Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Seria "Pink Book": K.N. Haner "Koniec tajemnic"


Początek wspólnej historii Meg i Briana nie zwiastuje nadchodzącej katastrofy. Sielanka trwa, ale do czasu. Nagle w życiu Meg nieoczekiwanie znów pojawia się Philip, który najwyraźniej nie zamierza odpuścić i jest gotowy mocno namieszać w spokojnym (na pozór) życiu kobiety. Czy skrzętnie skrywana tajemnica ujrzy wreszcie światło dzienne? Jak to wpłynie na relacje z Brianem? I wreszcie jaką rolę w tej grze prowadzi Erick? Kto jest ojcem? Na te pytania odpowiedź nie będzie łatwa, ale warto ją poznać.

K.N. Haner: "Koniec tajemnic" recenzja

Ta część to w mojej ocenie jak dotąd, najbardziej emocjonująca historia. Autorka trzymała w napięciu do ostatniej strony. Działo się sporo, a nadmiar namiętności nam nie grozi (nareszcie!). Tutaj autorka postawiła na mężczyzn i to oni są głównymi bohaterami. Zrobiło się jednak wokół Meg bardzo tłoczno. Aż chciałoby się powiedzieć: czterech mężczyzn i ona – piękna, pożądana przez wszystkich kobieta oraz oni – wierni, cierpliwie czekający na rozkazy królowej, gotowi na wszystko. Teraz Haner naprawdę już przesadziła. Za bardzo rozpieszcza Meg. Nie pozwala podjąć decyzji, która od teraz zaważyłaby nie tylko na jej życiu, ale także na życiu dziecka.

Nadal zastanawiam się, co Meg ma w sobie takiego, że pociąga każdego. Czytając, staram się zrozumieć, skąd biorą się takie ideały jak Erick?! Czy naprawdę istnieją? Nie jestem w stanie pojąć zachowania kobiety, której najwyraźniej towarzystwo Ericka i Briana nie przeszkadza. Nawet odkryta tajemnica nie zdołała zburzyć porządku, jaki zaprowadziła w swoim życiu. A może to tylko pozory i złudzenie, w które próbuje wierzyć?

Komizm i absurdalność tej sytuacji doprawdy przeraża! Nie tylko odrealnia Meg, ale też sprawia, że dziewczyna staje się niewiarygodna. Droga, którą obrała, wydaje się życzeniowa, a kobieta chyba sama nie wierzy w swój wybór. W każdym razie jej emocje zdają się przeczyć wszystkiemu, co stara się sobie i nam, czytelnikom, wmówić. Będzie musiała dojrzeć i zacząć racjonalnie podchodzić do życia. Nie może przecież wiecznie miotać się w nadziei, że rozwiązanie jej rozterek przyjdzie samo. Z niepokojem obserwuję, jaką wyrządza sobie krzywdę. Nie jest w końcu sama na tym świecie, a mam wrażenie, że zdarza się tego nie zauważać. Czekam, aż zacznie rozsądnie podchodzić do kwestii miłości i coś mi mówi, że nastąpi to niebawem.

"Koniec tajemnic" to dobrze napisana fabuła z niezwykle plastycznymi sytuacjami, co pozwala idealnie wczuć się w sytuację głównych bohaterów. Akcja wreszcie nabiera tempa, wyjaśniając przynajmniej część zagadek. Oby kolejne tomy były takie same. Niech się dzieje!

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji kolejnych części. (kliknij w okładki)

K.N. Haner "Dziedziczka" recenzja   K.N. Haner "Wyższe sfery" recenzja   K.N. Haner "Nowe rozdanie" recenzja   K.N. Haner "Zniknięcie" recenzja

K.N. Haner "Singielka" recenzja   K.N. Haner "To skomplikowane" recenzja   K.N. Haner "Chichot losu" recenzja   K.N. Haner "Trudna decyzja" recenzja

Jeśli jesteście zainteresowani, co na temat projektu sądzą same autorki, zapraszam na rozmowę z nimi. (kliknij w zdjęcie)

Haner, Folwarska - seria 'Pink Book" wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.