Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o książce] Anna Konecka: Niektórzy mówią, że podróże uzależniają, i coś w tym jest


Anna Konecka – zapalona podróżniczka i influencerka podróżnicza z ponad stutysięczną grupą obserwujących. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży, poradami i wskazówkami oraz pokazuje miejsca, które warto zobaczyć! Rocznie odwiedza ok 10 krajów, podróże to jej drugie imię. Prowadzi kurs taniego podróżowania dla zapalonych turystów, pragnących poznać świat, a ostatnio wydała nietypowy przewodnik pt. "Europa City Break", gdzie opisuje 30 najciekawszych miejsc świata pod względem użyteczności. Wszystko po to, aby ułatwić podróżowanie. O tej książce właśnie rozmawiamy.

Anna Konecka Europa City Break wywiad

Masz spore doświadczenie w podróżowaniu, które pozwala Ci prowadzić profil na Instagramie, doradzać innym i nawet napisać książkę-poradnik dla turystów, ale nie zawsze tak było. Jak zaczęła się Twoja własna droga do miejsca, w którym jesteś teraz?

Anna Konecka: Moja przygoda z podróżami zaczęła się już w szkole podstawowej, gdy pojechałam na wymianę międzyszkolną do Estonii, to był mój pierwszy lot samolotem i wyprawa zagraniczna bez rodziców. Bardziej intensywne podróże zaczęły się w okresie studiów, gdy budżet na wyjazdy nie był wysoki. W tym okresie nauczyłam się tanio podróżować. Odwiedziłam sporo różnych destynacji i w międzyczasie założyłam konto na Instagramie, na którym dzieliłam się swoimi podróżniczymi poradami na temat wyszukiwania tanich lotów, noclegów, jakie miejsca warto zobaczyć, na co uważać w danej destynacji i wiele, wiele innych porad i ciekawostek. Im więcej wyjeżdżałam, tym więcej chciałam poznawać nowe miejsca. W ten sposób zaczęła się moja przygoda z podróżami.

Czy zawsze wiedziałaś, że zwiedzanie to jest to, co chcesz w życiu robić?

Hmmm, może to nie było moje największe marzenie jako małej dziewczynki, ale z biegiem czasu, im więcej podróżowałam, tym bardziej tego pragnęłam. Chciałam zobaczyć więcej ciekawych i pięknych miejsc oraz poznać nowe kultury. Każda podróż, nawet do tego samego miejsca, przynosiła coś nowego. Niektórzy mówią, że podróże uzależniają, i coś w tym jest. U mnie to ciągła ciekawość odkrywania nieznanych miejsc oraz cecha, że nie umiem wysiedzieć w jednym miejscu.

Czym są dla Ciebie te podróże, możliwość przemieszczania się, odkrywania świata? Czego Cię to nauczyło?

Podróże są dla mnie nie tylko możliwością przemieszczania się i odkrywania świata, ale także okazją do poszerzania horyzontów i zdobywania nowych doświadczeń. To szansa na poznanie nowych kultur i, przede wszystkim, ludzi.

Ostatnio, będąc w Gruzji, spędziliśmy noc na glampingu w górach Adżarii. Mieszkaliśmy w nowoczesnych, pięknych domkach, podczas gdy rodzina prowadząca glamping mieszkała obok w ponad tysiącletnim, klimatycznym domu. Tego wieczoru Gruzja grała swój pierwszy mecz na Euro, a przeciwnikiem była Portugalia. Wieczorem, kiedy poszliśmy do nich dokupić wodę, Gruzini zaprosili nas do środka. Poczęstowali nas winem i przekąskami, wspólnie oglądaliśmy mecz, a następnie świętowaliśmy wygraną Gruzinów. Takie dni w podróży są niezapomniane i cudowne! Nie tylko poznajesz kulturę, ale również wspaniałych ludzi.

Podróże nauczyły mnie przede wszystkim otwartości i tolerancji. Zrozumiałam, jak różnorodny i fascynujący jest świat oraz jak wiele możemy nauczyć się od innych. Nauczyłam się także radzenia sobie w różnych, często nieoczekiwanych sytuacjach, co wpłynęło na rozwój mojej samodzielności i pewności siebie.

Spotykamy się, aby porozmawiać o Twoim poradniku "Europa city break", w którym opisałaś aż 30 miejscówek. Co zadecydowało o ich wyborze? Które z nich polecasz odwiedzić w pierwszej kolejności i dlaczego?

Wybór jest dość spory, ale dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie! Od typowego miejskiego klimatu w Paryżu, Londynie czy Budapeszcie, przez klimatyczne nadmorskie miejscowości jak Bari czy Neapol, coś dla miłośników historii w Dubrowniku czy Atenach, aż po wyspiarskie klimaty na Malcie, Ibizie czy Cyprze.

Chciałam również trochę zainspirować czytelników do odkrywania różnych destynacji. Citybreak nie musi być jedynie wyjazdem do dużego miasta; chciałam pokazać różne możliwości. Każde miasto, które wybrałam, ma w sobie urok, przynajmniej dla mnie, i jest warte zobaczenia.

Które z miejsc polecam jako pierwsze? Hmmm, trudne pytanie – zależy, kto co lubi! Z włoskich klimatów polecam Wenecję i Bari, z nieco chłodniejszych Oslo i Amsterdam, z typowo miejskich Wiedeń i Budapeszt, a z wyspiarskich zdecydowanie Maltę lub Majorkę!

Anna Konecka Europa City Break wywiad

Jakie są Twoje ulubione tanie aktywności turystyczne?

Lubię próbować nowych rzeczy i chętnie angażuję się w różne aktywności. Na ostatnim wyjeździe do Gruzji miałam okazję spróbować kanioningu, czyli schodzenia w dół kanionu lub wodospadu po linach. Robiłam to po raz pierwszy i zostałam rzucona na głęboką wodę. Przeszliśmy siedem wodospadów, z czego najniższy miał 20 metrów wysokości, a najwyższy 45 metrów. Strach i adrenalina towarzyszyły mi przez cały czas! Uwielbiam aktywności, które są w jakiś sposób emocjonujące.

Również bardzo lubię wszelkie sporty wodne typu kajaki czy sup, jak i zwiedzać różne miejsca na rowerze. To naprawdę przyjemny i budżetowy sposób na odkrywanie okolicy.

Kiedyś wakacje wyglądały zupełnie inaczej. Wyjeżdżało się na około 2 tygodnie, ale od jakiegoś czasu podróże uległy znacznemu skróceniu i coraz częściej wybiera się kilkudniowe wypady zagraniczne. Od czego to zależy? Jak zmieniło się postrzeganie ludzi dotyczące podróżowania?

Kiedyś wakacje rzeczywiście wyglądały zupełnie inaczej. Wyjeżdżało się na około dwa tygodnie, aby w pełni zrelaksować się i oderwać od codzienności. Jednak od jakiegoś czasu podróże uległy znacznemu skróceniu i coraz częściej wybiera się kilkudniowe wypady zagraniczne.

Rozwój technologii i dostępność tanich linii lotniczych sprawiły, że podróżowanie stało się łatwiejsze i bardziej dostępne. Możliwość szybkiego i taniego przemieszczania się zachęca do częstszych wyjazdów. Często cena lotów w obie strony do np. Włoch jest niższa niż koszt podróży samochodem nad polskie morze czy w góry, więc trudno nie skorzystać z takiej okazji.

Zmieniają się preferencje i styl życia ludzi. Współczesne tempo życia, intensywna praca i liczne obowiązki sprawiają, że wielu osobom trudno jest wygospodarować dwa tygodnie na dłuższy wyjazd. Zamiast tego, ludzie wybierają krótsze, ale częstsze podróże, które pozwalają na regularne odprężenie się bez konieczności długiej nieobecności w pracy.

Rośnie popularność citybreaków i krótkich wypadów do różnych miejsc na świecie. Tego rodzaju podróże są świetną okazją do szybkiego poznania nowych kultur i miejsc, co zaspokaja potrzebę odkrywania świata bez konieczności długiego planowania.

Ponadto, w cenie jednego dwutygodniowego wyjazdu często możemy zorganizować 3-5 krótkich wypadów, co pozwala na zwiedzenie większej liczby interesujących miejsc. Jeśli dobrze zorganizujemy swoje wyjazdy, bazując na weekendach, nie uszczuplamy znacząco swoich dni urlopowych.

Ludzie coraz bardziej cenią sobie elastyczność i możliwość spontanicznego wyjazdu. Krótsze podróże pozwalają na częstsze i bardziej zróżnicowane doświadczenia. Dają możliwość resetu i pozwalają odpocząć od codzienności.

Na co najczęściej zwracamy uwagę podczas wyjazdów?

Aspektów na które należy zwrócić uwagę przy podróżowaniu jest naprawdę sporo! Wymienię pokrótce najważniejsze. Podczas wyjazdów warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, aby zapewnić sobie bezpieczne i satysfakcjonujące doświadczenia:
 • Sprawdź, czy masz ważny paszport lub dowód osobisty.
 • Upewnij się, że posiadasz wymagane wizy i inne dokumenty wjazdowe.
 • Zrób kopie ważnych dokumentów i przechowuj je oddzielnie.
 • Zapoznaj się z lokalnymi przepisami i zwyczajami dotyczącymi bezpieczeństwa.
 • Wykup odpowiednie ubezpieczenie, które obejmuje koszty leczenia, anulacji podróży, utraty bagażu itp.
 • Upewnij się, że masz przy sobie informacje dotyczące polisy ubezpieczeniowej.
 • Zarezerwuj zakwaterowanie z wyprzedzeniem, aby uniknąć problemów na miejscu.
 • Sprawdź opinie o miejscach noclegowych i atrakcjach turystycznych.
 • Zaplanuj trasy i atrakcje, które chcesz zobaczyć, ale pozostaw trochę elastyczności.
 • Zabierz ze sobą podstawowe leki i apteczkę pierwszej pomocy.
 • Zabezpiecz swoje środki finansowe, nosząc je w kilku różnych miejscach.
 • Zabierz ze sobą trochę lokalnej waluty oraz kartę kredytową/debetową.
 • Sprawdź dostępność i harmonogramy lokalnych środków transportu.
 • Zaznajom się z lokalnymi zwyczajami, aby unikać nieporozumień i nieświadomego obrażania mieszkańców.
 • Sprawdź, czy Twój telefon będzie działał w miejscu docelowym i jakie są koszty roamingu.
 • Pobierz przydatne aplikacje, takie jak mapy offline, tłumacze językowe i przewodniki turystyczne.
 • Sprawdź prognozę pogody i odpowiednio zaplanuj ubrania oraz aktywności.
I wiele, wiele innych. Sporo wskazówek znajdziecie u mnie na Instagramie.

Anna Konecka Europa City Break wywiad

Zainteresowani z pewnością będą ich szukać. Czy tanie podróżowanie zawsze musi oznaczać brak luksusu i noclegi bez wygód? Jak to właściwie z tym jest?

Nie! Kluczem do taniego podróżowania są przede wszystkim elastyczność i umiejętność planowania. Jeśli nie mamy sztywno ustalonych terminów, zmiana daty nawet o jeden dzień może znacząco obniżyć nasze koszty! Na przykład, lot w piątek może kosztować 500 zł, a w środę już tylko 70 zł. Dostosowując się do dostępnych terminów, możemy sporo zaoszczędzić. Dlatego warto najpierw znaleźć dogodne loty, a dopiero potem brać urlop.

Rezerwując nocleg z dużym wyprzedzeniem, również mamy możliwość wyboru lepszych miejsc w niższej cenie. Wiadomo, im bliżej terminu, tym wybór jest mniejszy, a im mniejszy wybór, tym wyższe ceny. Osobiście wolę wybrać wyższej jakości nocleg poza ścisłym centrum z dobrą komunikacją, na przykład metrem, niż słabej jakości nocleg w samym centrum miasta, gdzie ceny są wyższe dodatkowo zazwyczaj jest gwarno i trudno znaleźć miejsce do parkowania wypożyczonego samochodu.

Jak nie przepłacić za wyjazd, aby móc cieszyć się doskonałą zabawą bez nadmiernego oszczędzania?

Tu porad jest naprawdę sporo od umiejętnego wyszukiwania lotów, po korzystanie z aplikacji, które pozwalają nam jeść w restauracjach za połowę ceny. Przez korzystanie z programów członkowskich, uczestniczenie we free walking tour czy też różnych opcji bezpłatnych wyjazdów.

Zapraszam na mój kurs Tanie Podróże, gdzie dzielę się sekretami taniego podróżowania. Znajdziecie go pod linkiem https://annakonecka.pl/katalog-szkolen/.

W swojej książce stawiasz bardziej na użyteczność – wady i zalety danego miejsca, dostęp do komunikacji, gastronomii czy najciekawsze obiekty do zwiedzania. Ile trwało zebranie tych informacji, aby można było przekazać je czytelnikom w takiej właśnie formie lekkiego poradnika.

Tak, książka "Europa City Break" to zebrane najważniejsze informacje w pigułce. Jak długo zajęło mi pisanie? Ciężko określić. Można powiedzieć, że zaczęłam ją pisać jeszcze nie wiedząc, że wydam taką książkę. Na początku zapisywałam informacje i doświadczenia w swojej głowie, później, gdy założyłam profil na Instagramie, dzieliłam się swoimi podróżniczymi poradami na swoich mediach społecznościowych, a następnie przelało się to na papier.

Już w samym wstępie podajesz wprost instrukcje, jak tanio podróżować, a gdybyś tak miała podać najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, z który nie zapłacimy "miliony monet"?

Najważniejsze to być elastycznym, dobrze zaplanować swój wyjazd, ustalić najpierw swój budżet i się go trzymać. Dodatkowo korzystać z odpowiednich narzędzi, aplikacji i stron, które pozwalają zaoszczędzić. Po szczegóły odsyłam do książki i do kursu!

Dlaczego w ogóle powstała moda na tanie podróżowanie?

To chyba oczywiste. Wszyscy lubią mieć więcej za mniej. Tak samo podróżować więcej za mniej.

O czym należy pamiętać, aby nie popełnić gafy już na samym początku wyprawy?

Upewnij się, że masz przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty oraz wszelkie niezbędne wizy. Sprawdź też, czy nie ma konieczności dodatkowych formalności przy wjeździe do kraju docelowego. Miej ze sobą gotówkę, nie wszędzie zapłacisz kartą.

Zaplanuj wcześniej sposób dotarcia do miejsca zakwaterowania po przylocie. Sprawdź dostępność transportu publicznego lub zarezerwuj wcześniej transfer. Zdarza się, że lądujesz o godzinie 3 w nocy a komunikacja miejska już nie kursuje o tej porze. Sprawdź, czy Twój telefon działa w miejscu docelowym i jakie są zasady roamingu. Może warto wykupić kartę eSIM na dany region.

Dlaczego w ogóle postanowiłaś wydać taki przewodnik. Czego brakowało innym tego rodzaju książkom, że postanowiłaś to uzupełnić?

W sprzedaży znajduje się naprawdę wiele przewodników podróżniczych, które szczegółowo opisują różne destynacje na całym świecie. Zazwyczaj są to przewodniki skupiające się na jednym konkretnym miejscu, oferujące bogatą wiedzę o jego atrakcjach i historii. Jednakże brakuje przewodników, które zawierają różne propozycje destynacji ze wszystkimi informacjami zebranymi w pigułce.

W mojej książce podróżniczej znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, które powinniście znać, planując city break. Zawiera ona najważniejsze porady praktyczne, które ułatwią Wam przygotowanie i organizację wyjazdu. Obejmuje to m.in. informacje o tym, jak dojechać z Polski do docelowego miasta, jak bezpiecznie dostać się z lotniska do centrum, jak poruszać się po mieście, gdzie szukać noclegu, co warto skosztować oraz wiele innych praktycznych wskazówek.

Moja książka skupia się na konkretach i praktycznych aspektach podróży, zamiast na długich historycznych opisach atrakcji turystycznych. Jest to kompendium wiedzy, które pomoże Wam maksymalnie wykorzystać czas spędzony w danym miejscu, zapewniając pełną przyjemność z podróży bez zbędnego stresu.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez budżetowych podróżników?

Przede wszystkim, nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu podróżnym. Na wielu rzeczach można zaoszczędzić, ale nie na zdrowiu. Koszty leczenia za granicą mogą być naprawdę wysokie. Chcąc zaoszczędzić, możemy narazić się na spore koszty leczenia.

Wspomniałaś, że warto korzystać z programów lojalnościowych i zniżek? Jeśli tak, to jakich?

Zdecydowanie tak! Korzystanie z programów lojalnościowych i zniżek podczas podróży może być bardzo korzystne. Programy lojalnościowe często oferują możliwość zbierania punktów za zakupy lotnicze, noclegowe, wynajem samochodów czy inne usługi turystyczne. Można wymieniać punkty na zniżki lub darmowe usługi, co pomaga obniżyć koszty podróży.

Często członkowie programów lojalnościowych mają dostęp do dodatkowych korzyści, takich jak priorytetowe odprawy na lotniskach, bezpłatne uaktualnienia klasy podróży, dostęp do salonów VIP czy darmowe śniadania w hotelach.

Jakich programów warto używać? To zależy od indywidualnych preferencji i częstotliwości podróży. Popularne programy to m.in.: Miles & More (Lufthansa), Flying Blue (Air France-KLM), Wizz Discount (Wizzair), Genius (Booking), Hilton Honors, IHG Rewards Club, Avis Preferred. I wiele wiele innych.

Podczas każdej podróży mogą pojawić się nieoczekiwane wydatki i losowe sytuacje. Jak sobie z tym poradzić?

Przede wszystkim w każdej sytuacji należy zachować spokój.

Warto również przed wyjazdem odłożyć dodatkowy budżet na nieprzewidziane wydatki. Oblicz koszty awaryjne, jak np. naprawa samochodu, nieplanowane leczenie zdrowotne czy inne nagłe wydatki.

Jeśli to możliwe, planuj podróż z pewnym marginesem czasowym i budżetowym. Elastyczność pozwoli Ci na reakcję na zmienne warunki i uniknięcie stresu związanego z nieplanowanymi wydarzeniami.

Przed wyjazdem rozważ alternatywne plany na wypadek zamkniętych atrakcji, odwołanych rejsów czy problemów z rezerwacją noclegu. Znajomość opcji awaryjnych może ułatwić szybkie dostosowanie się do nowych warunków.

Pamiętaj, że podróże mogą być pełne niespodzianek, ale odpowiednie przygotowanie i elastyczność mogą znacznie zmniejszyć stres z nimi związany oraz pomóc w szybkim rozwiązaniu problemów.

Anna Konecka Europa City Break wywiad

Co powinno się znaleźć w bagażu podróżniczym? Czy masz patent na absolutne must have dla osób chcących wyruszyć na krótką wyprawę poza Polskę?

Pakując się na krótką wyprawę za granicę, warto mieć przygotowany bagaż podróżniczy, który zawiera niezbędne rzeczy, pamiętaj również, aby nie zabierać za dużo!
 1. Paszport lub dowód osobisty (zależnie od kraju docelowego), wiza (jeśli wymagana), bilet lotniczy lub potwierdzenie rezerwacji, ubezpieczenie podróżne.
 2. Gotówka w walucie kraju docelowego oraz karty płatnicze. Dobrze mieć również kopię ważnych dokumentów podróżnych w przypadku ich zgubienia.
 3. Leki przeciwbólowe, przeciwhistaminowe, lek na ból głowy, opatrunki, środki na biegunkę, bandaże. Apteczka powinna być dostosowana do osobistych potrzeb i ewentualnych problemów zdrowotnych.
 4. Środki higieny osobistej
 5. Telefon komórkowy i ładowarka. Upewnij się, że masz odpowiednią adaptery do ładowania w danej lokalizacji.
 6. Przydatne akcesoria podróżne: słuchawki, książka lub czytnik e-booków, zatyczki do uszu na podróż samolotem.
 7. Buty i odzież odpowiednia na warunki pogodowe. Sprawdź prognozę pogody przed wyjazdem i dostosuj garderobę do aktualnych warunków.
 8. Przekąski. Drobiazgi do przegryzienia na długich podróżach lub w razie nagłego głodu.

Jeżeli jedziesz tylko z bagażem podręcznym zwróć uwagę, aby plecak / torba były wygodne w noszeniu!

Jak zachować bezpieczeństwo? O czym pamiętać? Czego unikać? Jak reagować, gdy już coś się wydarzy?

Jak zachować bezpieczeństwo podczas podróży:

Zawsze miej na uwadze swoje otoczenie: Bądź świadomy tego, co dzieje się wokół Ciebie. Unikaj miejsc i sytuacji, które mogą wydawać się podejrzane lub niebezpieczne.
 1. Zachowuj ostrożność z wartościami: Nie pokazuj publicznie dużych ilości gotówki, cennych przedmiotów ani swoich dokumentów. Korzystaj z sejfów w hotelach, aby przechowywać ważne rzeczy.
 2. Trzymaj bliski kontakt z bliskimi: Informuj swoją rodzinę lub przyjaciół o swoich planach podróży, miejscach pobytu oraz planowanej trasie. Regularnie dawaj znać o swoim położeniu.
 3. Używaj bezpiecznych środków transportu: Wybieraj znane i wiarygodne firmy transportowe. W miarę możliwości unikaj podróżowania w nocy, zwłaszcza w nieznanych miejscach.
 4. Zaplanuj podróż z wyprzedzeniem: Przed podróżą zbadaj miejsce docelowe, jego zwyczaje i obyczaje. Znajomość lokalnych przepisów i kultur pomoże uniknąć potencjalnych problemów.
 5. Miej plan awaryjny: Zawsze miej przygotowany plan działania na wypadek nagłych sytuacji, takich jak utrata dokumentów, choroba czy inne niespodziewane zdarzenia.
Czego unikać:
 • Niebezpiecznych dzielnic: Staraj się unikać miejsc, które są znane z wysokiej przestępczości lub niskiego poziomu bezpieczeństwa.
 • Zbyt dużego zaufania do obcych: Bądź ostrożny w kontaktach z nieznajomymi i nie ufaj bezwarunkowo nowo poznanym osobom, szczególnie jeśli próbują Cię przekonać do podejmowania podejrzanych działań.
 • Zbyt otwartego dzielenia się informacjami: Nie opowiadaj obcych o swoich planach podróży, swoich finansach ani o swoim miejskim adresie.
Jak reagować, gdy coś się wydarzy:
 • Zachowaj spokój: W sytuacji stresującej staraj się zachować zimną krew i logiczne podejście do problemu.
 • Zgłoś incydent lokalnym władzom: W razie kradzieży, wypadku czy innego incydentu zgłoś się na miejscową policję lub odpowiednie służby.
 • Skontaktuj się z konsulatem lub ambasadą: W sytuacji poważnych problemów, takich jak utrata paszportu, skontaktuj się z najbliższym konsulatem lub ambasadą swojego kraju.
 • Korzystaj z pomocy lokalnych: Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, zwróć się do lokalnych mieszkańców lub pracowników hotelu, którzy mogą udzielić Ci wsparcia i porad.
Podsumowując, podstawą bezpiecznej podróży jest świadomość otoczenia, przygotowanie i odpowiednie reagowanie na sytuacje awaryjne. Przestrzeganie tych zasad może znacznie zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podczas podróży.

Dziękuję za tak cenne informacje. Życzę bezpiecznych podróży i oby więcej takich przewodników było na rynku.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.