Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jest to portal dziennikarski działający na własnych zasadach, na którym znajdziesz wiele ciekawych wywiadów z gwiazdami, inspirujące historie ludzi sukcesu oraz recenzje dobrych książek i filmów. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ
 • 1
  WYWIADY
  Zapraszam Cię do poznania fascynujących historii ludzi sukcesu przepełnionych pasją nie tylko ze świata show biznesu.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  RECENZJE
  Poznaj dobre książki oraz ich Autorów. Wejdź ze mną do świata literatury, z którego nie będziesz chciał odejść.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ARTYKUŁY
  Lubię coś czasem napisać, podzielić się opinią, spostrzeżeniami lub wiedzą na dany temat.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  INSTA KURS
  Chciałabyś zacząć zarabiać na Instagramie? Poznaj najlepsze metody kreowania wizerunku, które opisałam w kursie.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Karolina Kozioł "Moja dzika Syberia"


Karolina Kozioł – autorka serii książek "Poszukiwacz Marzeń", w tym jednej szczególnie mi bliskiej, czyli "Z kamerą wśród kobiet Iranu" mieszkająca w Londynie (o czym rozmawiałyśmy całkiem niedawno) tym razem zabiera czytelników w miejsce niedostępne dla zwykłych ludzi, a mianowicie na mroźną Syberię, przez którą podróżuje najdłuższą na świecie koleją transsyberyjską. Jednak nie jest to taka zwykła podróż, ponieważ Karolina na swojej drodze spotyka niezwykłych pasażerów podobnie jak ona przemierzających odległe zakątki Rosji. 

Karolina Kozioł "Moja dzika Syberia" recenzja

Każdy z rozdziałów reportażu to osobna historia osoby znajdującej się na krawędzi życia. Są to więc niezwykłe rozmowy z niezwykłymi ludźmi, przy których autorka na nowo odkrywa siebie oraz coraz bardziej zaczyna rozumieć, dlaczego w ogóle zaczęła nie tylko podróż w sensie fizycznym. Dla niej jest to również podróż sentymentalna w głąb siebie skłaniająca do refleksji nad istotą odkrywania życia na nowo oraz konieczności poznawania świata.

Dzięki Karolinie czytelnik ma szansę poznać blaski i cienie kolei transsyberyjskiej. Dziewczyna nic nie ukrywa, nie koloryzuje. Mówi, jak jest, a dzięki umiejętnie prowadzonej narracji w 1 osobie możemy poczuć jakbyśmy byli z nią w tych samych miejscach oraz rozmawiali z tymi samymi ludźmi, co ona. 

"Moja dzika Syberia" to reportaż pełen refleksji nie tylko o podróżowaniu po świecie. Zawiera wiedzę o życiu i jego trudach. Niemal każde wypowiedziane w książce słowo może więc stanowić dla czytelnika tzw. złotą myśl towarzyszącą mu w codziennych zmaganiach się z rzeczywistością. Na kartach reportażu znajdziecie wzruszenie, nieraz zatrzymacie się moment, aby pomyśleć nad właśnie przeczytanym zdaniem. Tu nic nie dzieje się przypadkiem, a wszystko to opakowane w lekki język autorki, której młody wiek nie jest przeszkodą w tworzeniu dojrzałych i pełnych emocji historii. 

Po tej książce zmieni się nie tylko pogląd na podróż koleją, ale też sposób patrzenia na życie.  

Recenzowała


Jeśli jesteście zainteresowani poglądami Autorki na ważne społeczne tematy, to zapraszam na rozmowę z nimi. (kliknij w zdjęcie)

Polacy na emigracji wywiad   Karolina Kozioł "Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.