Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[rozmowa o muzyce] Staramy się tworzyć coś swojego – wywiad z zespołem Hoax Of Upsala


Młody zespół, który swoją działalność rozpoczął już w czasach gimnazjum. Początkowo nosił nazwę WhiteUps. Teraz już jako Hoax Of Upsala grają muzykę heavy metalową. Na portalu Kulturalne Rozmowy opowiadają o swoich początkach, inspiracjach oraz muzyce.
 
Hoax Of Upsala wywiad

Hoax of Upsala – jaka jest historia zespołu?

Hoax of Upsala: Zespół powstał w 2011 roku. Zaczęliśmy od grania na szkolnych wydarzeniach w naszym gimnazjum. Potem graliśmy koncerty w lokalnych klubach i pubach. Cały czas idziemy do przodu i mamy nadzieje, że będziemy mogli grać dla coraz większej publiczności.

Hoax Of Upsala wywiad

Czym się zajmujecie oprócz muzyki?

Każdy z nas ma jakieś inne hobby poza zespołem. Nie będę się na ten temat szerzej wypowiadał, bo to prywatna sprawa każdego z członków zespołu. Ogólnie to studiujemy i żyjemy jak typowi studenci. Oczywiście, sam zespół też stworzyliśmy jako hobby, ale myślę, że powoli zmienia się to w naszą małą działalność artystyczną.

Kogo – według Was – mogłaby zainteresować twórczość Hoax of Upsala?

Myślę, że nasza muzyka może trafić do szerokiego grona odbiorców, ponieważ jest dosyć zróżnicowana. Nie dajemy się jednoznacznie zaszufladkować w jakimś stylu muzycznym, więc każdy może znaleźć w naszej twórczości coś dla siebie.

Hoax Of Upsala wywiad

Skąd czerpiecie inspiracje? Jakie są wasze muzyczne korzenie?

Trudno powiedzieć jednoznacznie, czym się inspirujemy. Wszyscy jesteśmy zafascynowani takimi zespołami jak np.: Metallica Slayer Gojira czy Slipknot. Staramy się tworzyć coś swojego, ale na pewno duży wpływ na nasz styl ma Sepultura i Gojira.

Hoax Of Upsala wywiad

Gdzie można posłuchać utworów zespołu?

Nasze kawałki można znaleźć na YouTube oraz naszym fan page’u na Facebooku. Zapraszamy do polubienia profilu w celu śledzenia naszej aktywności.

Hoax Of Upsala wywiad

Istniejecie od 2011 roku, ale pierwszy materiał płytowy powstał dopiero w 2014 roku. The Eternal Struggle Ep. – gdybyście chcieli jakoś zachęcić owych słuchaczy do zapoznania się z wydawniczym, co byście o nim powiedzieli? 

Tworząc tamten materiał, mieliśmy po 16 lat i wtedy graliśmy po prostu to, co nam się podobało. The Eternal Struggle Ep. to nasza wizytówka i – że tak powiem – pierwszy raz (śmiech).

Nad czym obecnie pracujecie?

Obecnie pracujemy nad nową epką, która prawdopodobnie wyjdzie w marcu. To będzie nowy materiał, który jednocześnie będzie bardziej dojrzały i lepiej zrealizowany niż The Eternal Struggle Ep.

Jesteście w finale Emergenzy. Co sądzicie o rywalizacji i udziale w konkursach czy programach typu talent show? Zdecydowalibyście się na wystąpienie w tego typu przedsięwzięciach, aby poddać się ocenie profesjonalnego jury oraz widzów?

Jesteśmy otwarci na granie w takich przeglądach/konkursach, bo jest to dobra okazja do pokazania się. Nie boimy się być oceniani. Wiemy, że jednym nasza muzyka się spodoba, a innym nie – to normalne.

Gdzie Was usłyszą wasi fani w najbliższych miesiącach? 

Hoax Of Upsala wywiad

Na naszym fan page’u będziemy na bieżąco informowali o nadchodzących koncertach. Zamierzamy ruszyć w Polskę, żeby promować naszą muzykę. Chcieliśmy zaznaczyć, że jesteśmy otwarci na propozycje grania koncertów.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Rozmawiała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.

Komentarze

 1. Bardzo dobry wywiad, zwrócę uwagę na zespół. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło poznać młody rodzimy zespół. U mnie w gimnazjum też chłopaki coś zaczynali razem brzdąkać, potem przestali, a teraz do grania wrócili znów i koncertują, nagrywają, tworzą coś razem. Mam nadzieję, że ekipa Hoax of Upsala też będzie się dobrze rozwijać. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na wywiad a o zespole nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię tego rodzaju muzyki, ale wywiad jest bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo cekawy wywiad, jednak metal to nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najważniejsze, że mają swoją pasję i są zadowoleni z tego, co robią :) Pozdrawiam. P.s wywiad bardzo dobry , na 5+ :)

  OdpowiedzUsuń
 7. raz do roku, nasz znajomy urządza imprezę w stylu heavy matalu i raz do roku lubię sobie poszaleć, ale częściej... chyba już za stara jestem ;) ale wywiad bardzo ciekawy, fajne chłopaki, mam nadzieję, że nie obraziłam ich tym epitetem ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz