Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ
 • 1
  WYWIADY
  Zapraszam Cię do poznania fascynujących historii ludzi sukcesu przepełnionych pasją nie tylko ze świata show biznesu.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  RECENZJE
  Poznaj dobre książki oraz ich Autorów. Wejdź ze mną do świata literatury, z którego nie będziesz chciał odejść.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ARTYKUŁY
  Lubię coś czasem napisać, podzielić się opinią, spostrzeżeniami lub wiedzą na dany temat.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  INSTA KURS
  Chciałabyś zacząć zarabiać na Instagramie? Poznaj najlepsze metody kreowania wizerunku, które opisałam w kursie.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[recenzja książki] Seria "Pink Book": K.N. Haner "To skomplikowane"


"Efekt Ericka" powraca po dłuższej przerwie, aby przedstawić swoim czytelniczkom dalsze lody Meg, która nadal jest… delikatnie mówiąc niezdecydowana, a mnie osobiście irytuje swoim zachowaniem oraz brakiem kontroli nad uczuciami. Nie sposób nie zapytać Autorki, jak długo jeszcze ta sytuacja będzie trwać, ale tego raczej tak prędko się nie dowiemy.

K.N. Haner "To skomplikowane" recenzja

Jedno jest pewne: Donell nadal jest zakochana w Ericku, ale ostatnie wydarzenia, czyli przypadkowa zdrada z najlepszym przyjacielem jej narzeczonego niestety sprawiła, że dziewczyna zamiast zostać i wyjaśnić, postanowiła uciec do Londynu z… innym mężczyzną. Ilość męskich postaci w tej części sagi została zatem zwielokrotniona. Jak kobieta poradzi sobie w obliczu okoliczności, które niespodziewanie na nią spadają? Czy jednak wróci do Ericka i będą żyli długo i szczęśliwie jak w bajce? Tego jeszcze się nie dowiemy, ale z pewnością "To skomplikowane" przysporzy czytelniczki o kolejny zawrót głowy, ponieważ ilość wątków zostanie poszerzona oraz rozciągnięta w czasie, aby dać przestrzeń bohaterom na rozwój.

K.N. Haner nie próżnowała pisząc tę część, ponieważ wrzuciła swoją bohaterkę w niezły kocioł emocjonalny. Postawiła ją w szereg sytuacji, z których dziewczyna specjalnie nie ma jak się wyplątać, a konsekwencje swoich wyborów będzie odczuwać jeszcze bardzo długo. Co jest natomiast bardzo ważne, to fakt, że Autorka uzmysłowiła czytelniczkom, jak ważna dla utrzymania dobrej relacji w związku jest szczera rozmowa, której jednak w przypadku Meg i Ericka zabrakło, co oboje odczują niezwykle boleśnie. Głęboko skrywane tajemnice bowiem mogą skomplikować życie każdemu. Na szczęście dziewczyna ma na swojej drodze oddanych przyjaciół w postaci otaczających ją mężczyzn. Pozostaje się zastanowić, czy w przypadku jednego z nich to faktycznie jedynie tylko przyjaźń, ale na te pytanie z pewnością odpowiedź poznamy prędzej czy później.

Książka, mimo swojej niewielkiej objętości i z pozoru łatwej fabuły, nie pozwala ani na chwilę odetchnąć przez ilość zdarzeń, jakie obmyśliła dla czytelniczek Nowakowska. Tym razem fabuła została pozbawiona tzw. "momentów", które idealnie zostały zastąpione przez dialogi, co tylko uprzyjemnia lekturę. Rozmowy toczone przez bohaterów dodają fabule autentyczności, więc mamy wrażenie, że uczestniczymy w serialu napisanym przez życie. I jak w przypadku końca każdego odcinka z niecierpliwością czekamy na kolejny.

Recenzowała


Zapraszam do przeczytania recenzji kolejnych części. (kliknij w okładkę)

K.N. Haner "Dziedziczka" recenzja   K.N. Haner "Wyższe sfery" recenzja   K.N. Haner "Nowe rozdanie" recenzja   K.N. Haner "Zniknięcie" recenzja

K.N. Haner "Singielka" recenzja   K.N. Haner "Chichot losu" recenzja   K.N. Haner "Trudna decyzja" recenzja   K.N. Haner "Koniec tajemnic" recenzja

Jeśli jesteście zainteresowani, co na temat projektu sądzą same Autorki, zapraszam na rozmowę z nimi. (kliknij w zdjęcie)

K.N. Haner, E. Folwarska wywiad

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.