Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Adrianna Katarzyna Kacińska-Skitek: "Tajemnice Sandry. W poszukiwaniu prawdy"


Z twórczością Adrianny Skitek miałam już okazję się spotkać. Najpierw czytałam autobiografię, a teraz sięgnęłam po coś zupełnie innego – historię, jakich wiele. Takie właśnie odniosłam wrażenie po przeczytaniu perypetii Sandry. Gdzieś podświadomie mam pewność, że podobna sytuacja wydarzyła się naprawdę lub jest wysokie prawdopodobieństwo jej zaistnienia.

Adrianna Skitek "W poszukiwaniu prawdy" recenzja

Mamy tu bowiem osiemnastoletnią dziewczynę, wychowankę domu dziecka, którą mama oddała do placówki, gdy była jeszcze mała. Teraz już jako dorosła, musi opuścić to miejsce i poszukać własnej drogi. Jak to jednak bywa, początki są zazwyczaj bardzo trudne. Musi znaleźć mieszkanie, pracę i urządzić się w swoim nowym życiu. Na swojej drodze spotyka też starą miłość. Uczucia odżywają w niej na nowo. Wszystko wydaje się na dobrej drodze, ale czy na pewno? Czy ten początek okaże się udany? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki "Tajemnice Sandry".

Dla mnie ta historia jest nie tylko opowieścią o zwykłej mieszkającej w domu dziecka dziewczynie z trudną przeszłością, którą spotkało samo zło. Nie to nie o tym, mimo że Sandra nienachalnie wspomina o wydarzeniach mających miejsce zazwyczaj w tego rodzaju placówkach. I to mnie jakoś nie zdziwiło. Nie zauważyłam w jej słowach i czynach żadnej traumy występującej po przemocy. W tej książce jest coś więcej. Jest poszukiwanie. Poszukiwanie miłości, akceptacji, sensu życia, prawdy oraz przeszłości.

Sandra spotyka na swojej drodze ludzi, tych dobrych i tych niekoniecznie krystalicznych. Nic nie jest takie, jakim się wydawało od początku. Nagły przypływ namiętności miesza się ze strachem. Niepewność jutra, głęboko skrywane tajemnice oraz zdrady to tylko początek prawdziwych zmian zachodzących w głównej bohaterce. Czas w tym przypadku odgrywa kluczową rolę. I chociaż akcja powieści rozgrywa się szybko, to jednak tempo wydarzeń pozwala na zastanowienie się, po co to wszystko się dzieje, jaki ma cel, do czego prowadzi.

Na szczęście finał pokazuje, dlaczego Sandra musiała to wszystko przeżyć. Jej codzienność jest niezwykle zaskakująca. Próba odnalezienia siebie, własnej przeszłości ma być lekiem na trapiącą dziewczynę samotność. Odnowione znajomości mają w tym pomóc, ale musi też dokonać wiele koniecznych wyborów. Czekają ją zatem trudne do podjęcia decyzje, które doprowadzą do prawdy, która rozczaruje, zaskoczy i też ucieszy. Na jaw wyjdą wszystkie kłamstwa. Prawda to również wyzwolenie, zamknięcie pewnego rozdziału w życiu.

"Tajemnice Sandry" to książka pokazująca czytelnikowi, że nie zawsze miłość to jedyny, słuszny wybór. W życiu zawsze trzeba zachowywać rozsądek i nie brać wszystkiego, co widzimy za pewnik. Los bowiem bywa ślepy i przewrotny, podrzuca nam sytuacje, które pozwalają spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Tylko od nas zależy, czy pozostaniemy głusi na podszepty i zabrniemy w ścieżkę, z której nie ma wyjścia. Historia Sandry pokazuje również, że z każdej, nawet najgorszej sytuacji jest jakieś wyjście, trzeba tylko wierzyć i być czujnym.

Recenzowała 


Zapraszam do przeczytania wywiadu z autorką. (kliknij w zdjęcie)

Adrianna Skitek "Jestem, żyję, istnieję" wywiad

Oraz do przeczytania recenzji książki autorki. (kliknij w okładkę)

Adrianna Skitek "Jestem, żyję, istnieję" recenzja   Adrianna Skitek "Tajemnice Sandry" recenzja

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.