Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Agnieszka Staszak: "Rita. Nowy początek"


Czy można ufać ludziom? Takie pytanie stawia przed swoimi czytelnikami Agnieszka Staszak w kontynuacji genialnej powieści "Rita". Tutaj nic nie jest takie, jakim się wydaje. Nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Jednym słowem: UWAŻAJ, z kim się zadajesz!

Agnieszka Staszak "Rita. Nowy początek" recenzja

"Rita. Nowy początek" zaczyna się od echa niedawnego pogrzebu Stelli będącym ogromnym przełomem dla Rity, która na nowo próbuje ułożyć sobie życie. Informacja pozyskana od Leo wywołuje w kobiecie ogromne emocje. Wie, że teraz jej życie zmieni się na zawsze. Znów ją oszukano i zdradzono, a świadkiem tego wszystkiego jest rodzina. Na domiar złego, firma również znajduje się w kryzysie, więc bohaterka jest zmuszona wracać do Rzymu, aby ratować biznes.

Sytuację komplikuje fakt, że u boku Rity wciąż tłoczy się dwóch mężczyzn bezgranicznie w niej zakochanych – Gulio oraz Leo. Jakby tego było mało, zachodzi w ciążę i nie wie, kim jest ojciec dziecka.

Jak sobie z tym wszystkim poradzi? Czy uda jej się wybrać rozsądnie i bez szkody dla jednej ze stron? Kogo tak naprawdę kocha? Nic nie wskazuje na to, aby odpowiedź była prosta. Do tego dochodzi zaginięcie siostry oraz głęboko zakopany instynkt macierzyński, o którym będzie musiała sobie przypomnieć jak najszybciej. Jak poradzi sobie w nowej dla siebie sytuacji? Tego dowiecie się, czytając najnowszą powieść Staszak.

Dla mnie to było coś niesamowitego. Opowieść pełna zwrotów akcji, pięknych krajobrazów, wyrazistych postaci oraz niekończących się emocji. Co chwilę zmieniałam opinię o poszczególnych postaciach, aby ostatecznie stracić ufność co do własnych osądów.

Jak można było zakończyć powieść w takim momencie? Jestem w szoku! Agnieszka Staszak jako autorka spisała się perfekcyjnie. Stworzyła historię z jeszcze większą ilością tajemnic. Nic mnie już nie zdziwi, więc pozostaje mi tylko czekać na kolejną część.

Plastyczność języka oraz znajomość miejsc, w których przebywa bohaterka, sprawiło, że chętnie sama bym się wybrała do Włoch. To samo dotyczy tematu biznesu w powieści – autorka zaskakuje znajomością tematu, co nie do końca mnie dziwi, ponieważ w końcu sama prywatnie prowadzi dobrze rozwijającą się firmę.

Zadziwia ilość intryg, emocji oraz zawirowań, a co najważniejsze, nie komplikuje to fabuły. Rita zaś staje się niezależną, ale w gruncie rzeczy zagubioną osobą, która chyba nie do końca jest świadoma, co się z nią dzieje. Jeszcze nie potrafię powiedzieć, czy to skutek ciąży, czy jednak jej natura daje o sobie znać. Na szczęście sprawy sercowe udało jej się poukładać, ale zostaje jeszcze wiele zagadek do rozwiązania.

Recenzowała 


Zapraszam również do przeczytania wywiadu z Autorką serii. (kliknij w zdjęcie)

Agnieszka Staszak "Rita" wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.