Najnowsze

Staramy się tworzyć coś swojego – wywiad z zespołem Hoax Of UpsalaMłody zespół, który swoją działalność rozpoczął już w czasach gimnazjum. Początkowo nosił nazwę WhiteUps. Teraz już jako Hoax Of Upsala grają muzykę heavy metalową. Na portalu Kulturalne Rozmowy opowiadają o swoich początkach, inspiracjach oraz muzyce. 


Sylwia Cegieła: Hoax of Upsala – jaka jest historia zespołu?

Hoax of Upsala: Zespół powstał w 2011 roku. Zaczęliśmy od grania na szkolnych wydarzeniach w naszym gimnazjum. Potem graliśmy koncerty w lokalnych klubach i pubach. Cały czas idziemy do przodu i mamy nadzieje, że będziemy mogli grać dla coraz większej publiczności.


Czym się zajmujecie oprócz muzyki?

Każdy z nas ma jakieś inne hobby poza zespołem. Nie będę się na ten temat szerzej wypowiadał, bo to prywatna sprawa każdego z członków zespołu. Ogólnie to studiujemy i żyjemy jak typowi studenci. Oczywiście, sam zespół też stworzyliśmy jako hobby, ale myślę że powoli zmienia się to w naszą małą działalność artystyczną.

Kogo – według Was – mogłaby zainteresować twórczość Hoax of Upsala?

Myślę, że nasza muzyka może trafić do szerokiego grona odbiorców, ponieważ jest dosyć zróżnicowana. Nie dajemy się jednoznacznie zaszufladkować w jakimś stylu muzycznym, więc każdy może znaleźć w naszej twórczości coś dla siebie.


Skąd czerpiecie inspiracje? Jakie są wasze muzyczne korzenie?

Trudno powiedzieć jednoznacznie, czym się inspirujemy. Wszyscy jesteśmy zafascynowani takimi zespołami jak np.: Metallica Slayer Gojira czy Slipknot. Staramy się tworzyć coś swojego, ale na pewno duży wpływ na nasz styl ma Sepultura i Gojira.


Gdzie można posłuchać utworów zespołu?

Nasze kawałki można znaleźć na YouTube oraz naszym fanpage’u na Facebooku. Zapraszamy do polubienia profilu w celu śledzenia naszej aktywności.


Istniejecie od 2011 roku, ale pierwszy materiał płytowy powstał dopiero w 2014 roku. The Eternal Struggle Ep. – gdybyście chcieli jakoś zachęcić owych słuchaczy do zapoznania się z wydawniczym, co byście o nim powiedzieli? 

Tworząc tamten materiał, mieliśmy po 16 lat i wtedy graliśmy po prostu to, co nam się podobało. The Eternal Struggle Ep. to nasza wizytówka i – że tak powiem – pierwszy raz (śmiech).

Nad czym obecnie pracujecie?

Obecnie pracujemy nad nową epką, która prawdopodobnie wyjdzie w marcu. To będzie nowy materiał, który jednocześnie będzie bardziej dojrzały i lepiej zrealizowany niż The Eternal Struggle Ep.

Jesteście w finale Emergenzy. Co sądzicie o rywalizacji i udziale w konkursach czy programach typu talent show? Zdecydowalibyście się na wystąpienie w tego typu przedsięwzięciach, aby poddać się ocenie profesjonalnego jury oraz widzów?

Jesteśmy otwarci na granie w takich przeglądach/konkursach, bo jest to dobra okazja do pokazania się. Nie boimy się być oceniani. Wiemy, że jednym nasza muzyka się spodoba, a innym nie – to normalne.

Gdzie Was usłyszą wasi fani w najbliższych miesiącach? 


Na naszym fanpage’u będziemy na bieżąco informowali o nadchodzących koncertach. Zamierzamy ruszyć w Polskę, żeby promować naszą muzykę. Chcieliśmy zaznaczyć, że jesteśmy otwarci na propozycje grania koncertów.

S.C.: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

Rozmawiała


Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego bloga.

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobry wywiad, zwrócę uwagę na zespół. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło poznać młody rodzimy zespół. U mnie w gimnazjum też chłopaki coś zaczynali razem brzdąkać, potem przestali, a teraz do grania wrócili znów i koncertują, nagrywają, tworzą coś razem. Mam nadzieję, że ekipa Hoax of Upsala też będzie się dobrze rozwijać. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na wywiad a o zespole nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię tego rodzaju muzyki, ale wywiad jest bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo cekawy wywiad, jednak metal to nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najważniejsze, że mają swoją pasję i są zadowoleni z tego, co robią :) Pozdrawiam. P.s wywiad bardzo dobry , na 5+ :)

  OdpowiedzUsuń
 7. raz do roku, nasz znajomy urządza imprezę w stylu heavy matalu i raz do roku lubię sobie poszaleć, ale częściej... chyba już za stara jestem ;) ale wywiad bardzo ciekawy, fajne chłopaki, mam nadzieję, że nie obraziłam ich tym epitetem ;)

  OdpowiedzUsuń