Najnowsze

Jak myślą kreatywni ludzie? O książce „Kreatywni. I masz pomysł na wszystko”


14. lutego miała miejsce premiera niezwykle ekscytującej książki Scotta Kaufmana oraz Carolyn Gregoire pt. „Kreatywni. I masz pomysł na wszystko” Wydawnictwa Muza, w której autorzy odkrywają przed czytelnikiem 10 rzeczy praktykowanych przez ludzi kreatywnych. Z publikacji dowiadujemy się np. po co dziecku jest zabawa czy dlaczego Michael Jackson śpiewał tyłem do innych. Cała wiedza zawarta na kartach książki poparta jest badaniami naukowymi z dziedziny psychologii oraz ciekawymi przykładami zachowań osób znanych ogółowi.

„Klucz do kreatywności” to próba zrozumienia pewnych mechanizmów, jakie zachodzą w genialnych umysłach ludzkich. W sposób inspirujący oddaje sposób postrzegania świata oraz nawyki czy twórcze nawyki, które jedynie podsycają tę kreatywność. Nakłania innych do ich wykorzystywania w sposób nietuzinkowy, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy. Posiada swój potencjał. Trzeba tę wyjątkowość jedynie wydobyć z wnętrza umysłu. Nikt tego przecież za nas nie zrobi. Kauffman pokazuje, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, sytuacji, wykorzystywać chwile.
Dziennikarka oraz psycholog zauważają i co najważniejsze odkrywają paradoksy behawioralne, uważność, śnienie na jawie, zabawa czy samotność oraz ich wpływ na rozbudzenie kreatywnego umysłu. Te tkwiące w umysłach kreatywnych osób sprzeczności są właśnie kluczem do sukcesu, czyli odnalezieniem pomysłu na siebie oraz życie. Autorzy wręcz nakazują pielęgnować w sobie talenty oraz nietuzinkową osobowość. Stawiają szereg pytań, aby potem móc precyzyjnie na nie odpowiedzieć bez zbędnego patosu i żargonu naukowego. Książka jest więc dla ludzi i o ludziach.

Daje nam – czytelnikom – ogromną dawkę wiedzy oraz jest pewnego rodzaju studium psychologicznym badającym ludzką osobowość. Udowadnia, że tylko konsekwentne wspieranie siebie, swojego wewnętrznego „ja” daje rezultaty i procentuje w dorosłym życiu. Pracować nad sobą trzeba całe życie. O tym właśnie jest ta książka. Gorąco zachęcam do jej przeczytania nie tylko psychologów zawodowo zajmujących się ludzkim umysłem, ale i amatorów pragnących zgłębić tajniki postępowania swojego oraz osób ich otaczających. 

Brak komentarzy