Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jest to portal dziennikarski działający na własnych zasadach, na którym znajdziesz wiele ciekawych wywiadów z gwiazdami, inspirujące historie ludzi sukcesu oraz recenzje dobrych książek i filmów. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ
 • 1
  WYWIADY
  Zapraszam Cię do poznania fascynujących historii ludzi sukcesu przepełnionych pasją nie tylko ze świata show biznesu.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  RECENZJE
  Poznaj dobre książki oraz ich Autorów. Wejdź ze mną do świata literatury, z którego nie będziesz chciał odejść.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ARTYKUŁY
  Lubię coś czasem napisać, podzielić się opinią, spostrzeżeniami lub wiedzą na dany temat.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  INSTA KURS
  Chciałabyś zacząć zarabiać na Instagramie? Poznaj najlepsze metody kreowania wizerunku, które opisałam w kursie.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Seria "Pink Book": Edyta Folwarska "Zdradzana"


Kolejna odsłona serii "Pink Book", czyli "Zdradzana" Edyty Folwarskiej pokazuje, że Autorka nie zwalnia tempa, a jej powieści nabierają coraz głębszego znaczenia. Tak jest i tym razem.

Seria „Pink Book”: Edyta Folwarska „Zdradzana” - recenzja

Na wieczorze walentynkowym spotykają się trzy przyjaciółki – Wiktoria, Milena oraz Julka. Chcą zrzucić z siebie stresy dnia codziennego i postanawiają zabawić się w miejscowych lokalach w Warszawie. Ma być modnie, luksusowo i bez ograniczeń – to jest ich cel. Wszystkie pragną choć na chwilkę zapomnieć o swoich problemach zajadając ostrygi i popijając szampana.

Jedna z dziewczyn, Wiktoria, poznaje pewnego mężczyznę. Czy okaże się on lekiem na trudną sytuację kobiety? Czy będzie tym jedynym, dzięki któremu zyska ona stabilizację w życiu? Oboje mają też sekrety mogące okazać się przeszkodą w drodze do szczęścia. Co z tego wyniknie? Przekonacie się, sięgając po książkę.

Dla mnie była ona kolejną niesamowitą przygodą czytelniczą. Odczytuję ją jako historię o poszukiwaniu szczęścia, codzienności pozbawionej lukru – w życiu bowiem spotyka nas więcej złych niż dobrych chwil. O tym też przekonuje się Wiktoria – kobieta zdradzana mimo swojego uroku oraz nieustannego uwielbienia mężczyzn. Na pozór wiedzie ustabilizowane życie u boku męża oraz dwójki dzieci, ale to jednak tylko pozory, ponieważ prawda jest zupełnie inna. W pewnym momencie postanawia jednak postawić wszystko na jedną kartę. Ryzykuje, żeby zaznać odrobinę radości. Próbuje zawalczyć o siebie, własne szczęście i szacunek do samej siebie. Ta walka jednak okazuje się bardzo trudna, więc bohaterka będzie musiała wiele znieść, nim osiągnie upragniony cel.

Folwarska znów zaskakuje narracją oraz zwrotami akcji. Użyta retrospekcja pozwala czytelnikowi zrozumieć Wiktorię, jej postępowanie, ale też zdaje się tłumaczyć przyczynę zachowania kobiety. W efekcie poznajemy więc w niej osobę niezwykle silną, zdeterminowaną oraz konsekwentną. Mimo licznych zawodów miłosnych jednak nie rezygnuje, nie przekreśla kolejnych napotkanych mężczyzn. Żyje nadzieją, że kiedyś los się odwróci i znajdzie odpowiedniego kandydata na męża oraz ojca swoich dzieci.

"Zdradzana" pokazuje też, że nie warto kategoryzować ludzi i stawiać wszystkich w jednym szeregu. Daje nadzieję na to, że nie każdy jest zły. Trzeba tylko zaufać intuicji, nie bać się ryzykować.

Na uwagę zasługują ciekawie przedstawione charaktery postaci, co pozwala głębiej poznać motywy działań człowieka, jego skomplikowaną naturę oraz mieć nadzieję na lepsze jutro.

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji kolejnych części. (kliknij w okładkę)

Seria „Pink Book”: Edyta Folwarska „Pokusa” recenzjaSeria „Pink Book”: Edyta Folwarska „Kochanka” recenzjaSeria "Pink Book": Edyta Folwarska „Noc w Wenecji” recenzja   Seria "Pink Book": Edyta Folwarska "Stewardesa" recenzja Edyta Folwarska "Dawna miłość" recenzja

Jeśli jesteście zainteresowani, co na temat projektu sądzą same Autorki, zapraszam na rozmowę z nimi. (kliknij w zdjęcie)

Haner, Folwarska wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.