Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[artykuł sponsorowany] Jak zostać fotomodelką?


Do pracy w charakterze fotomodelki nie trzeba spełniać tak wielu restrykcyjnych wymagań, jak ma to miejsce w przypadku pracy modelki, ale i tak pewne cechy – zarówno wyglądu, jak i charakteru – są wymagane. Sprawdź, jak zostać fotomodelką. 


Jak zostać fotomodelką – wymagania 

Spełnienie kilku istotnych wymagań jest konieczne dla otrzymania zleceń na sesje zdjęciowe. Co prawda w przypadku fotomodelek nie ma sztywno przyjętego kanonu urody ani wymagań co do wymiarów, ale ważne są inne aspekty. Warunkami są: 

- fotogeniczność
- naturalność i pewność siebie 
- interesująca uroda. 

Pierwszą, a zarazem najtrudniejszą do scharakteryzowania cechą jest fotogeniczność, która może być zawsze kwestią gustu. Przyjmuje się jednak, że w branży fotomodelingu fotogeniczność to po prostu umiejętność atrakcyjnego prezentowania się na zdjęciach – a na to składa się swoboda, dobry wygląd i umiejętność przyjmowania odpowiednich min oraz póz. Wygląd fotomodelki nie musi być nienaganny, gdyż z częścią mankamentów bez problemu poradzą sobie programy do obróbki graficznej zdjęć, ale fotomodelka powinna być po prostu atrakcyjna w ogólnym tego słowa znaczeniu. Zdrowy uśmiech, symetryczne rysy twarzy, zadbana cera i ładne włosy są bez wątpienia ogromnymi atutami, a całość prezencji dopełnia świadomość swojej kobiecości. 

Charakter jest kwestią drugorzędną, ale odpowiednie cechy osobowości mogą wiele pomóc. Fotomodelka powinna być przede wszystkim zaangażowana w swoją pracę, odważna, konsekwentna i zadaniowa. Przydatne są też: umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, zdolność do działania pod presją czasu i otwartość na polecenia fotografa. 

Co nie jest ważne w pracy fotomodelki? 

- wzrost 
- waga 
- wymiary ciała 
- wiek. 

Sesje zdjęciowe są wykonywane z udziałem fotomodelek o różnych figurach – zarówno tych szczupłych, jak i plus size. Zapotrzebowanie na fotomodelki o różnych typach figur sprawia, że wystartowanie w branży wcale nie jest takie trudne. Wiek nie ma większego znaczenia, gdyż na rynku poszukuje się zarówno młodziutkich fotomodelek (11-18 lat), jak i dorosłych kobiet czy dojrzałych pań. 


Pierwsze kroki w branży fotomodelingu 

Pracę z branży fotomodelingu najlepiej rozpocząć od związania się z agencją artystyczną skupiającą fotomodelki. Takie postępowanie przyspieszy rozwój kariery zawodowej i pozwoli od samego początku zdobywać intratne zlecenia, szczególnie te na udział w sesjach komercyjnych (bardzo dobrze płatnych). 

W Polsce jedną z najlepszych firm zrzeszających fotomodelki jest Agencja Artystyczna Infernal, która przez cały czas prowadzi casting dla kandydatek. Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem formularza zamieszonego na stronie https://www.agencjainfernal.pl/.

Przed wysłaniem zgłoszenia warto zrobić sobie sesję zdjęciową u profesjonalnego fotografa (nawet na zasadach TFP, czyli zdjęć w zamian za poszerzenie portfolio). Zdjęcia powinny być wykonane w studio fotograficznym, a do zgłoszenia należy załączyć kilka wersji fotografii – całą sylwetkę z przodu, sylwetkę z tyłu, twarz z bliska, lewy profil, prawy profil oraz zdjęcia pośrednie (dowolne).

Napisała

Agencja Modelek Infernal

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

Prześlij komentarz