Najnowsze

Samantha Towle: Revived – miłość na torze Formuły 1

To kolejna niezwykła opowieść ze współczesnym romansem w tle. Tym razem autorka przenosi nas w świat wyścigów samochodowych. „Revived” to kontynuacja serii „Revved” wydanej przez Wydawnictwo NieZwykłe, którą łączy osoba głównego bohatera – Leonardo Silvy, ale nie wymaga jednak znajomości obu tytułów, aby zrozumieć fabułę.


Bohaterką jest tym razem India Harris – kobieta o dość skomplikowanej przeszłości. Ma brata bliźniaka Kite’a, z którym wychowywała się w zastępczej rodzinie po tym jak rodzice porzucili rodzeństwo we wczesnym dzieciństwie. Potem dziewczyna związała się z dużo starszym od siebie mężczyzną – wychowawcą w placówce opiekuńczej. Owocem był jej syn, dla którego pragnęła wszystkiego co najlepsze. Postanowiła więc skończyć studia psychiatryczne i zapewnić dziecku jak najlepszą przyszłość. Od tej pory praktykowała jako terapeutka aż pewnego dnia do jej gabinetu trafił tajemniczy pacjent po wypadku i na zakręcie życiowym – kierowca rajdowy Leonardo Silva. Miedzy tą dwójką nagle zaczyna rozkwitać uczucie, którego oboje zupełnie się nie spodziewali. Od terapii zależy czy sportowiec przełamie swój lęk i będzie kontynuował karierę. Czy wypełni ostatni rok kontraktu? Co zrobi z uczuciem wbrew zasadom etyki? Jak zakończy się terapia? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Leonardo to mężczyzna, który po tragicznym wypadku przeszedł wielomiesięczną ciężką rehabilitację, a swoją depresję leczył alkoholem i przypadkowymi znajomościami z kobietami. Grzeczny więc nie był. Tak chciał przetrwać do zakończenia kontraktu, który wymagał od niego kolejnych startów w wyścigach. Miała mu w tym pomóc piękna pani psycholog – India, ale miłość pokrzyżowała trochę jego plany i skierowała myślenie na inny tor. To samo dotyczy również kobiety, która nawet nie myślała o kolejnym związku. Swoje życie chciała poświęcić synowi i miała przecież brata – nieocenione wsparcie w trudnych chwilach.

Książka opowiada historię dwojga ludzi po przejściach. Autorka doskonale oddaje dylemat pomiędzy uczuciem a moralnością. Bohaterowie stają na rozdrożu i muszą pokonać własny opór oraz konwenanse w walce o własne szczęście. Czy im się to uda? Czy zdołają zapomnieć o przeszłości i pozwolą sobie na miłość?

W miarę jak uciekają kolejne stronice, poznajemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Lekki i niewymuszony ton wypowiedzi powoduje, że powieść czyta się z zapartym tchem oczekując na rozwiązanie kolejnych stawianych przez Samanthę Towle zagadek. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie – zresztą nie tylko w tej powieści, ale we wszystkich prawie jakie czytałam – retrospekcji, czyli opowiadanie historii bohaterów z ich perspektywy. Jednak na tym zabiegu cały schematyzm się kończy.

Sceny intymne ukazane w powieści nie są nachalne oraz wulgarne, ale delikatne i pełne emocji. Jednak moim zdaniem jest ich zbyt wiele, co zdecydowanie sprowadza relacje głównych bohaterów jedynie do seksu. Jednak skomplikowana zażyłość oraz zrozumienie siebie powoduje, iż India i Leonardo tworzą parę niemal idealną pod każdym względem. Dla czytelnika nie będzie to więc zmarnowany czas. Serdecznie polecam na długie zimowe wieczory.    

Brak komentarzy