Najnowsze

Jak zostać fotomodelką?

Do pracy w charakterze fotomodelki nie trzeba spełniać tak wielu restrykcyjnych wymagań, jak ma to miejsce w przypadku pracy modelki, ale i tak pewne cechy – zarówno wyglądu, jak i charakteru – są wymagane. Sprawdź, jak zostać fotomodelką. 


Jak zostać fotomodelką – wymagania 

Spełnienie kilku istotnych wymagań jest konieczne dla otrzymania zleceń na sesje zdjęciowe. Co prawda w przypadku fotomodelek nie ma sztywno przyjętego kanonu urody ani wymagań co do wymiarów, ale ważne są inne aspekty. Warunkami są: 

- fotogeniczność
- naturalność i pewność siebie 
- interesująca uroda. 

Pierwszą, a zarazem najtrudniejszą do scharakteryzowania cechą jest fotogeniczność, która może być zawsze kwestią gustu. Przyjmuje się jednak, że w branży fotomodelingu fotogeniczność to po prostu umiejętność atrakcyjnego prezentowania się na zdjęciach – a na to składa się swoboda, dobry wygląd i umiejętność przyjmowania odpowiednich min oraz póz. Wygląd fotomodelki nie musi być nienaganny, gdyż z częścią mankamentów bez problemu poradzą sobie programy do obróbki graficznej zdjęć, ale fotomodelka powinna być po prostu atrakcyjna w ogólnym tego słowa znaczeniu. Zdrowy uśmiech, symetryczne rysy twarzy, zadbana cera i ładne włosy są bez wątpienia ogromnymi atutami, a całość prezencji dopełnia świadomość swojej kobiecości. 

Charakter jest kwestią drugorzędną, ale odpowiednie cechy osobowości mogą wiele pomóc. Fotomodelka powinna być przede wszystkim zaangażowana w swoją pracę, odważna, konsekwentna i zadaniowa. Przydatne są też: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, zdolność do działania pod presją czasu i otwartość na polecenia fotografa. 

Co nie jest ważne w pracy fotomodelki? 

- wzrost 
- waga 
- wymiary ciała 
- wiek. 

Sesje zdjęciowe są wykonywane z udziałem fotomodelek o różnych figurach – zarówno tych szczupłych, jak i plus size. Zapotrzebowanie na fotomodelki o różnych typach figur sprawia, że wystartowanie w branży wcale nie jest takie trudne. Wiek nie ma większego znaczenia, gdyż na rynku poszukuje się zarówno młodziutkich fotomodelek (11-18 lat), jak i dorosłych kobiet czy dojrzałych pań. 


Pierwsze kroki w branży fotomodelingu 

Pracę z branży fotomodelingu najlepiej rozpocząć od związania się z agencją artystyczną skupiającą fotomodelki. Takie postępowanie przyspieszy rozwój kariery zawodowej i pozwoli od samego początku zdobywać intratne zlecenia, szczególnie te na udział w sesjach komercyjnych (bardzo dobrze płatnych). 

W Polsce jedną z najlepszych firm zrzeszających fotomodelki jest Agencja Artystyczna Infernal, która przez cały czas prowadzi casting dla kandydatek. Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem formularza zamieszonego na stronie Agencji Artystycznej Infernal

Przed wysłaniem zgłoszenia warto zrobić sobie sesję zdjęciową u profesjonalnego fotografa (nawet na zasadach TFP, czyli zdjęć w zamian za poszerzenie portfolio). Zdjęcia powinny być wykonane w studio fotograficznym, a do zgłoszenia należy załączyć kilka wersji fotografii – całą sylwetkę z przodu, sylwetkę z tyłu, twarz z bliska, lewy profil, prawy profil oraz zdjęcia pośrednie (dowolne).

Brak komentarzy