Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Seria "Pink Book”: Edyta Folwarska "Kochanka”


O serii "Pink Book" wydanej przez Edipresse Książki opowiadały Wam w wywiadzie już wcześniej dwie autorki, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu: K.N. Haner oraz Edyta Folwarska (rozmowa jest dostępna tutaj – zapraszam do czytania). 

Edyta Folwarska Kochanka recenzja

Tym razem miałam okazję przeczytać coś absolutnie niezwykłego, co mnie zachwycało i zaskakiwało do samego końca. Chodzi mi mianowicie o książkę pt. "Kochanka" Edyty Folwarskiej stanowiącą zupełnie nową opowieść. Jest to bowiem historia małżeństwa, niegdyś dwojga kochających się ludzi Poli i Pawła, na których drodze stanęła inna kobieta.

Wszystko zaczyna się niepozornie. W pięknym domu panuje szczęście, a jego owocem jest kilkuletni Adaś – oczko w głowie rodziców. Ta sielanka trwa jednak do czasu, gdy pewnego dnia kobieta odkrywa zdradę ukochanego męża. Wtedy cały jej świat rozpada się na milion kawałków. Pola będzie musiała zawalczyć o siebie, więc dotąd cicha i spokojna szara myszka nagle pokazuje, że potrafi postawić na swoim. Staje się kobietą sukcesu i… dosięga ją kolejny cios – list od zmarłego teścia, który burzy jej nowy świat. Czy Poli uda się poukładać sobie życie? Ile jest warta duma zdradzonej kobiety? Przypuszczalnie tego nie wie nawet ona sama, dopóki nie spotka na swojej drodze kogoś, kto będzie chciał to sprawdzić.

Fabuła książki usiana jest intrygami, wielką niewiadomą oraz ogromem emocji wyrażonych w prosty, niezwykły sposób, co powoduje, że nie można oderwać się od tej historii, która wsiąka w czytelnika jak gąbka. Zmienność stanów emocjonalnych Poli oraz nieoczekiwane zwroty akcji sprawia, że nie jesteśmy w stanie odgadnąć, co wydarzy się za chwilę.

Miłość tutaj to nie tylko akt fizyczny, ale też niezwykłe emocje oraz bliskość absolutna. Bohaterowie są jak dwie połówki jabłka. Uzupełniają się i stanowią jedność. Czy zdołają przetrwać ten kryzys? Tego dowiecie się, czytając "Kochankę".

W tej opowieści nic nie będzie takie, jakim się wydaje. Zaskoczenie i złość przeplatają się z miłością oraz tęsknotą. Główni bohaterowie to ciekawie nakreślone postaci, o których dosłownie nie można powiedzieć nic złego. Są w pełni pozytywni i oboje zasługują na szczęście. Czy jednak uda im się przezwyciężyć trudności? Czy ich miłość wygra? Sprawdźcie sami. Zapraszam do lektury. 

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji pozostałych książek z serii. (kliknij w okładki) 

Edyta Folwarska Pokusa recenzja   Seria "Pink Book": Edyta Folwarska „Noc w Wenecji” recenzja   Seria "Pink Book": Edyta Folwarska "Stewardesa" recenzja

Seria „Pink Book”: Edyta Folwarska „Zdradzana” recenzja Edyta Folwarska "Dawna miłość" recenzja Edyta Folwarska "Nie po drodze" recenzja

Jeśli jesteście zainteresowani, co na temat projektu sądzą same Autorki, zapraszam na rozmowę z nimi. (kliknij w zdjęcie)

Folwarska, Haner - wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.