Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jest to portal dziennikarski działający na własnych zasadach, na którym znajdziesz wiele ciekawych wywiadów z gwiazdami, inspirujące historie ludzi sukcesu oraz recenzje dobrych książek i filmów. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ
 • 1
  WYWIADY
  Zapraszam Cię do poznania fascynujących historii ludzi sukcesu przepełnionych pasją nie tylko ze świata show biznesu.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  RECENZJE
  Poznaj dobre książki oraz ich Autorów. Wejdź ze mną do świata literatury, z którego nie będziesz chciał odejść.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ARTYKUŁY
  Lubię coś czasem napisać, podzielić się opinią, spostrzeżeniami lub wiedzą na dany temat.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  INSTA KURS
  Chciałabyś zacząć zarabiać na Instagramie? Poznaj najlepsze metody kreowania wizerunku, które opisałam w kursie.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Krystyna Mirek "Światło w Cichą Noc”


Tę książkę w swojej biblioteczce mam już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz znalazłam chwilę, aby po nią sięgnąć. Trzeba w końcu zbudować jakiś nastrój świąteczny, a opowieść "Światło w Cichą Noc" Krystyny Mirek jest idealna, aby to zrobić.

Krystyna Mirek "Światło w Cichą Noc" recenzja

To historia niezwykła, w której nie znajdziecie typowo bożonarodzeniowej atmosfery z opłatkiem, życzeniami wszystkiego dobrego oraz pachnący karpiem na wigilijnym stole. Zamiast tego przeczytacie o zwykłych ludziach, ich tragediach, poplątanych losach oraz przeszłości, która – mimo upływających lat – wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć i normalnie żyć. Aby jednak to zrozumieć, przedstawię kilka ważnych kwestii dotyczących fabuły.

Już tylko kilka dni dzieli mieszkańców Krakowa od Bożego Narodzenia. Wszędzie więc panuje iście świąteczna atmosfera. Z głośników wydobywają się dźwięki piosenek bożonarodzeniowych, witryny oraz wnętrza przestrzeni publicznych są obficie przystrojone, a ludzi ogarnia szał przedświątecznych zakupów. Wszystko po to, żeby ze wszystkim zdążyć do Pierwszej Gwiazdki.

Jest jednak rodzina, która za wszelką cenę próbuje zapomnieć o tym okresie i co roku – zamiast tradycyjnie obchodzić Boże Narodzenie – wyjeżdżają do ciepłych krajów. Chcą zapomnieć, więc zarówno Magda Łaniewska, jak i jej dwa bracia planują swoje wakacje tak, aby nie musieć oglądać tego wszystkiego, co dzieje się dookoła. I tak odkąd pamiętają.

Równolegle poznajemy też Antka – również pokrzywdzonego przez los młodego mężczyznę obecnie stojącego na zakręcie przez kilka złych decyzji.

Dla obu rodzin jednak te święta będą oznaczać zupełnie co innego. Magda spróbuje przełamać wieloletnią tradycję i dla swojego ukochanego postara się zorganizować święta. Natomiast Antek spróbuje zrozumieć tajemnice z przeszłości oraz przebaczyć. Czy obojgu uda się odnaleźć w nowej dla siebie sytuacji oraz znaleźć ducha świąt? Czy potrafią zapomnieć o tragedii, jaka ich spotkała i zacząć wszystko od nowa? Tego dowiecie się, czytając "Światło w Cichą Noc".

Jak to jednak w życiu bywa, nie wszystko przebiega według założonego planu. Bohaterowie nieraz będą musieli zaryzykować, zawiodą się na tych, na których nie powinni, ale ostatecznie światło zabłyśnie nie tylko na choince. Ich serca będą gotowe, aby otworzyć się i znów zacząć żyć.

Historia napisana przez Krystynę Mirek jest lekka do czytania, ale bynajmniej niełatwa, co autorka udowodni wielokrotnie. Nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo emocji i monologi wewnętrzne bohaterów pozwolą nam zrozumieć ich postępowanie. To pełna ciepła opowieść o samotności, niewyobrażalnym bólu oraz stereotypach, roli kobiet w rodzinie. To także historia walki o prawdę, przeszłość, przyszłość oraz wolność i niezależność myślenia. Mirek udowadnia, że nie każde wspomnienie związane ze świętami przynosi nam radość, rodzinne ciepło oraz bliskość. Niektóre wręcz przywołują koszmary z dzieciństwa, o których lepiej nie pamiętać.

Mimo że historia sprawia wrażenie dokończonej, to jednak czyta się z zainteresowaniem i chętnie sięgnę po następne książki tej autorki.

Recenzowała 


Zapraszam także do przeczytania wywiadu z Autorką o Jej książce pt. "Pierwsza miłość". (kliknij w zdjęcie)

Krystyna Mirek "Pierwsza miłość" wywiad

Oraz do zapoznania się z recenzjami książek Autorki. (kliknij w okładkę)

Krystyna Mirek "Złoty płatek śniegu" recenzja   Krystyna Mirek "Niezwykła miłość" recenzja

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.