Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[artykuł sponsorowany] Zabierz przewodnik na majówkę


Majówka to nie tylko czas relaksu, ale też wyjazdów. Turystyka od lat bywa ogromną pasją Polaków. Lubimy podróżować, zwiedzać i odkrywać okolice, których dotąd nie znaliśmy. Piękna pogoda, słońca i przyroda budząca się do życia sprzyja rodzinnym wypadom za miasto, a nawet w dłuższą trasę. Nie zawsze jednak pogoda sprzyja długim spacerom. W takich sytuacjach warto więc zaopatrzyć się w przewodniki, które pomogą w skróceniu podróży i ułatwią poszukiwanie najciekawszych miejsc w wybranym regionie naszego pięknego kraju.

Zabierz przewodnik na majówkę

Oto krótki przegląd przewodników po Polsce, dzięki któremu Wasze wojaże będą przyjemne i łatwe.

Ruszamy w góry

Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe to bogato ilustrowana książka przedstawiająca w sposób niezwykle przystępny niezwykłe piękno krajobrazu polskiego. Co najważniejsze autorami jest dwoje przewodników górskich, wiec nie trudno zgadnąć, że głównym tematem będą Karpaty i Sudety. Oprócz tego potencjalnych zwiedzających czeka niezwykła podróż po okolicznych miastach i wsi oraz nad wybrzeże bałtyckie. Zahaczycie też o krainę mazurskich jezior. Razem z przewodnikiem znajdziecie kolejkę górską, która pokaże wam piękno krajobrazu z lotu ptaka. Jednak to jeszcze nie wszystko, ponieważ obejrzycie również wieże kościelne, wieże ratuszowe, ale także drewniane czy kamienne. Wejdziecie na chłodnię kominkową, obejrzycie dach biblioteki oraz wieżę ciśnień. Zwieńczeniem podróży będzie też wizyta na najwyższej na świecie latarni morskiej wybudowanej z cegły. Docenicie także historyczne obiekty, czyli mury twierdzy, ruiny klasztoru czy zamku. Wejdziecie na prasłowiański kopiec czy zaporę wodną. Sprawdzicie skocznię narciarską. Dla najbardziej zainteresowanych autorzy przygotowali bonus w postaci kodu QR z trasami dojścia do najpiękniejszych zakątków tego regionu.

Polska z widokiem. Przewodnik dla łowców panoram. 104 wieże, szczyty i inne punkty widokowe

Rodzinna wycieczka

Jeśli wybieracie się na wycieczkę krajoznawczą ze swoimi dziećmi, warto zaopatrzyć się w pięknie wydany przewodnik pt. Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych. To idealna zachęta dla małego i dużego turysty, który pragnie spędzić majówkę w gronie najbliższych. Znajdziecie w nim liczne atrakcje oraz malownicze szlaki górskie. Wszystko to dostosowane do wieku i poziomu zaawansowania. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz 50 wycieczek, w przewodniku znajdziecie propozycje tras w Polsce, w Czechach czy na Słowacji; przebiegi, długości, czasy i profile wysokościowe tras, co zadowoli każdego amatora górskich wycieczek. Dla ciekawskich zamieszczono liczne legendy oraz informacje o rejonie. Jednak nie każdy lubi góry, więc przygotowano również liczne atrakcje poza górskie.

Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych

Dzika przyroda czeka

Dla osób stęsknionych bliskiego kontaktu z dzikimi miejscami mamy propozycję nie do odrzucenia, czyli przewodnik pt. Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura. Na wypadek, gdybyście chcieli skorzystać z kilkudniowego urlopu od miejskiego zgiełku. Zapraszamy do miejsc, do których cywilizacja jeszcze nie dotarła. Takie okolice rządzą się swoimi prawami, a co najważniejsze, nie trzeba ich szukać tak daleko, jak wam się wydaje. Najczęściej znajdują się gdzieś niedaleko, w zupełnie nieoczekiwanym miejscu, na obrzeżach miast albo nieopodal najczęściej odwiedzanych przez miejscowych dróg. Wystarczy tylko zachować czujność. Ten przewodnik to więc nic innego, jak osobisty katalog, który zainspiruje was do doświadczenia czegoś nieoczekiwanego. Sprawi, że w każdym zwiedzającym obudzą się wszystkie zmysły, co pozwoli poznać prawdziwe piękno przyrody. Co znajdziecie w przewodniku: 72 enklawy natury wraz z rezerwatami parkami narodowymi i krajobrazowymi; ścieżkami przyrodniczymi i edukacyjnymi pozwalającymi najmłodszym na naukę przez zabawę; z leśnymi ostępami i górskimi łąkami, ale też z licznymi jeziorami, rzekami czy bagnami. Oprócz tego na uwagę zasługuję szczyty, jaskinie i pustynia.

Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura

Skoro już wiecie, gdzie jechać, to teraz już tylko wystarczy spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszać w nieznane. Z pewnością znajdziecie tu wiele miejsc, w których odpoczniecie. W końcu nie trzeba się ograniczać do wyjazdów wciąż w te same miejsca. W Polsce przecież nie brakuje nietuzinkowych miejsc. Nie znajdziecie ich w typowych i znanych wam przewodnikach. Zacznijcie szukać nieszablonowo kierunków, o których nigdy byście nie pomyśleli, a z pewnością docenicie urok oraz piękno rodzimych krajobrazów. Zacznijcie je odkrywać, doceniając przy tym czas spędzony w rodzinnym gronie. Zainspiruj się. Życzę udanej majówki.

NapisałaChcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.