Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jest to portal dziennikarski działający na własnych zasadach, na którym znajdziesz wiele ciekawych wywiadów z gwiazdami, inspirujące historie ludzi sukcesu oraz recenzje dobrych książek i filmów. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ
 • 1
  WYWIADY
  Zapraszam Cię do poznania fascynujących historii ludzi sukcesu przepełnionych pasją nie tylko ze świata show biznesu.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  RECENZJE
  Poznaj dobre książki oraz ich Autorów. Wejdź ze mną do świata literatury, z którego nie będziesz chciał odejść.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ARTYKUŁY
  Lubię coś czasem napisać, podzielić się opinią, spostrzeżeniami lub wiedzą na dany temat.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  INSTA KURS
  Chciałabyś zacząć zarabiać na Instagramie? Poznaj najlepsze metody kreowania wizerunku, które opisałam w kursie.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Agata Komorowska "Czy mogę ci mówić MAMO"


"Czy mogę ci mówić MAMO" to historia, którą napisało samo życie, ale także opowieść o macierzyństwie w tym najtrudniejszym wydaniu. Agata Komorowska ma za sobą chwile depresji, adopcję córki oraz narodziny niepełnosprawnego synka. Jednak postanawia przygarnąć kolejne, ale tym razem okaże się nim nastolatek z burzliwą przeszłością. Chłopak z domu dziecka, bez ojca, z matką niezdolną do opieki nad nim i jego licznym rodzeństwem. I tutaj zaczyna się niezwykła przygoda Autorki pełna wzlotów i upadków, radości oraz rozczarowań, po której z pewnością zmieniła się moja opinia dotycząca adopcji.

Agata Komorowska "Czy mogę ci mówić MAMO" recenzja

Historia wyjaśnia meandry prawa adopcyjnego. Pokazuje, jak zawiłe są losy ludzkie, ale też, ile trzeba pokonać trudności, aby osiągnąć swój cel. Tłumaczy absurdalność przepisów, które, zamiast chronić najbardziej potrzebujących, utrudniają im drogę do szczęścia. Obnaża prawdziwą twarz instytucji uważanych przez ludzi za społeczny autorytet moralny.

Książka Agaty Komorowskiej jest studium rodziny, jej wartości oraz status quo każdego z nas. Wszystko opowiedziane zostało z niekłamaną, a często wręcz okrutną szczerością. Nie dostaniesz tutaj lukrowanego małżeństwa rodem z tabloidów. Zamiast tego sukcesy mieszają się z porażkami, radość ze smutkiem. Każda emocja, nawet ta najtrudniejsza to wartość pieczołowicie pielęgnowana przez Autorkę.

Siła tej historii polega bowiem na niezwykłej, bezwarunkowej miłości do dziecka. Bogata w ogromne emocje stanowi źródło wiedzy dla wszystkich pragnących adoptować lub być rodziną zastępczą oraz otoczyć miłością tych najbardziej potrzebujących.

Historia została przedstawiona nie tylko z perspektywy samej Agaty, ale również ukazuje wewnętrzne rozterki Michała, który ma niebawem dołączyć do grona rodziny. Sam chłopak, podsumowując każdy rozdział, otwarcie mówi o swoich tragicznych przeżycia, ale też sukcesach, obawach i lękach. Na uwagę i ogromne brawa zasługuje więc jego odwaga, ponieważ zdecydował się na niełatwy krok – obnażenia swoich słabości, wyznania prawdy o rodzinie, która zamiast go chronić, zgotowała mu piekło. Ta poruszająca opowieść ma swoje pozytywne zakończenie.

"Czy mogę ci mówić MAMO" z pełną stanowczością zasługuje na miano literatury faktu. Wzrusza, edukuje, pokrzepia, tłumaczy, nie tai, a obnaża. To idealny poradnik z elementami wciągającej fabuły. Każdy powinien go przeczytać, nawet jeśli nie zdecyduje się być rodzicem dla dziecka z przeszłością. Otwiera oczy, relacjonując trudną do ogarnięcia, wymagającą rzeczywistość. Mówi też o pozytywnych aspektach zdrowego rodzicielstwa, braterskiej miłości oraz przywiązania do tych, którzy wyciągają pomocną dłoń. Pokazuje, że nawet w obliczu kryzysu można znaleźć rozwiązanie. Dla Autorki bowiem nie ma sytuacji bez wyjścia.

To absolutnie bezcenna pozycja książkowa w każdej domowej bibliotece rodziców i opiekunów. Wspaniała, bardzo emocjonalna prawdziwa opowieść o życiu pełnym niespodzianek, o ogromnej miłości i niezłomnym optymizmie.

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji innych książek. (kliknij w okładkę)

Agata Komorowska Optymizm mimo wszystko recenzja Edipresse Książki

Jeśli jesteście zainteresowani, co autorka twierdzi w kwestii wielu tematów społecznych, zapraszam do przeczytania wywiadów. (kliknij w zdjęcie)

Agata Komorowska „Pandemiologia – emocje w kryzysie” wywiad   Agata Komorowska Depresjologia wywiad   Agata Komorowska "Strajk kobiet" wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.