Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Eva Minge: Decydująca runda


"Decydująca runda" Evy Minge to ostatnia z trzech części "Gry w ludzi" autorstwa Evy Minge, której akcja rozgrywa się w środowisku niepohamowanego luksusu, rządzy władzy, handlu ludźmi, gdzie wszystko ma swoją cenę. Tym razem Anna, po akcji na Syberii mieszka wraz z rodziną u Małgorzaty w jej willi. Policjantka, mimo oddanej opieki, czuje się nieustannie kontrolowana. Przeżywając ostatnie wydarzenia, dopadają ją stany depresyjne. Jednak ma świadomość, że – mimo wszystko – ona, jej matka i syn są bezpieczni. Ona jednak nie do końca czuje się wolna, dlatego podejmuje decyzję o powrocie do Polski. Setha namawia policjantkę na kolejną, ostatnią już akcję zmierzającą do unicestwienia organizatora tych nielegalnych przedsięwzięć. Kobieta musi jednak znów wziąć udział w bardzo niebezpiecznej akcji i sama się wystawić do licytacji. Czy tym razem uda się zapobiec kolejnym tragediom? Jaką rolę w tym wszystkim ogrywa Setha? Kto jest przyjacielem a kto wrogiem?

Eva Minge Decydująca runda recenzja

Eva Minge przyzwyczaiła nas do niespotykanie plastycznego i pełnego emocji języka. Nie zawiodła i tym razem. Akcja powieści nie zwalnia ani na moment, a kolejne tajemnice powodują w czytelniku jeszcze większą ciekawość. Malownicze opisy uczuć targających bohaterami oraz intrygi, tajemnice wydają się nie mieć końca. Szala zwycięstwa wciąż przechyla się raz w jedną, a raz w drugą stronę. Do końca nie wiemy, co przeważy i jaki będzie finał.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze rozterki Anny na temat miłości. Zdaje się ona być rozdarta między prawdziwym uczuciem a wdzięcznością wobec swojej wybawczyni. Brutalna gra, jaka toczy się w tle, nie ma końca, a na szachownicy coraz większy tłok. Nikt nie wie, kto zostanie królową. Niebezpieczeństwo czai się wszędzie. Zaufanie to towar deficytowy, na który zasługuje niewielu. Jedni starają się postępować zgodnie z sumieniem, zaś drudzy najwyższe spełnienie upatrują w luksusie i nie cofną się przed niczym, aby pozostać w grze. Ich zasadą jest brak zasad. Liczy się tylko wygrana, a cel uświęca środki.

Powieść, mimo całego realizmu obudowanego w fikcję literacką, momentami czyta się jak science fiction. Panuje tu niewytłumaczalna dla zwykłych śmiertelników atmosfera grozy, podejrzliwości, niepewności oraz mroku ludzkich duszy. Chęć panowania nad ludzkim życiem jest bowiem tak silna, że wręcz chorobliwa. Wszystkich łączy jedno: kult młodości i piękna, dla których są w stanie posunąć się do najbardziej obrzydliwych praktyk.

"Decydująca runda" zaskakuje, intryguje i zaprasza do refleksji nad swoim życiem. Nie wszystko przecież jest takie, jakim się wydaje. Czasem jednak dobrze zaaranżowana fikcja może stać się faktem, a wróg jedynym przyjacielem.

Recenzowała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.