Najnowsze

Projekt „Strażak” – inicjatywa warta uwagiDariusz Klimaszewski z zespołu Regres, z którym już miałam wcześniej przyjemność rozmawiać na portalu Kulturalne Rozmowy aż dwa razy (efekty tych spotkań do przeczytania tutaj i tutaj), zainicjował bardzo ważną akcję pod nazwą „Strażak OSP”. Nagrał singiel-cegiełkę a dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na sprzęt do ratownictwa medycznego dla OSP. Poniżej kilka słów o tym przedsięwzięciu.   


Projekt "Strażak OSP" - co to za przedsięwzięcie?

Dariusz Klimaszewski: Projekt 'Strażak OSP" to sposób na pozyskanie pieniędzy dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które zostaną przeznaczone na kursy ratownictwa medycznego i podstawowy sprzęt do tego ratownictwa. Strażacy OSP bardzo często biorą udział w akcjach ratowania ludzi poszkodowanych w wypadkach i dlatego szkolenie ich i wyposażenie w sprzęt jest tak bardzo ważne.


Z czyjej inicjatywy powstał i kto bierze w nim udział?

Projekt nagrania utworu dla strażaków był pomysłem strażaka OSP – Henryka Kubiaka. To On mi uświadomił, z jakimi brakami sprzętowymi borykają się strażacy ochotnicy. Wtedy zaproponowałem projekt „cegiełki” związanej z płytą. Każda sprzedana płyta to 5 złotych przeznaczone na sprzęt dla strażaków OSP.

Dlaczego akurat piosenka o strażakach?

Dlatego piosenka o strażakach? Jak wcześniej mówiłem, o taką piosenkę prosił strażak. Przy okazji połączyliśmy „przyjemne z pożytecznym”.


Kto jest kompozytorem i autorem tekstu?

Twój rozmówca, czyli ja. Muzyka ta była skomponowana w ‘83 roku i mieliśmy ją w repertuarze Regresu. Teraz został zmieniony tekst, aranż i w ten sposób utwór urodził się na nowo.

Czy na płycie będzie więcej piosenek czy tylko ta jedna?

 Ta płyta to singiel dedykowany wyłączni projektowi "Strażak OSP".


Gdzie będzie prowadzona dystrybucja płyty?

Płytę na razie można kupić na naszej oficjalnej stronie www.regresgroup.com oraz bezpośrednio, zwracając się do naszej Agencji Kosmet-Media drogą mailową mgmt@regresgroup.com.

Skąd pozyskaliście środki na wyprodukowanie krążka?

Krążek wyprodukowaliśmy wyłącznie z własnych środków bez jakiegokolwiek wsparcia (niestety) z zewnątrz. 


Kiedy rusza akcja i jak długo potrwa?

Akcja ruszyła od 18. stycznia i potrwa tak długo, jak ludzie będą chcieli kupować płytę Strażak OSP.

Życzę powodzenia dla tego niezwykle ważnego przedsięwzięcia. 

Rozmawiała

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego bloga.

2 komentarze:

  1. Super inicjatywa! Oby przyniosła jak najwięcej! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny pomysł :) Szkoda tylko, że muszą powstawać takie inicjatywy, żeby strażacy mieli pieniądze na sprzęt. Taki sprzęt powinien być zagwarantowany przez państwo.

    OdpowiedzUsuń