Cześć!
Mam na imię Sylwia i witam Cię na stronie Kulturalne Rozmowy! Jeśli jesteś Wydawcą lub Autorem napiszę dla Ciebie autorską i analityczną recenzję książki albo przeprowadzę szczery, pogłębiony wywiad. Mogę też objąć patronatem Twoje literackie dzieło. Porozmawiamy zatem o literaturze. Znajdziesz tutaj, też pasjonujące historie zwyczajnych ludzi oraz wywiady z osobowościami z show-biznesu. Rozgość się!

Zainspiruję Cię do osiągania wyższych celów.
Sprawdź, jak robią to inni!
CZYTAJ WIĘCEJ

WSPÓŁPRACA

 • 1
  DLA WYDAWCÓW
  Przeprowadzę dla Ciebie szczery, wnikliwy wywiad i napiszę oryginalną, popartą analizą recenzję książki.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 2
  DLA AUTORÓW
  Spojrzę na Twoją książkę okiem analityka i wysłucham Twojej historii.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 3
  ART. SPONSOROWANY
  Napiszę o Twojej marce oraz o jej wartości, misji i wpływie na świat czy ludzi.
  SPRAWDŹ TUTAJ
 • 4
  MARKA OSOBISTA
  Opowiesz mi o historii Twojej marki, o jej celu oraz wpływie na klientów.
  SPRAWDŹ TUTAJ

Osiągnięcia


Portal Kulturalne Rozmowy od początku swojego funkcjonowania jest miejscem dla ludzi i o ludziach. Każdego miesiąca buduje świadomość społeczeństwa dotyczącą ważnych dla niego tematów. Przyświeca mu więc nieustanny rozwój, dzięki któremu obecnie może się pochwalić licznymi osiągnięciami, jak chociażby ponad 20-tysięczna publiczność złożona z osób o wyjątkowych oczekiwaniach intelektualnych, ciągle powracający klienci, znani i lubiani goście oraz najwięksi na rynku wydawcy. Zaufało mi już ponad 400 gości, dzięki czemu portal Kulturalne Rozmowy miał okazję objąć swoim patronatem medialnym 80 tytułów. Wszystkie tytuły znajdziecie w zakładce Patronaty

To miejsce codziennie gromadzi czytelników z całej Europy i obu Ameryk. Nie sposób wymienić wszystkich osiągnięć portalu, więc zapoznaj się proszę z grafiką. Wśród nich znalazły się również artykuły sponsorowane, które prezentuję w zakładce Portfolio.  

Wyróżnione recenzje

Wiele z opublikowanych tutaj recenzji zostało wyróżnionych przez portale (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać)

lubimyczytac.pl
 

nakanapie.pl

         

      

oraz księgarnię internetową taniaksiazka.pl.

Blurb

Z ogromną przyjemnością mogę się pochwalić, iż fragmenty moich recenzji oraz wywiadów ukazały się również na okładkach książek Iwony Gajdy pt. "Bezimienni" i "Niedotykalni" oraz na stronie Autorki www.iwonagajda.com.

Piszą o mnie


Polska Akademia Negocjacji i Komunikacji Biznesowej to miejsce, gdzie negocjacji i asertywności uczą się młodzi przedsiębiorcy, a rodziny mogą wziąć udział w negocjacjach. Na szkoleniach uczestnicy zdobywają wiedzę ze skutecznej sprzedaży oraz współpracy zespołowej. Ja opowiadałam w tym miejscu o mojej pracy dziennikarskiej, skutecznej komunikacji oraz współpracy z ludźmi. Zapraszam tutaj.
Passion Piece – blog powstały z myślą o czytelnikach, których pasje pomagają im w dążeniu do sukcesu oraz samorealizacji, ale nie tylko! Autorka Natalia Gerlich pisze dla wszystkich tych, w których drzemie nieodkryty lub jeszcze nieoszlifowany potencjał, który znalazła także u mnie i postanowiła zaprosić do rozmowy na temat portalu Kulturalne Rozmowy. Do przeczytania tutaj.


Śląskie Centrum Informacji – portal internetowy poświęcony wydarzeniom, wiadomościom i informacjom z regionu. Zawiera też fotoreportaże oraz wywiady i recenzje wydarzeń kulturalnych. Dziennikarka Mariola Morcinková zaprosiła mnie, aby porozmawiać o początkach portalu Kulturalne Rozmowy i mojej pracy nad rozwojem serwisu. Zapraszam tutaj.

Publikacje w gazetach i w e-mediach 

W związku z wysoką jakością publikowanych na stronie Kulturalne Rozmowy tekstów zapraszano mnie do współpracy nad współtworzeniem wielu tytułów gazetowych i e-magazynów. Oto moje najważniejsze okładki.  

Bielski Rynek – portal informacyjny, w którym są publikowane najważniejsze wydarzenia z życia miasta i regionu.Kurier Chmielnicki – portal informacyjny, w którym są publikowane najważniejsze wydarzenia z życia miasta i regionu. W tym periodyku miałam okazję opublikować wybrane wywiady z autorką Ewą Pirce i recenzję jej książek


Publikacja wywiadu z Agnieszką Lingas-Łoniewską.W miesięczniki "Bielski Rynek" byłam odpowiedzialna za dwie rubryki: "Znani bielszczanie" oraz "Zwyczajni-niezwyczajni". W sumie podczas naszej współpracy przeprowadziłam 27 rozmów z przedstawicielami lokalnej społeczności z branży kulturalno-sportowej oraz z gwiazdami odwiedzającymi wydarzenia kulturalne w tym mieście. Oto najważniejsze z wywiadów (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać): 

    

    

  

Niektóre z wywiadów doczekały się publikacji na stronach moich Gości (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać). Jako ekspert

Teksty powstałe w wyniku współprac nawiązanych z markami są zawsze chętnie komentowane, gdyż za każdym razem dostarczają czytelnikom unikalnych i użytecznych treści, które nie tylko wzbogacają artykuł, ale także pozwalają lepiej zapoznać się ze specyfiką pracy w środowisku internetowym, a szczególnie w obecnie funkcjonującej blogosferze. Poniżej przedstawiam wpisy będące efektem nawiązania ciekawych i merytorycznych relacji biznesowych zarówno dotyczące biznesowej strony portalu Kulturalne Rozmowy, jak i tej bardziej kobiecej. Słowem dla każdego coś miłego, ponieważ uwielbiam łączyć pracę z pasją. 


Ridero Blog – blog prowadzony przez wydawnictwo self-publishingowe RIDERO, na łamach którego dzielę się kilkoma wskazówkami dotyczącymi blogowania, pisania recenzji oraz poprawności językowej (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać). 

Wydawnictwo Edipresse Książki (obecnie Wydawnictwo Purple Book) wspieram promocyjnie w kontekście wybranych tytułów oraz autorów. Dotychczas opublikowałam aż 31 wywiadów oraz 39 recenzji. Wśród nich są również książki wydawane przez przedstawicieli świata mediów i sztuki znanych z pierwszych stron gazet, których wywiady możesz przeczytać klikając, w zdjęcia poniżej. Pełną listę gości prześlę Ci na życzenie (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać).
   
    

    


W ofercie wydawnictwa znaleźć można powieści obyczajowe, sensacyjne, romanse, dramaty, kryminały, fantasy, bajki, poradniki, felietony, poezję…Wydawnictwo Prószyński i S-ka jest jednym z największych polskich wydawców książek. Publikują od polskiej i obcej literatury pięknej, przez literaturę faktu, aż po książki popularnonaukowe. Mam przyjemność współpracować z nimi nad promocją ich tytułów. Oto najważniejsze z wywiadów (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać).  

  

  


Zysk i S-ka Wydawnictwo powstało w kwietniu 1994r. Aktualnie znajduje się w czołówce polskich wydawnictw (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać). Portal musiclovers.pl to miejsce tworzone przez młodych pasjonatów muzyki, którzy zaprosili mnie do współpracy przy promocji wydawnictw muzycznych młodych artystów, co zaowocowało kilkoma znakomitymi rozmowami. Serdecznie zapraszam do ich przeczytania. 

  

Pozostałe "gwiazdorskie" wywiady na portalu Kulturalne Rozmowy (kliknij w zdjęcie i zacznij czytać).

Muzyka

    

    

    

    

    

    

Kino

    

    

    

    

    

    

Moda

  

  

Sport