Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Adam J. Kurtz: "Jesteś tutaj *teraz"Uwielbiam poradniki, a szczególnie takie, które poruszają problemy współczesne, a nie są jedynie kalką tego, co już zostało powiedziane. "Jesteś tutaj *teraz" jest właśnie taką książką. Niby wiemy to wszystko, o czym pisze autor, ale jednak po przeczytaniu jakoś łatwiej o tym myśleć, wdrożyć, zrozumieć.

Adam J. Kurtz Jesteś tutaj *teraz recenzja

Adam J. Kurtz pokazuje, jak łatwiej żyć zmieniając tylko odrobinę swoje poglądy, perspektywę czy sposób myślenia. Dodaje czytelnikom odrobinę optymizmu, tłumaczy jak powinno się postępować nawet w najbardziej niekomfortowej sytuacji. Autor nie nakazuje myśleć o przyszłości oraz innych ludziach w negatywny sposób. Stawia też na osobisty rozwój bez szkody dla innych. Delikatnie wytyka wady w zachowaniu drugiego człowieka.

Mówi o współczesnych problemach, mediach społecznościowych, wyścigu szczurów w postaci ilości lajków i obserwacji. Wspomina też o chronicznej zajętości człowieka, który nie potrafi znaleźć czasu nawet na kilka słów zapisanych w SMS-sie.

Z książki emanuje sama życzliwość, delikatność. Widać, że osoba, która ją napisała, też ma za sobą różne przeżycia za sobą. Autor nawołuje, aby w ogóle zacząć myśleć o zmianach, nawet tych najdrobniejszych. Krok po kroku pokonywać lęk przed porażką. Nie bać się potknięć. One uczą nas życia. Motywują do podjęcia kolejnych kroków i żeby nie rezygnować z marzeń czy planów. Zawarte w książce cytaty zasługują na szczególną uwagę, gdyż dobrze użyte, mogą poprawić samopoczucie, zmienić myślenie i stać się aforyzmem na kolejne dni.

Kolejna zaleta poradnika to bardzo minimalistyczna okładka skupiająca się jedynie na treści, a nie na formie. Gwiazda to idealny przekaz dla każdego czytelnika, ponieważ wszyscy powinniśmy się czuć jak gwiazdy i promienieć własnym, a nie cudzym blaskiem. Jeśli będziemy się nieustannie porównywać do innych, wpadniemy w depresję, poczucie bezwartościowości i nicość. Zacznijmy sami dla siebie czuć się kimś wartościowym. Zawsze przecież znajdzie się wokół nas ktoś ładniejszy, inteligentniejszy, mądrzejszy, bogatszy czy popularniejszy. Rób swoje, a sukces przyjdzie sam. Czasem bowiem sukcesem jest już samo rozpoczęcie pracy nad sobą.

To idealny poradnik motywacyjny dla każdego, kto czuje się przytłoczony ogromem informacji, brakiem czasu na wszystko oraz oczekiwaniem społeczeństwa, że wszystko, co robimy, musi być perfekcyjne, bo inaczej nie warto się tym zajmować. Dla naszego komfortu wystarczy, abyśmy wprowadzili do naszego życia niewielkie zmiany. Tylko one pomagają nam w rozwoju.

Autor przez całą książkę zapewnia nas, że nie jesteśmy sami, mimo że często mamy poczucie samotności. Powinniśmy więc być bardziej wyrozumiali dla siebie i otoczenia, aby móc poprawnie funkcjonować w środowisku, nie obwiniając nikogo o naszą porażkę. Wszędzie, gdzie się da, szukajmy pozytywów. Nie dajmy się omamić manii wielkości czy złudnemu poczuciu piękna kreowanemu w mediach.

"Jesteś tutaj *teraz" to idealny poradnik, w którym opisane sytuacje są więcej niż prawdopodobne, więcej nawet, one raczej były udziałem każdego z nas. Aby je przetrwać, trzeba zachować balans we wszystkich swoich działaniach. Ta równowaga niezwykle pomoże nam w podejmowaniu decyzji, z którymi musimy się mierzyć każdego dnia. Ta książka szczególnie pomocna będzie osobom młodym dopiero wkraczającym w dorosłe życie. Gdy wezmą sobie wszystkie te cenne wskazówki do serca, życie stanie się prostsze i nabierze zupełnie nowych, lepszych barw.

Recenzowała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.