Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książkl] Seria "Grey Book": Natasza Socha "Echo"


"Echo" to kolejna odsłona serii "Grey Book", w której dość ekscentryczna Florentyna znów będzie musiała zmierzyć się z następną zbrodnią.

Natasza Socha "Echo" recenzja

Tym razem trup został znaleziony nad jeziorem Rusałka przez przypadkowych spacerowiczów. Jak się potem okaże, jest to nastolatek, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach podczas imprezy. Wstępna przyczyna śmierci to samobójstwo. Jednak tę hipotezę Florentyna szybko obala i zaczyna się żmudne śledztwo. Tutaj nic nie jest oczywiste, a podejrzanym może stać się każdy. To wszystko sprawia, że sprawdza nie odnajdzie się tak szybko, jakby chciała tego policjantka. Podejrzenie pada na coraz to nową osobę, a koniec dosłownie wbije czytelnika w fotel.

Ta część dam nam odpowiedź na wiele pytań także dotyczących życia prywatnego Florentyny. Autorka więc kolejny raz spowodowała, że od czytania nie oderwałam się tak łatwo. Akcja trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony. Aż jestem ciekawa dalszego ciągu losów policjantki w różu. Czy zdoła poradzić sobie z okrutną prawdą? Jak ona wpłynie na nią samą oraz pracę. Czy będzie umiała wybaczyć? Z pewnością poznamy wszystkie odpowiedzi, ale jak znam Nataszę Sochę, to nie pozwoli ona na to tak szybko.

Emocji w "Echu" nie zabraknie. Trzymają one czytelnika przez całą fabułę w napięciu. Historia jest nietuzinkowa, zaskakująca i, co najważniejsze, skłania do myślenia. Plastyczny język literacki, jakim posługują się bohaterowie sprawia, że w tej historii odnajdujemy samych siebie, angażujemy się w poszukiwanie winnego.

Co ciekawe, na każdym kroku autorka udowadnia, że nie pisze powieści tylko w oparciu o wyobraźnię. Każdy szczegół śledztwa bowiem obmyślony jest w najdrobniejszych szczegółach, to samo dotyczy sekcji zwłok. Jak sama Socha przyznaje wiele scen konsultowała ze specjalistami, co czyni tę historię niezwykle wiarygodną w oczach czytelnika.

Szybka akcja, błyskotliwe dialogi i ta niepewność! To idealna recepta na doskonały kryminał nawet jeśli nie jesteś fanem tego gatunku. Autorka sprawia, że zdołałam polubić całą serię od początku. Jestem ciekawa, co kryje się w wyobraźni pisarki i czym zaskoczy następnym razem.

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji książek Nataszy. (kliknij w okładki)

Natasza Socha "Dom marionetek" recenzja   Natasza Socha "Wigilia z nieznajomym" recenzja

Oraz do przeczytania wywiadów z autorką na temat jej książek (kliknij w zdjęcia)

Natasza Socha "Gdzie jest Emma?" wywiad   Natasza Socha "Zaczarowane" wywiad

I recenzji książek z serii "Grey Book". (kliknij w okładki)

Natasza Socha "Piętno" recenzja   Natasza Socha "Echo" recenzja

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.