któryś wywiad z kolei w Twoim wydaniu, który przeczytałam. Muszę powiedzieć, że są one bardzo ciekawe i wyczerpujące :D

  OdpowiedzUsuń
 48. Praca modelki wcale nie jest taka łatwa jak się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 49. Mogłoby się wydawać, że w tej branży mają "latwiej"... cóż, jak widać, w każdej dziedzinie potrzeba ogromnych pokładów determinacji. Świetny wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Ojej, ale fajny wywiad - rzeka. Świetnie dowiedzieć się jak wyglada ten zawód "od kuchni" 🙂 Bardzo potrzebny wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 51. Przyznam, że nie zdecydowałabym się na taką pracę, ale każdy podąża za swoimi marzeniami. :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Oglądałam ta edycję top model i bardzo lubiłam tą dziewczynę. Gdy program się jednak skończył przestałam śledzić jej kariere

  OdpowiedzUsuń
 53. Trudna praca wymagająca samodyscypliny. Podziwiam. Brawa za dogłębny wywiad.

  OdpowiedzUsuń
 54. Kibicowałam jej od samego początku programu :)

  OdpowiedzUsuń
 55. Fajny wywiad, choć w ogóle tej modelki nie kojarzę, bo nie mam polskiej telewizji i nie znam dzisiejszych celebrytów. Praca modelki to wbrew pozorom ciężki kawałek chleba i czasem gdy patrzę na współczesne ikony, to zastanawiam się, jakie są kryteria do tego, by być uznawaną top modelką.

  OdpowiedzUsuń
 56. Modelka to zawód jak każdy inny :) trzeba wykazać się charakterem, inteligencją, dużo pracować, dużo poświęcić :) nie jest to takie łatwe jak się niektórym wydaje... :)

  OdpowiedzUsuń
 57. Niewiele osón poważnie traktuję ten zawód :) A to serio niełatwa profesja! Podziwiam determinację Twojej rozmówczyni ;) Fajna rozmowa, miło się czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 58. Modelką zostać nie chcę, ale bardzo ciekawy wywiad z którego można wiele dowiedzieć się na temat tej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja bym podpytała jeszcze o pieniądze, to zawsze ciekawy temat ;)

  OdpowiedzUsuń
 60. Bardzo interesujący wywiad, artykuł. Ania inteligentna dziewczyna :) Bardzo się rozwinęła, miło jest poczytać jak ktoś kocha swoją pracę...

  OdpowiedzUsuń
 61. Bardzo ciekawy wywiad :) Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy z życia modelki. A pewnie każda z nas kiedyś po cichu myślała by nią zostać...

  OdpowiedzUsuń
 62. Wow! Świetny wywiad. Praca modelki od zawsze mnie zastanawiała - fajnie że na niektóre pytania znam już odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 63. Życie pełne wyzwań, ale zupełnie nie dla mnie. Powodzenia życzę!

  OdpowiedzUsuń
 64. Świetnie powiedziane o tym, że aby dotrzeć nieco "wyżej" trzeba być cierpliwym, wytrwałym i pracowitym.

  OdpowiedzUsuń
 65. Modeling nie jest tak łatwym zajęciem jak się nam wydaje. Osobiście nie wyobrażam sobie ciągłego życia na walizkach.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 66. Bardzo ciekawa osoba. Super gość do wywiadu.

  OdpowiedzUsuń
 67. Dobry wywiad, choc nie slyszalam nigdy o tej pani ;)
  Ada

  OdpowiedzUsuń
 68. Widać że kocha modeling i jest piękną i mądrą kobietą.

  OdpowiedzUsuń
 69. Trzymałam kciuki za Anię, kiedy brała udział w TM. Piękna dziewczyna! I - okazuje się - mądra!

  OdpowiedzUsuń
 70. To chyba jedyna modelka z tego programu, której udało sie cakolwiek osiągnąc i pracować w zawodzie.

  OdpowiedzUsuń
 71. Oglądałam ten sezon z Anią i muszę przyznać, że dziewczyna naprawdę robi karierę i wie, jak nią pokierować. Do tego nie została przy tym sobą, a to dość ciężkie w świecie show biznesu i modelingu (a w każdym razie takie odnoszę wrażenie).

  OdpowiedzUsuń
 72. Świetny wywiad! Kiedyś oglądałam na okrągło top model :)
  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 73. Cudownie się rozwinęła Ani kariera, a ona jak rozkwitła. Wydaje mi się, że ten przykład pokazuje, że w każdej dziedzinie, aby coś osiągnąć trzeba być systematycznym, wytrwałym, nie zrażać się tym, że coś nie wychodzi lub że nie jest się zauważanym Tylko krok po kroku przeć do przodu aż w końcu nadejdzie ten przełomowy dzień :).

  OdpowiedzUsuń
 74. Oglądałam tę edycję "Top model". Miło jest przeczytać, że Ania odniosła sukces.
  Bardzo ciekawy wywiad, który poruszył to co w modelingu najważniejsze.
  Pozdrawiam
  http://www.monabyfashion.com

  OdpowiedzUsuń
 75. Oglądałam odcinek z Anią i muszę przyznać, że jej osoba nie przypadła mi do gustu. Super, że jej się udało i robi to co lubi, a nie bawi się z celebrytkę jak inni lub została już zapomniana. Swoją drogą modeling tylko łatwo brzmi z nazwy, za kulisami to naprawdę ciężka praca.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 76. Bardzo ciekawy i wyczerpujący temat wywiad. Trzymam kciuki zawsze za Polki na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 77. Uwielbiam takie wywiady. To takie inspirujące!

  OdpowiedzUsuń
 78. Rewelacyjny pomysł na wpis i gratulacje za ciekawe pytania :)

  OdpowiedzUsuń
 79. Wspaniały wywiad! Naprawdę świetnie przeprowadzony :)

  OdpowiedzUsuń
 80. Bardzo ciekawy i szczegolowy wywiad. Mysle, ze to w innych dziedzinach tez czesto sie zdarza, ze trzeba zrobic cos 100 razy a dopiero za 101 sie uda. :)

  OdpowiedzUsuń
 81. Świetny wywiad. Co do castingów to w 100% prawda, jestem aktorem i pracuje w teatrze i czasami zdarza mi się odwiedzać castingi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz