Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[artykuł] Podsumowanie 2023 roku


Rok 2023 obfitował w wiele zmian, które wydarzyć się musiały chociaż na początku roku nic nie wskazywało, że wywrą one aż tak wielki wpływ na moją aktywność w sieci.


Pierwsza z nich, to pozyskanie nowych kluczowy klientów, czyli Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz Grupa Helion. Do tego grona dołączyło wielu autorów indywidualnych oraz mniejszych wydawnictw, za co jestem ogromnie wdzięczna, ponieważ to pokazuje, że portal Kulturalne Rozmowy rośnie w siłę. Jest coraz bardziej rozpoznawalny oraz popularny wśród pisarzy, a jak wiadomo, ten świat to dość ograniczona społeczność, więc każdy wie o każdym. W związku z tym wiele sytuacji mnie zaskoczyło, wiele poirytowało, ale ogólnie oceniam je na plus, ponieważ przynoszą kolejne lekcje do odrobienia. Najważniejsze jednak jest to, że serwis istnieje w świadomości ludzi, którzy chętnie wracają do kolejnych współprac.

Ubiegłe 12 miesięcy to również rok zmian i nowych możliwości, na które się otworzyłam. Reanimowałam swoją grupę na Facebooku, nadałam jej nową nazwę oraz pobudziłam do życia. Cieszę się, że mój pomysł wreszcie wcieliłam w życie, ponieważ już teraz jest Was na Książki Warte Przeczytania ok. 9,6k (na początku były niecałe 2k, więc zanotowaliśmy ogromny wzrost jak na grupę prywatną oraz ogromną konkurencję) i mam nadzieję na więcej, choć założyłam początkowo, że uda się dobić do 10k, to jednak inne obowiązki mnie pochłonęły i ostatecznie jest jak jest. Z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom mojej społeczności, że tak licznie przybywają i zarażają swoją pasją innych. Niech Was będzie jak najwięcej.

Kolejny etap zmian miał miejsce również na początku 2023 r., kiedy postanowiłam założyć profile na popularnych portalach czytelniczych: nakanapie.pl oraz granice.pl. A jak to się prezentuje w liczbach?

Nakanapie.pl

Zgromadzonych punktów: 16400
Ilość dodanych książek do biblioteki: 75
Ilość wyróżnionych recenzji: 18 (w sumie z innymi było ich 20 w 2023 roku)
Rok zakończyłam na 28 miejscu w rankingu 100 najbardziej aktywnych recenzentów.

Granice.pl

Zgromadzonych punktów: 24814

Ilość dodanych książek do biblioteki: 166

Nadmienić muszę fakt, że wreszcie mój profil Instagramowy przekroczył magiczną liczbę 10k, co uważam za swój ogromny sukces. Natomiast na TikToku doszło ok. 4,2k – wynik jak na początek dość imponujący.

Następny kluczowy dla mnie etap rozwoju nastąpił, gdy dołączyłam do masterminda autorstwa Kamili Jakubowskiej z Impactful Woman, gdzie poznałam wiele ciekawych osób, dostałam wsparcie i motywację do dalszego działania, czego następstwem było zaproszenie mnie przez Mentorkę do realizacji warsztatów Speak Up You Value i się zaczęło…

To podczas tych 8 godzin pracy nad sobą pod czujnym i wnikliwym okiem Kamili na nowo spojrzałam na siebie, swoją pracę nad portalem oraz doznałam olśnienia. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, które są – jak się okazuje – kluczem do sukcesu, zrozumienia swojego „dlaczego?”. Zmieniają one wszystko i to dosłownie, oczywiście na lepsze. Moje poczucie własnej wartości wzrosło osiągnęło niezwykle wysoki poziom. Poznałam też wartość mojej pracy. Stworzyłam genialną ofertę, która zyskała ogromne uznanie wśród potencjalnych zainteresowanych współpracą osób i instytucji wydawniczych, a dzięki której pozyskałam i do tej pory pozyskuję kolejnych klientów. Razem robimy coś ważnego, i co najistotniejsze, współpraca przeradza się w kolejne wspólne projekty i dalsze plany rozwoju. Trzymajcie kciuki, aby się wszystko udało.

Ten rok upłynął mi pod znakiem recenzji i rozmów z autorami. Mam nadzieję, że 2024 rok nieco wzbogaci mój content i będę mogła wrócić do rozmów z aktorami oraz innymi ciekawymi ludźmi. Tymczasem w liczbach wygląda to następująco:

Liczba publikacji: 90
Liczba recenzji: 53
Liczba wywiadów: 24
Liczba artykułów sponsorowanych: 7
Liczba współprac komercyjnych: 53
Liczba przeczytanych książek: 75

Brakuje mi tu wielu ciekawych nazwisk, osobowości oraz inspirujących historii i mam nadzieję, że będę mogła za rok się nimi Wam pochwalić. Mam nadzieję na zrealizowanie co najmniej tyle samo wywiadów co recenzji.

Co przyniesie 2024 rok?

Z pewnością wiele kolejnych zmian i wyzwań, ponieważ – jak się okazuje – praca nad sobą nigdy się nie kończy. Plany już spisuję w swoim magicznym notatniku, a chciałabym bardzo wiele… Oby wszystko się spełniło.