Najnowsze

Lion Shepherd: Chcemy, by słuchacze odbyli z nami ciekawą podróż we własnej wyobraźni


Lion Shepherd – zespół założony w 2014 roku przez Kamila Haidara oraz Mateusza Owczarka. Na swoim koncie mają już 2 albumy oraz 3 jeszcze nie wydany. Lubią eksperymentować ze swoją muzyką i stawiają na rozwój. W ich twórczości nie brakuje też oprócz rocka, brzmień etnicznych. Zespół podpytuję na portalu Kulturalne Rozmowy o popularność, ich koncerty poza Polską oraz plany na najbliższe miesiące.

Lion Shephard, czyli kto? 


Lion Shepherd: Czyli Kamil Haidar i Mateusz Owczarek za sterami oraz cała zgraja fantastycznych muzyków wokół grających w zespole live, zespole studyjnym, projektach specjalnych oraz ekipa techniczna. która ten projekt dopełnia.


Jesteście młodym zespołem, ale już macie na koncie 2 albumy. Jak Ey to robicie?

Pozazdrościliśmy Led Zeppelin, że umieli wydać dwa albumy, które stały się legendarne w jedne rok. Ciągle nam brakuje do wyniku, ale ciśniemy ostro. Myślę, że za chwilę się uda (śmiech). Istniejemy niespełna 3 lata, a nagraliśmy tak naprawdę już 3 płyty, ale jedna jeszcze się nie ukazała. Pracujemy też nad kolejną. płyta

Który z tym dwóch albumów jest Wam bliższy?


To trochę jak pytanie: „które dziecko bardziej kochasz?”. Każda sesja nagraniowa to osobna epoka i w jej czasie robimy album na zasadzie: „jakby to miała być ostatnia rzecz, którą zrobimy w życiu”. Dlatego też każdy album to osobne wspomnienia, osobne historie, osobna energia. Nie wartościujemy ich i nie zastanawiamy się, który jest lepszy. Co nie oznacza, że nie szukamy rozwoju i nie staramy się, by sesje były coraz lepsze. Niech słuchacze ocenią.


Gracie muzykę dość nietypową jak na obecną modę. Dlaczego nie idziecie na skróty i nie stawiacie na popularność?

W ZAIKS jesteśmy sklasyfikowani jako „muzyka popularna” (śmiech), więc nie wiem skąd ta sugestia, że nie stawiamy na popularność.
A tak serio: zespoły, które odniosły kiedykolwiek długotrwały sukces grały swoje, nie oglądając się na modę, tylko ją tworząc. My więc pracujemy nad swoim brzmieniem i swoim unikatowym wizerunkiem, bo tylko to może zagwarantować zespołowi długotrwałe utrzymanie się na rynku. Jak podążasz za modą to już jesteś o krok w tył na starcie. Moda minie i minie twój czas. Dlatego wiele zespołów, które starają się kopiować czyiś styl, bo akurat jest na to moda, bardzo szybko giną w odmętach Internetu. Reasumując: stawiamy na popularność, ale wieczną (śmiech).

Z tą popularnością chodziło mi bardziej o to, że nie jesteście obecni w TV i w radiach komercyjnych. Koncertujecie nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Które z dotychczasowych miejsc Was urzekło? Gdzie spotkaliście najlepszych fanów?

Niemcy (!), Polska, Hiszpania, Francja i UK. W zasadzie wszędzie jest fajnie i mamy bardzo dobre przyjęcie, ale te kraje zapadły mi w pamięć najbardziej. Holenderska publiczność też jest wymagająca, ale bardzo docenia, kiedy ktoś coś sobą reprezentuje.


W swojej muzyce wykorzystujecie instrumenty arabskie i perskie. Skąd ten pomysł?

Tak jak wspomniałem – szukamy swojego brzmienia, próbujemy różnych rzeczy, a ten kierunek świata po prostu nas jara. Skale, metra, instrumentarium, metafizyka. Pochłonęło nas to i pozwoliło znaleźć swój unikatowy pierwiastek w świecie rocka czy rocka progresywnego.

Co chcecie przekazać przez Waszą muzykę? Opowiedzcie trochę o swojej twórczości tym, którzy jeszcze Was nie poznali.

Przede wszystkim, nowe spojrzenie na sound. Chcemy, by słuchacze – od pierwszych taktów do ostatnich – odbyli z nami ciekawą podróż we własnej wyobraźni. Na koncertach stawiamy na dobrą atmosferę i zabawę. Dla nas to czas mentalnego żniwa i pewna nagroda za ciężką pracę w studio, więc jesteśmy bardzo na spotkania towarzyskie z ludźmi otwarci (śmiech).


À propos tych spotkań, gdzie będzie można Was usłyszeć w najbliższym czasie? 

Już 20 sierpnia zagramy na Prog in Park Festival w Parku Sowińskiego w Warszawie. Jesienią zaś ruszamy w regularną trasę. Śledźcie nasz FB i stronę!

Z pewnością Wasi fani będą oczekiwać na kolejne koncerty. Dziękuję za rozmowę. 

Zdjęcia: Wiktor Franko
Rozmawiała


2 komentarze:

  1. Bardzo klimatyczna muzyka, niestety mało takiej prezentuje się w największych stacjach radiowych. :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacyjna muzyka dzięki za odkrycie. :)

    OdpowiedzUsuń