Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Maria Piórkowska-Urbaniak: "Przygody małej Neni: O dziewczynce, która grała w czerwone"


Rzadko zdarza mi się czytać bajki (chyba już nie ten wiek), ale czasem lubię się przenieść w świat dziecięcej fantazji, więc ulegam namowom i oto efekt! Przeczytałam niedawno książkę Marii Piórkowskiej-Urbaniak pt. "Przygody małej Neni: O dziewczynce, która grała w czerwone". To dość prosta historia opisująca małe-duże dziecięce problemy kilkuletniej dziewczynki. Miała ona dość nietypowe zachcianki – postanowiła, że będzie jeść tylko warzywa o określonym kolorze: czerwonym. Kłopotliwa sytuacja dla rodziców, a szczególnie dla mamy, która stawała na głowie, aby tylko nakłonić córeczkę do zjedzenia czegokolwiek. W końcu wpadła na bardzo genialny patent. Czy małej Neni się spodoba i zechce zjeść coś innego niż sobie umyśliła?

Maria Piórkowska-Urbaniak: "Przygody małej Neni: O dziewczynce, która grała w czerwone" recenzja

Książka idealnie oddaje codzienne zmagania młodych rodziców z ich dziećmi-niejadkami. Każde z nich najchętniej pochłaniałoby dość niezdrowe posiłki każdego dnia. Jednakże głowa domowników w tym, aby ten monotematyzm kulinarny zmienić w coś dobrego. Tego właśnie uczy ta bajka. Pokazuje, że nawet najbardziej skomplikowane kwestie można rozwiązać sprytem oraz znajomością dziecięcej psychiki. Doskonale ujęte uczucia, emocje oraz rozterki mieszczące się w małej główce nie będą straszne dla dorosłych, jeśli tylko na świat spojrzą oczami dziecka.

"Przygody małej Neni: O dziewczynce, która grała w czerwone" to pięknie ilustrowana książeczka dla dzieci w wieku 4 do 8 lat, która pozwoli na zrozumienie skomplikowanego świata dorosłych. Jest w niej dużo śmiechu, ale też poważnych rozważań. Daje doskonałą rozrywkę całej rodzinie. Jest pretekstem do rozmów o nawykach kulinarnych oraz idealnie tłumaczy dorosłe powody postępowania w niektórych sytuacjach. Pomoże maluchom wykształcić w sobie odpowiednie zachowania w sytuacjach dotąd im nieznanych. Stanowi wręcz perfekcyjny sposób do nauki przez zabawę. Zbliża rodzinę. Uczy, że samotność nie sprzyja rozwiązywaniu problemów. Najważniejsze jest bowiem wsparcie, troska i wzajemna miłość najbliższych.

Recenzowała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Książka do kupienia na stronie autorki.

Przygody małej Neni: O dziewczynce, która grała w czerwone