Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

[artykuł sponsorowany] Ebookpoint obchodzi 12. urodziny!


Księgarnie internetowe od lat są najchętniej odwiedzanym miejscem przez zapalonych czytelników. I pewnie dlatego taka forma dystrybucji słowa pisanego jest powszechna. Dzięki miejscom takim, jak Ebookpoint możemy łatwiej wybrać interesujące nas tytuły. I to już od 12 lat. W związku z kolejną rocznicą funkcjonowania e-księgarni mamy dla was propozycję najciekawszych tytułów, dzięki którym długie, jesienne wieczory zyskają nowego wymiaru.


Tegoroczna laureatka Nagrody Literackiej Nike eksperymentuje z językiem. Autorka nie idzie na kompromis. Jest to niezwykła historia męskiej fryzjerki Wery oraz dżokeja Karola, którzy przeżyli ze sobą całe swoje życie na różnych jego etapach – od bogactwa do biedy. Po śmierci męża, kobieta stara się załatwić zmarłemu ukochanemu buty do trumny. Nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Jest to więc opowieść o żonie silnej i pełnej oddania, drapieżnej, ale kochającej. Ta wdowa nigdy się nie poddaje. „Ten się śmieje, kto ma zęby” ma też w sobie pewien specyficzny humor, o który trudno w wielu współczesnych powieściach.

Zyta Rudzka: Ten się śmieje, kto ma zęby


Holly Gibney powraca w kolejnej historii mistrza kryminałów. Od czasów pojawienia się w twórczości Stephena Kinga bohaterka nieustannie ewoluowała od nieśmiałej, lecz odważnej do błyskotliwej detektyw. Teraz na jej drodze stanęli okrutni przeciwnicy, którzy poddadzą kobietę kolejnej próbie.

Pewnego razu dostaje zlecenie odnalezienia zaginionej córki. Detektyw wcale nie ma ochoty wziąć tej sprawy ze względu na dość skomplikowaną sytuację w prywatnym życiu. Jej matka niedawno zmarła, a partner choruje. Pewnie więc nie podjęłaby się pomocy zdesperowanej kobiecie, ale coś jednak każe jej nie bagatelizować zrozpaczonej matki. Wyrusza na poszukiwania porywacza.

Co z tym wspólnego ma pewna para sympatycznych staruszków? Jaki sekret skrywają w pięknie urządzonym mieszkaniu? Finał tej opowieści może zaskoczyć każdego miłośnika kryminałów. Prawda okaże się przerażająca. Powieść Kinga trzyma w napięciu do samego końca.

Stephen King: Holly


Bohater powieści powraca do swojego wynajmowanego w warszawskich Włochach pokoju, na swojej drodze spotyka dwóch podejrzanych typów. Bandziory grożą właścicielowi mieszkania, co zmusza Bezimiennego do stanięcia w jego obronie. Kolejna próba zastraszania Henryka kończy się dla niego wizytą w szpitalu. Wtedy Bezimienny traci cierpliwość, ale niestety trafia w sam środek afery na rynku nieruchomości, nielegalnie przejmowanych mieszkań oraz pożyczek pobieranych na osoby, które nie mają o tym pojęcia. Przeciwnikami bohatera stają się niezwykle groźni przestępcy, ale w tych zmaganiach pomaga mu bratanica pana Henryka oraz komornik wraz z grupą aktywistów. Po raz kolejny może on się wykazać wybitnymi umiejętnościami dedukcji. Jaki będzie finał tej sytuacji? Przekonajcie się sami. Zachęcam do przeczytania tej historii.

Wojciech Chmielarz: Zwykła przyzwoitość


Nieustraszona mecenas Joanna Chyłka powraca wraz Zordonem. Tym razem przyjdzie jej się zmierzyć z kolejną trudną, ale też podejrzaną sprawą. Do jej kancelarii przychodzi ksiądz, którego kobieta dobrze zna. Duchowny padł ofiarą oskarżenia o pedofilię. Prawniczka wraz ze swoim partnerem muszą udowodnić jego niewinność. Jednak kolejne dowody świadczą coś zupełnie innego. Czy aby na pewno jest tak niewinny, jak deklaruje? Chyłka zaczyna coraz bardziej wątpić. Jak zakończy się ta sprawa? Przeczytajcie dalsze losy nieustraszonej prawniczki.

Remigiusz Mróz: Zarzut (Joanna Chyłka, tom 17)


Czytelnicy uwielbiają poradniki. Poszukują w nich recepty na szczęście i powodzenie w życiu prywatnym czy zawodowym. Takim przewodnikiem jest właśnie książka Adama Zemełki. Dowiemy się z niego, co wpływa na obecne życie każdego z nas. Przeszłość oraz nieprzepracowane traumy niestety negatywnie rezonują z obecnością tu i teraz. To wszystko powoduje, że próbujemy przetrwać, mimo cierpienia czy doznanych krzywd. Kierujemy swoje kroki do terapeutów czy znachorów. Czy więc nie prościej by było, gdybyśmy skorzystali z prostszego i mniej kosztownego sposobu, czyli tego właśnie poradnika? Czy potrafimy pomóc sobie samodzielnie? Niniejszy poradnik może też stanowić uzupełnienie do terapii. Kolejne rozdziały to narzędzia wsparcia dla naszej psychiki. Pozwolą one zażegnać problemy i opracować nowe schematy myślowe. Wszystko we własnym tempie i wtedy, kiedy to potrzebujesz.

Adam Zemełka: Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia

To już wszystkie najważniejsze propozycje od Ebookpoint w ich dwunastą rocznicę urodzin. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zachęcamy do skorzystania z pełnej oferty e-księgarni.

Promocja potrwa w dniach 3-5.11.2023. Swojej ulubionej historii poszukaj tutaj

Napisała


Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat do rozmowy albo żebym przeczytała i zrecenzowała Twoją książkę? Skontaktuj się ze mną, pisząc maila na adres: sylwia.cegiela@gmail.com.

Dziękuję, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi nowościami wydawniczymi lub ciekawymi historiami, zapraszam do mojego serwisu ponownie!

Publikacja objęta jest prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozpowszechnianie tylko i wyłącznie za zgodą Autorki niniejszego portalu.