Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Seria "Pink Book": K.N.Haner "Dziedziczka"


Megan Donell, bohaterka "Dziedziczki" autorstwa K.N. Haner drugiej książki z cyklu "Pink Book" wydawanej równolegle z historiami Edyty Folwarskiej jest posiadaczką niezwykłej urody i talentu. Ma kochających ją rodziców i ogromną fortunę. Jej rodzina to ta jedna z najbogatszych w Nowym Jorku, a dziewczyna może mieć wszystko, o czym pomarzy, ale czy tego chce?

Seria „Pink Book”: K.N.Haner „Dziedziczka” recenzja

No właśnie! Mimo posiadanego bogactwa kobieta nie zachowuje się jak typowa miliarderka. Stroni od luksusu i przepychu. Pragnie, wbrew woli rodziców, do wszystkiego dojść sama i ciężko na to pracuje. Megan nie wykorzystuje pozycji ani majątku wpływowych rodziców. Sama chce zasłużyć na swój sukces, dlatego postanawia zrealizować swoje marzenie i uczęszcza na studia w najbardziej prestiżowej szkole kulinarnej na świecie, a po jej ukończeniu zostaje szefem kuchni.

Nagle na drodze jej nieskomplikowanego, poukładanego życia dziedziczki staje przystojny Erick Evans i wszystko się zmienia. W trakcie rozwijającej się znajomości dziewczyna zaczyna się niepokoić. Wszystko bowiem byłoby dobrze, gdyby Evans nie miał tylu tajemnic, a w jego spojrzeniu nie czaiłby się tajemniczy mrok. Czy Meg odnajdzie w nim bratnią duszę? Czy ulegnie jego urokowi i pozna głęboko skrywany sekret? Sprawdźcie same.

"Dziedziczka" to pierwsza część "Sagi rodziny Donellów". Tym razem wiem, że historia będzie kontynuowana, więc już teraz niecierpliwie wyczekuję kolejnej odsłony losów pięknej dziedziczki i jej kochanka.

Sama opowieść przypomina bardzo lekki, kobiecy romans ze wszystkimi jego urokami, czyli jest w nim namiętność, intrygi, pozytywni i negatywni bohaterowie oraz emocje, o które przecież chodzi w każdej dobrze napisanej książce.

Opowieść przedstawiona przez Haner nie wydaje się specjalnie skomplikowana i — podobnie jak książka Folwarskiej — nie jest zbyt długa, więc wystarczy jeden wieczór na jej przeczytanie, co poczytuję za ogromną zaletę.

"Dziedziczka" to dopiero wstęp, który wprowadza nas w tajemniczy i mroczny świat z pozoru idealnego Evansa i jego skomplikowanej natury. Sądząc po dotychczasowych perypetiach, spodziewam się, że akcja się dopiero rozwija. Niewątpliwą zaletą tej opowieści jest kreacja głównej bohaterki. Megan pokazana została jako dziewczyna myśląca, nierozchwiana emocjonalnie jak wiele dziedziczek ogromnych fortun, które tylko czekają na spadek. Ma wielkie ambicje i marzenia, ale nie jest marzycielką. Z ogromną dbałością i swoją osobowość pielęgnuje wyznawane przez siebie wartości i z determinowana dąży do wyznaczonych sobie celów.

Jest też fajną, ale skromną dziewczyną nieświadomą tego, jakie wrażenie robi na mężczyznach, których zdaje się wcale nie zauważać aż do chwili, gdy poznaje Ericka. Teraz jej świat wywróci się do góry nogami i dowiemy się, że ta niepozorna kobieta potrafi też pokazać pazurki.

Ta historia, z pozoru nieskomplikowana, kobieca i pełna uroku, ma też tajemnicę, czym zyskuje bardzo wiele, ponieważ sprytnie zawiązana intryga sprawia, że wprost nie można przestać czytać. Akcja postępuje bardzo szybko, ale sprawnie i pewnie wiele wątków wyjaśni się w kolejnych częściach.

To fajna, lekka i przyjemna książka do torebki lub na wieczór. Idealnie nadaje się na odstresowanie czy poprawę humoru. Gorąco polecam.

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji kolejnych części. (kliknij w okładki)

Seria "Pink Book": K.N. Haner "Wyższe sfery" recenzja   Seria "Pink Book": K. N. Haner "Nowe rozdanie" recenzja   Seria "Pink Book": K.N. Haner "Zniknięcie"   Seria "Pink Book": K.N. Haner "Singielka" recenzja

Seria "Pink Book": K.N. Haner "To skomplikowane” recenzja   Seria "Pink Book": K.N. Haner "Chichot losu” recenzja   Seria "Pink Book": K.N. Haner "Trudna decyzja” recenzja   Seria "Pink Book": K.N. Haner "Koniec tajemnic” recenzja

Jeśli jesteście zainteresowani, co na temat projektu sądzą same Autorki, zapraszam na rozmowę z nimi. (kliknij w zdjęcie)

K.N. Haner, E. Folwarska wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.