Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Katarzyna Stala: Pokochaj siebie


Lubicie poradniki motywacyjne? Ja bardzo. Czytam sobie je dość często dla przyjemności oraz pracy nad sobą. "Pokochaj siebie" to niezwykła książka-dziennik skłaniający do refleksji, znalezienia wewnętrznej motywacji oraz siły dla zachowania równowagi duchowej. W wygodnej formie przejrzystych kart do wypełnienia czytelnik znajdzie pytania, które często boi się usłyszeć. Autorka, zadając je na papierze, daje przestrzeń do głębszego zastanowienia się nad szczerą odpowiedzią.

Katarzyna Stala Pokochaj siebie recenzja

Zaprasza więc do odkrywania swoich emocji i zapisania ich w formie krótkiej notatki niczym autoterapia w myśl idei, że "papier przyjmie wszystko", aby dochować tajemnicy, pewnej intymności, w jaką wyposaży te karty osoba dokonująca tych zwierzeń. "Pokochaj siebie" to książka-manifest nawołująca do miłości własnej tak trudnej w obecnych czasach.

Dziennik z zasady zawiera zapiski osobistych refleksji, sytuacji oraz stanowi swego rodzaju podsumowanie nas samych. Co najistotniejsze te zapisane zdania stają się w momencie ich zapisu niedostępna dla innych, nieupoważnionych, ale odsłaniają przed nami samymi nasze słabości, lęki i emocje. Jednak to my wciąż decydujemy, kiedy i co zapiszemy. Z tych strzępków zdań, pytań układamy się na nowo niczym puzzle. Staramy się dopasować emocje do haseł podanych przez autorkę. To wręcz zakrawa na skrajny ekshibicjonizm czy na walkę z chaosem powstałym w głowie.

Przez słowa powoli uwalniamy ciszę i oddajemy jej głos. Zaczynamy akceptować siebie oraz to, co z siebie wydobywamy. Wnętrze otrzymuje należne mu miejsce z dala od pędzącego świata, ponieważ to my wyznaczamy mu miejsce. Zamykamy je niedostępne dla mas w wygodnym formacie dość niewielkiej książeczki. Dla jednych będzie to szuflada zamknięta na klucz, dla innych torba zawierająca nasz codzienny "niezbędnik". To my decydujemy, kiedy i gdzie zabieramy ze sobą bagaż naszych życiowych doświadczeń.

"Pokochaj siebie" to, mimo tej otoczki emocjonalnej, dość pozytywny dzienniczek pokazujący, że podejmowane decyzje mają swoje konsekwencje oraz zalety. Ugruntowują nas w przekonaniu o wartości tego, co wnosimy w życie swoje oraz innych. Daje szansę zauważania wewnętrznego piękna i wyjątkowości istotny mieszkającej w człowieku. Odpowiada na odwieczne pytanie: "dlaczego" i "po co żyjemy?".

Zabija strach o myśli, pozwala je uwolnić i ukonstytuować, abyśmy poczuli się pewnie we własnym ciele. Kształtuje naszą codzienność, nawyki myślowe, jak również zaprasza do ewolucji, zmiany w sposobie odbierania rzeczywistości, którą najczęściej widzimy w krzywym zwierciadle lustra. Książka jest odbiciem naszego ego, które dopiero zaczyna się kształtować. Nakazuje poczuć wolność umysłu wobec ogarniętej chaosem rzeczywistości. Autorka myśli o człowieku szeroko i niezwykle głęboki, co widać w każdym zapisanym słowie.

RecenzowałaChcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.