Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Małgorzata Bloch-Łuczak: "Zemsta”


To już druga książka Małgorzaty Bloch-Łuczak, która miałam okazję przeczytać i pierwszy horror w życiu, jaki wpadł mi w ręce. Czytałam go trochę ze strachem mieszanym z ciekawością. To dobrze rozpisana historia z ogromnym rozmachem, tajemnicą oraz dreszczykiem emocji jak na gatunek przystało.

Małgorzata Bloch-Łuczak: „Zemsta” recenzja

Kilka słów o fabule…

Wszystko zaczyna się niewinnie i bajecznie. Wydawać by się mogło, że to kolejna historia miłosna z happy endem, ale tak niestety nie jest, ponieważ w przeddzień ślubu Joanna wraz ze swoim narzeczonym Krystianem jedzie na ostatnią przymiarkę sukni ślubnej. W trakcie powrotu do miasta samochód pary wpada do jeziora. Mężczyzna ginie w wypadku. Pierwszej nocy po powrocie do domu ze szpitala zrozpaczona kobieta dostrzega niewyraźną postać w salonie. Od tej pory widmo pojawia się każdej nocy w najmniej oczekiwanym momencie.

Asia próbuje za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy o pochodzeniu zjawy. Po drodze odkrywa coraz to bardziej zagadkowe tajemnice, które dopiero po czasie łączą się w jedną całość.

W "Zemście" jest wszystko – nieoczekiwane zwroty akcji, zagadka i strach, który nie opuszcza głównej bohaterki aż do końca powieści. Są również ofiary, które giną w tajemniczych okolicznościach. A wszystko to łączy jedna osoba, o której istnieniu wiedzieli tylko najbliżsi z otoczenia Krystiana. Czy ta historia znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? Czy w ogóle można mówić o nim w kategoriach horroru? Raczej to niefortunne, ponieważ historia pokazana w książce to odwieczna walka dobra ze złem, walka na śmierć i życie. Ofiara musi zostać spełniona, a tajemnica odkryta.

Język powieści jest dość prosty w odbiorze. Autorka nastawiła się na przekazywanie emocji, a nie dramatyzowanie nadmiarem opisów zjawy. Dzięki temu fabuła wydaje się ciekawa, a strach czai się pod skórą. Nie ma tu też wielu krwawych i przepełnionych nienawiścią scen.

Jedno jest jednak pewne, czytając "Zemstę", nie zaznasz spokoju podobnie jak jej bohaterka. Winni poniosą najwyższą ofiarę. Gorąco polecam. Nie pożałujecie.

Recenzowała


Zapraszam też do przeczytania wywiadu z Autorką na temat Jej debiutu literackiego pt. "On". (kliknij w zdjęcie)

Małgorzata Bloch-Łuczak "On" wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.