Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] L. J. Shen: "Uwodziciel"


Z autorką L.J. Shen spotykam się książkowo pierwszy raz i powiem Wam, że ten czas spędzony przy czytaniu jej powieści uważam za udany. Odbyło się to za sprawą Edipresse Książki oraz tytułu "Uwodziciel".

Iwona Gajda: "Powrót Cesarza" recenzja

Célian Laurent należy do manhattańskiej elity. Jest producentem programów informacyjnych w rodzinnej firmie. W środowisku ma status playboya, ale jest też dziedzice bardzo znanej w mediach marki. Pewnego wieczora poznaje Judith "Jude" Humphry, ale ich znajomość rozpoczyna się od nocy w hotelu i… kradzieży. Nagle jednak okazuje się, że mężczyzna jest szefem Jude. Te niespodziewane spotkanie szybko przeradza się w liczne konflikty na gruncie zawodowym oraz prywatnym. Zostają kochankami, ale temu związkowi daleko jest do pięknej, romantycznej miłości. Codziennie bowiem rozgrywa się między mini wojna. Czy ta relacja ma szansę przetrwać i przerodzić się w prawdziwe uczucie? Sprawdźcie sami. Kilka słów o fabule:

W tej powieści jest dosłownie wszystko: cierpienie, ból, pożądanie i smutek. Czuje się to z każdym wypowiedzianym słowem. Bohaterowie działają na siebie nawzajem w taki sposób, że chce się poznać finał całej tej historii jak najszybciej. Oni dosłownie wciągają nas w swoją grę.

Ten z pozoru zimny drań, jakim daje się poznać na początku powieści, potem odkrywa swoją drugą twarz jako człowieka pełnego współczucia, który w tajemnicy przed Jude stara się ją i jej chorego ojca wesprzeć finansowo.

Nie wiedzieć czemu dziewczyna ulega urokowi Céliana i to jest moim zdaniem słabszym punktem tej historii, podobnie zresztą jak wątek romansu w pracy. Watek humorystyczny w postaci trampek, przewijający się niemal w każdej scenie również mnie nie przekonuje. Wiele z tych fragmentów fabuły można znaleźć również w innych książkach. Jednak ogromną wartością "Uwodziciela" są emocje, których tutaj nie brakuje. Spotkania tych dwojga to prawie zawsze bitwa. Jest tutaj wszystko: arogancki typ oraz dziewczyna z ubogiej dzielnicy, która działa na niego jak magnez. Opisana została bowiem jako silna i pewna siebie kobieta.

Autorka porusza też niezwykle ważny wątek ubogich oraz ich leczenia w Stanach Zjednoczonych. Shen jasno pokazuje, jak wygląda sytuacja tamtejszej służby zdrowia i ile trzeba płacić za zdrowie. Gdy cię na to nie stać, umierasz. Ojca Jude zwyczajnie na to nie stać. Zmartwiony tym faktem Célian przychodzi mu z pomocą.

Napięcie emocjonalne buduje się tutaj jednak stopniowo i, mimo że przeczuwamy, jaki będzie finał, to jednak z ciekawością odkrywamy kolejne tajemnice z życia pary za sprawą narracji, która relacjonuje wszystko z perspektywy samych bohaterów.

Bardzo polecam ten tytuł, jeśli lubicie romanse z dreszczykiem.

Recenzowała


Zapraszam też do przeczytania recenzji innej książki Autorki. (kliknij w okładkę)

L.J. Shen "Złodziej pocałunków" recenzja

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.